Ve druhém a v posledním utkání na jaře přivítali Na Jánské loděničtí fotbalisté kdysi tradičního soupeře, dnes účastníka OP PZ z Měchenic. Utkání mělo podobný průběh jako před týdnem utkání s Jáchymovem, jenom s tím rozdílem, že zelenobílí do přestávky nedokázali svoje příležitosti proměnit.

Hned v úvodní minutě Šolc dlouhým, křižným pasem našel na zadní tyči nabíhajícího Herejta, který tísněn obráncem branku netrefil. V 17´ potáhl po pravé straně míč Paleček, přesným centrem našel v pok. území a jeho prudký volej proletěl těsně nad břevnem hostující branky. V 24´ poprvé zahrozili hosté, když na konci akce se jejich útočník pokusil lobem překonat Drekslera, ten však dokázal vytáhnout míč nad břevno. I v dalším průběhu měli domácí hráči hru pod kontrolou, ale jejich střelecké pokusy byly buď nepřesné či obránci Měchenic je stačili zablokovat. .Až závěr poločasu přinesl vzruch. Nejdříve v 38´ M. Mráz potáhl míč po levé straně přes ¾ délky hřiště, poté se míč přes Šolce a Herejta dostal ke Graciasovi, a ten v největší šanci v prvním poločase sám před brankářem vsadil na razanci a z několika kroků branku přestřelil. O dvě minuty později byl Gracias znova před brankářem hostí. Střelou zblízka sice přetlačil míč přes něj, ale ten stačil ještě obránce před brankovou čárou odkopnout do bezpečí.

Účet zápasu se ale otevřel hned na začátku druhého poločasu. Paleček potáhl míč po pravé straně až do pok. území, přesně oslovil nabíhajícího Herejta, který střelou z hranice pok. území nedal brankáři šanci 1:0. V 53´ bylo vyrovnáno, když hosté poslali dlouhý míč do pok. území, hlavičkový souboj sice Petráček vyhrál, bohužel míč zamířil volnému hráči Měchenic, který výstavním volejem trefil  levou šibenici“ 1:1. V 59´ zelenobílí opět vedli. O. Mráz zatáhl míč po levé straně, jeho centr našel přesně nabíhajícího Herejta, který ránou z voleje trefil břevno a odražený míč vrátil Majer hlavou do sítě 2:1. Netrvalo dlouho a domácí hráči přidali brankovou pojistku. V 62´ M. Mráz našel od brankové čáry Herejta, který si pohrál s brankářem a zavěsil 3:1. V 65´ vybídl Šolc do nájezdu Hrudku, ale tomu se zakončení vůbec nepovedlo. V 75´ si Gracias naběhl za obranu, bohužel jeho povedenou střelu zastavilo břevno. V 79´ se musel ukázat také Vlasák, když u pravé tyče zlikvidoval ojedinělou šanci soupeře. Když už to vypadalo, že díky dalším nevyužitým šancím domácího celku, se už výsledek měnit nebude, tak si vzal slovo M. Mráz. V 90´ zatáhl míč do pok. území a prudkou střelou pod břevno zaskočil brankáře 4:1.

AFK LODĚNICE – TJ SOKOL MĚCHENICE  4 : 1  (0 : 0)          hráno 13.6.2020 v 16:00 hod.