Poslední jarní kolo svedlo Na Jánské v dalším okresním derby loděnické fotbalisty s rezervou Králova Dvora. Utkání těchto dvou celků začínají mít zvláštní náboj, neboť několik hráčů v zelenobílém dresu působilo dříve v barvách soupeře. I tentokrát viděli diváci fotbal velmi dobré úrovně, hodně šancí před oběma brankami i výborné zákroky brankářů. A v závěrečné čtvrthodině domácí hráči dvěma zásahy strhli vítězství na svojí stranu.

Úvodních deset minut patřilo hostům a už v 5´ se dostal k míči v pok. území Bouček, ale jeho přízemní střelu k tyči Kouba vytáhl na roh. O dvě minuty později si loděnický brankář poradil i s nájezdem P. Svobody z pravé strany. V 9´ však udeřilo na druhé straně hřiště. Na dobře kopnutý roh Šolce Hosnédl nedosáhl, odražený míč si na „desítce“ našel Herejt a loděnický kanonýr střelou pod břevno propálil vše, co mu stálo v cestě 1:0. Ve 13´ Herejt potáhl míč po levé straně, přesným centrem našel nabíhajícího Hrudku, jeho povedený volej pod břevno Hosnédl skvěle vytáhl na roh. V 16´ Bouček posunul míč na Bicana, jeho pokus Kouba dokázal vyrazit. Hned z protiútoku pokus Herejta vytlačil Hosnédl na roh a po jeho provedení hlavičkoval Křížek nad hostující branku. V 23´ si J. Svoboda navedl míč na střed hřiště, otočil se okolo obránce, ale branku těsně netrefil. O dvě minuty později chyba Křížka způsobila „závar“ před domácí brankou, ale hostující hráči z něho nic nevytěžili. V 32´ putoval míč po ose Beno Jeřábek – Šolc – Hrudka, i tentokrát na povedenou hlavičku Hrudky vytáhl Hosnédl ještě lepší zákrok a dostal míč nad břevno. Hosté se dočkali vyrovnání v 36´, kdy Kouba neudržel povedenou ránu Bicana z dálky a u vyraženého míče byl první Bouček a bez potíží jej poslal do branky 1:1. O dvě minuty později se snažil Hrudka vrátit vedení na zelenobílou stranu, ale po nájezdu z levé strany Hosnédla neprostřelil. V 42´ po rohu před domácí brankou si vzali obránci v zelenobílém oddechový čas a jen přihlíželi, jak jim míč zazvonil na brankovou konstrukci.

I druhý poločas byl zajímavý, ale přece jen bylo méně brankových příležitostí. Hned po třech minutách skončilo utkání se zlomeným nosem pro Bena Jeřábka, když se srazil s protihráčem, který hlavou prodlužoval míč za sebe. V 56´ unikl hostující obraně Hrudka, předložil míč Herejtovi, který bohužel Hosnédla neprostřelil. Hned z protiútoku kouzlil v pok. území nejlepší hráč hostí Bouček, udělal kličku i Koubovi, ale odkrytou branku netrefil. V 60´ neudržel Hosnédl střelu Herejta a u míče byl první Hrudka a jeho dělovka zblízka orazítkovala břevno a odrazila se někam na brankovou čáru, a poté už hosté dostali míč do bezpečí. V 71´ unikl Křížek hostující obraně, aby našel nabíhajícího Hrudku, jeho pokus o rychlé zakončení byl hodně nepovedený. V 78´ přišel rozhodující moment utkání, když střídající Z. Žižka zatáhl míč po pravé straně, dokázal protlačit míč klubkem hráčů na volného Hrudku, který z 12m namířil tentokrát přesně a trefil odkrytou část branky 2:1. A domácí hráči ještě přidali v 83´ pojistku, když centr z pravé strany prošel přes všechny hráče až na toho posledního Herejta a domácí kanonýr volejem kousek za „desítkou“ trefil pravý dolní roh 3:1. Nejlepší střelec loděnické historie se na jaře trefil už po dvanácté, přestože několik utkání nehrál na pozici útočníka.

Vítězství v derby korunovalo úspěšnou sezonu zelenobílých. Zisk 46 bodů je nejvyšší od poslední postupové sezony 2011-2 a je tak trochu i závazkem pro sezonu další. Tento omlazený a doplněný celek pod taktovkou náročného trenéra J. Korby a jeho asistentů určitě nedosáhl na svůj strop. Navíc hrál od 5. kola bez svého klíčového hráče a kapitána O. Mráze.

Nakonec nedělní výsledky pak přinesly postup až na bronzovou příčku.

AFK LODĚNICE – FK KRÁLŮV DVŮR B        3 : 1  (1 : 1)          hráno 15.6.2019 v 10:00 hod.

Branky: Herejt 2, Hrudka – Bouček

Statistika: střely na branku 6:6, mimo 5:3, rohy 8:7, ofsajdy 1:3, ŽK 1:0.

Rozhodčí: Polák  –  ing. Čechmánek  –  Budař  / PZ /

Ostatní výsledky posledního kola:

Milín              –   Zdice                      3 : 4 (PK)  Kuba, Pohořálek, Košťál – Flaks 3

Černolice        –   Dal. Dušníky          4 : 7     Melničuk 2, Kocián, Šilhavý – Krása 3, Burián 2,
Šimek, Poláček

Rožmitál         –   Rudná                     0 : 1     Houha

Lety                –   Dobříš B                 0 : 3     Junek, Karas, Šraim

Nový Knín      –   Chlumec                2 : 0     Vostrý, Stránský

Hořovicko B   –   Choteč                    3 : 5     Ségl 2, Koten – Měchura 3, Szöcs, Hulei