Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotním odpoledni dorazil na Jánskou nejtěžší možný soupeř, vedoucí celek soutěže, Psáry. Nováček soutěže už ví, že v I.B třídě strávil pouze jednu sezonu a už se těší od podzimu na utkání o soutěž výše. Zelenobílí jim však po zodpovědném a kvalitním výkonu dokázali nadělit teprve druhou porážku v soutěži.

Domácí celek, kde tentokrát chyběli pouze dlouhodobě zranění hráči Jeřábek a M. Mráz, byl hostujícímu celku od začátku vyrovnaným soupeřem. První příležitost byla na straně hostů. Už v 5´se objevil před Drekslerem osamocený Krasnyanyk, domácí brankář mu při pokusu o kličku dokázal míč vypíchnout. Domácí hráči odpověděli dvěma střelami ze střední vzdálenosti, se kterými si Foferka poradil. V 15´ zatáhl Majer do pok. území až k brankové čáře, bohužel na jeho zpětnou přihrávku na bližší tyč nikdo nenaběhl. V 17´zahrozili opět hosté, když na konci kombinace Kalous na „desítce“ netrefil dobře míč. Ve 20´Janda zpracoval míč a kolmicí vysunul Mráze, který z nájezdu nedokázal prostřelit hostujícího brankáře. Další minuty přinesly vyrovnaný fotbal mezi šestnáctkami, ani jeden celek si nedokázal připravit vyloženou příležitost. To se změnilo až v 37´, která přinesla na Jánskou radost. Mráz ve středovém kruhu v souboji vybojoval míč a následně svoje sólo středem hřiště zakončil prudkou střelou z hranice pok. oblouku. Na přesnou, přízemní střelu k levé tyči ani dlouhý brankář hostí nedosáhl 1:0. V 42´ mohl po akci Husáka se Šolcem přidat brankovou pojistku Křížek, bohužel mu při zakončení hlavou míč sklouzl a skončil vedle branky.

V 54´po kombinaci Majera, Jandy a Mráze nedokázal Křížek prostřelit z několika kroků hostujícího brankáře. O tři minuty později Majer po dalším úniku po levé straně našel na zadní tyči osamoceného Křížka, tomu se bohužel pokus o volej nepovedl. Poté se o slovo přihlásili opět hostující hráči. V 59´se po rohovém kopu prosadil na hranici brankového území k hlavičce Kozel, jeho povedený pokus proletěl kousek nad brankou. O chvilku později unikl domácí obraně Balouš a jeho povedený pokus, ze 14m k tyči, Dreksler vyrazil. V 62´ vytáhl Dreksler pokus Jury z 20m nad břevno. Po rohovém kopu vyrazil i nebezpečný pokus Krasnyanyka a dorážka Kellera už letěla mimo branku. V 64´ přibrzdil hostující aktivitu druhý úder zelenobílých ze standardní situace. Nedaleko postranní čáry z pravé strany rozehrál PVK Šolc, přesný centr našel na hranici brankového území Majera, který nechytatelnou hlavičkou k pravé tyči poslal míč do sítě 2:0. V 66´musel Dreksler znovu dokázat, že nezapomněl chytat, když dokázal vyškrábnout pokus Kalouse z 22m do levé „šibenice“ na roh. V 71´ po povedené kombinační akci udeřili domácí hráči opět. Míč putoval na jeden dotek po ose Křížek, Janda, Mráz až na Šolce, který z pravé strany prostřelil brankáře 3:0. V 74´zakončil další akci hostí Keller opět pokusem vedle branky. V 77´ poslal Mráz do úniku Křížka, ale ten si nevzal v sobotu správné kopačky, první pokus skončil u

brankáře, dorážka minula branku. Poslední šance domácích se narodila v 88´, kdy po akci Herejta a Šolce střídající Prokop na bližší tyči neprostřelil Foferku.

Po nečekaném bodovém zisku čeká loděnické fotbalisty v sobotu další derby, tentokrát navštíví přes „kopec“ hřiště u Berounky v Letech.

 

AFK LODĚNICE – SK RAPID PSÁRY 3 : 0 (1 : 0)

Sestavy:

Loděnice Dreksler

Husák – Novotný – Herejt – Smetana

Šolc – Mráz O. – Žižka – Majer

Křížek / 87´ Chrapek / – Janda / 80´ Prokop /

Psáry Foferka

Kováč – Jura / 65´ Dvořák D. / – Kozel

Balouš / 73´ Kalbač / – Wolf / 79´ Dvořák J. / – Mikyska / 79´ Kouba / – Keller

Krasnyanyk – Khun / 71´ Motyčka / – Kalous

 

Branky: Mráz, Majer, Šolc

Statistika: střely na branku 7:6, mimo 6:6, rohy 3:10, ofsajdy 3:2, ŽK 1:0.

Rozhodčí: Říha – Hájek – Stádník / KL / Delegát: Štefan / RA /

 

Další výsledky 21. kola:

Tlustice – Nová Ves 0 : 0

Rožmitál – Dobříš B 1 : 2 Žibřid – Rehák 2

Černolice – Neumětely 3 : 1 Buzek, Janíček, Kocián – Schreiber

Jesenice – Lety 4 : 1 Novotný 3, Karas – Skácel

Jince – Jílové 1 : 5 Plecitý – Cimpl 3, Bodlák, Smutný

Cerhovice – Zdice 0 : 0

 

Ostatní utkání příštího kola:

Nová Ves – Rožmitál / SO 10.30 /

Zdice – Jesenice / SO /

Psáry – Černolice / SO /

Neumětely – Tlustice / SO /

Dobříš B – Jílové / NE /

Cerhovice – Jince / NE /

panerai repliky hodinek