Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

S cílem ukončit nepříjemnou sérii 4 zápasů bez vítězství nastoupili loděničtí fotbalisté v sobotu na měkkém hřišti Na Jánské k druhému okresnímu derby. Jejich hosty byl nováček soutěže, rezerva Králova Dvora, který dokázal v posledních dvou utkáních vysoko zvítězit a odrazit se tak z poslední příčky tabulky. I přes pokračující krizi hráčského kádru zvládli zelenobílí výborně úvodní pasáž utkání, aby se na jeho konci po dlouhé době radovali ze zisku všech bodů.

K pohodě domácích hráčů přispěla už 5´zápasu, kdy z prvního nebezpečného útoku hned udeřili. Novák v pok. území prostrčil míč nabíhajícímu Prokopovi, který i přes zásah hostujícího brankáře protlačil míč do sítě 1:0. O dvě minuty později unikl po levé straně Dreksler. Na jeho centr si na hranici brankového území naběhl Novák, ale tísněn obráncem nedokázal nasměrovat míč mezi tyče. Ve 12´ našel Mráz centrem z PVK Nováka, i tentokrát domácí střelec branku přestřelil. Hned z protiútoku vyzkoušel pozornost Kouby pěknou střelou z 22m Ježdík, který jeho pokus vyrazil. Ve 14´ vytlačil pohotovou střelu Vyskočila ze střední vzdálenosti Melzer nad břevno a z nařízeného rohu udeřili zelenobílí podruhé. Novák našel přesně na bližší tyči nabíhajícího Herejta a ten prudkou hlavičkou překonal brankáře 2:0.  Ve 20´ byli hosté blízko brance, když si Bican naběhl za obranu, jeho první střelu Kouba vyrazil a dorážku na cestě do branky vykopl Vyskočil. Hned do protiútoku poslal Kovač dlouhý pas do pok. území a hostující stoper Pavlišta prodloužil hlavou míč za sebe tak nešťastně, že přeletěl bezmocného Melzera a zapadl do branky 3:0. Ve 24´ domácí obránci odhlavičkovali centrovaný míč jenom před šestnáctku, kde si na něj naběhl P. Svoboda a jeho volej jen těsně minul branku. V 27´si Melzer poradil s pokusem Šolce, který mířil pod břevno, stejně jako se střelou Herejta z PVK o několik minut později, kterou brankář hostí vytlačil nad břevno na roh. V 35´pronikl z pravé strany do pok. území P. Svoboda, jeho střelu dokázal Kouba vykopnout. V 41´po kombinační akci uvolnil Novák v pok. území Šolce, jeho pokus stačil zákrok Melzera zpomalit a jeho spoluhráč stačil míč odkopnout. O minutu později si navedl Herejt míč z levé strany na střed a jeho dělovka rozezvučela tyč za bezmocným brankářem.

Druhá polovina hry už tolik vzruchu nenabídla. V 55´centr Mráze z PVK našel hlavu Herejta, který tentokrát cíl netrefil. V 58´zelenobílí znovu udeřili. Novák v ofsajdové pozici dal najevo, že nebude hrát a pustil dlouhý míč, za kterým se rozběhli skoro z poloviny hřiště Herejt s Ježdíkem, domácí hráč zachytil míč ještě na hrací ploše, udělal Ježdíkovi kličku, který jej poslal nedovoleným způsobem na zem. Nařízený PK Šolc proti svým bývalým spoluhráčům bezpečně proměnil 4:0. Po této brance byl za protesty vykázán z lavičky hostující trenér Adam Novák. V 71´se hosté dočkali čestného úspěchu ze standardní situace, když rohový kop dokázali na bližší tyči prodloužit a na zadní tyči měl střídající Černý snadnou práci, aby míč dorazil do sítě 4:1. O tři minuty později však po další kombinační akci Novák uvolnil v pok. území Šolce, který přízemní střelou namířil přesně k tyči 5:1. V 76´se nechal zbytečně za urážku R vyloučit do té doby jeden z nejlepších hráčů hostí P. Svoboda. Zbylé minuty už další změnu výsledku nepřinesli a domácí hráči dovedli bezpečně utkání do úspěšného konce.

Zlepšenou formu se pokusí zelenobílí potvrdit i v dalším utkání příští sobotu. Už dopoledne je čeká cesta k nejbližšímu soupeři, pouze několik kilometrů na hřiště dalšího nováčka soutěže ze sousední Rudné.

AFK LODĚNICE – FK KRÁLŮV DVŮR B           5 : 1  (3 : 0)          hráno 28.10.2017 v 14:30 hod.