Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Poprvé v letošním roce, díky koronavirové krizi, ožila Jánská opět fotbalem, když loděničtí fotbalisté přivítali v prvním utkání od 9.3., kdy uspěli ve Slaném, proti místní rezervě, fotbalisty Nového Jáchymova. Přestože oběma celkům chybělo dost hráčů, tak se za ideálního fotbalového počasí hrál pohledný a slušný fotbal. Pátý celek OP byl od začátku utkání v defenzívě a domácí hráči brzy získali náskok.

Už v 7´ prodloužil dlouhý výkop brankáře Drekslera v hlavičkovém souboji Majer na rozběhnutého Herejta, který udělal kličku brankáři a do prázdné branky otevřel účet zápasu 1:0. V 11´ Žižka našel centrem před pok. územím Hrudku, který pohotovou střelou z otočky trefil pravý spodní roh branky hostí 2:0. V 15´ si pohrál na levé straně u postranní čáry znovu Majer s obráncem a jeho centr do šestnáctky umístil přesně k pravé tyči opět Hrudka 3:0. Ve 22´ prošel Herejt až před brankáře, poté hledal u druhé tyče nabíhajícího Dostála, ale obránce před ním stačil ukopnout míč na roh. V 29´ po rohu Mráze trefil Majer hlavou jen náruč brankáře. V 33´ poprvé zahrozili z brejku hosté, centrovaný míč posunul Vlasák jen kousek a dobíhající útočník branku netrefil. V 35´ pokus Herejta z PVK několik metrů od hranice pok. území těsně minul pravou „šibenici“. V 39´ si centrovaný míč z levé strany srazil hostující obránce před dobíhajícím Herejtem do vlastní branky 0:4. V 44´ Herejt sám před brankářem hledal ještě u druhé tyče před prázdnou brankou Majera, ten však míč do branky bohužel nedorazil.

Ve druhém poločase zelenobílí povolili a dovolili i několikrát zahrozit hráčům z Jáchymova. Větší šance se rodily ale na domácí straně. V 55´ běžel Hrudka sám na brankáře, ale neprostřelil jej. Až v 58´ domácí hráči rozebrali hostující obranu a na jejím konci Herejt posadil hostujícího brankáře a poslal míč do odkryté branky 5:0. V 62´ se Žižka přesvědčil, že střílet z dálky se vyplácí, když jeho rána z 25m skončila přesně v levém, dolním rohu 0:6. V 64´ byli blízko branky hosté, když po rohovém kopu se jejich hráč protlačil k prudké hlavičce a Dreksler musel vytáhnout povedený zákrok, aby vytlačil míč nad břevno. V 73´ byl další únik Hrudky zastaven až podkopnutím v pok. území a nařízený pokutový kop proměnil prudkou střelou do prostředka branky brankář Dreksler. Hosté se dočkali čestného úspěchu v 79´, kdy po nepovedeném ofsajd-systému Spurný přehodil Drekslera 7:1. V 89´ odmítl razítko na výsledek Dostál, když mu Herejt předložil míč do ideální pozice před odkrytou branku, ale domácí veterán branku přestřelil.

Nevydařené jaro, kdy jsme si fotbalu moc neužili, zakončí zelenobílí opět v sobotu 13.6.2020 v 16.00 hodin, kdy přivítají dříve tradičního soupeře Sokol Měchenice, který je v současné době účastníkem OP Prahy západ.

AFK LODĚNICE – ČECHIE NOVÝ JÁCHYMOV       7 : 1 (4 : 0)          hráno 6.6.2020 v 15:00 hod.

Sestava:          Vlasák / 46´ Dreksler /

Paleček  –  Mráz O.  –  Lehocký / 53´Kovač /  –  Vyskočil

Gracias / 53´ Novák /  –  Dostál P. / 53´ Prokop J. / –  Žižka R.  –  Majer

Herejt  –  Hrudka

Branky: Herejt 2, Hrudka 2, Žižka, Dreksler (PK)  – Spurný

Statistika: střely na branku 13:4, mimo 12:3, rohy 8:3, ofsajdy 4:1.

Rozhodčí: Marx

panerai repliky hodinek