Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Jeden z klíčových duelů v boji o záchranu v soutěži viděla v sobotu odpoledne Jánská, kdy se utkali sousedé ze spodní části tabulky. Za příjemného fotbalového počasí bylo největším soupeřem tvrdé a nerovné hřiště. Domácí hráči měli v nohách středeční dohrávku v Příbrami, stále se potýkají s velkou marodkou v kádru, přesto nakonec velkou bitvu i v deseti hráčích dovedli do úspěšného konce. Největší podíl na tom měl tentokrát skvěle chytající brankář Miška.

Domácí celek začal aktivně a už v 7´musel předvést hostující brankář skvělý zákrok a vytáhnout umístěnou dělovku Mráze z 20m na roh. Ve 12´poprvé zahrozili z rychlého brejku hosté, Fait však ze strany asi z 10m vysoko přestřelil. V 15´po dalším brejku hostí přestřelil branku z hranice brankového území Češka. V 18´si Vaněček poradil se střelou Majera z 20m, o chvíli později propadl na druhé straně dlouhý míč za obranu až k Hanáčkovi, z jeho volejem si Miška poradil. Účet zápasu se otevřel v 31´, kdy Vyskočil zatáhl po levé straně míč a přesným centrem našel před brankou nepokrytého Šmída, který přesnou hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci 1:0. Ve 40´si hráči role vyměnili, když Šmíd pronikl z pravé strany do pok. území, aby předložil Vyskočilovi nabídku, která se neodmítá. Domácí hráč snadno doklepl míč do branky 2:0. Bohužel nadějný náskok zelenobílí neudrželi, když ve 44´ nedokázali po dlouhém centru poslat míč do bezpečí a tečovaná střela Faita doskákala až do domácí branky 2:1.

Úvodní čtvrthodina 2. poločasu moc vzruchu nenabídla s výjimkou 54´, kdy hostující hráči rozebrali domácí obranu, ale nedokázali nabízených příležitostí využít.  V 62´ nevyužil´, po rozehraném PVK, nabídku Fait, když zblízka minul branku. Poté přišly zase momenty před druhou brankou. V 65´technický pokus Majera jen těsně minul levou tyč. V 67´vytáhl Vaněček další skvělý zákrok, když vytáhl prudkou a umístěnou střelu Graua z PVK ze 30m. V 69´ bomba Majera z 25m orazítkovala tyč.  V 73´vytáhl skvělý zákrok Miška, když nepříjemně tečovanou střelu, která padala za něho pod břevno, dokázal vytlačit na roh. Důležitý moment nastal v 77´, když po dalším nebezpečném dalekonosném autu Cvrka, nedokázali v závaru domácí hráči dopravit míč do bezpečí a nakonec střelu hostujícího hráče zastavil před brankovou čárou Vyskočil rukou. Nemohlo následovat nic jiného, než PK a ČK pro domácího hráče. PK zahrával Hamáček a Miška mu dokázal střelu k pravé tyči vyrazit. V 82´ poslal Šmíd do brejku střídajícího Žižku, ten sice dokázal obstřelit vybíhajícího Vaněčka, ale míč mířící do branky na brankové čáře ve skluzu vykopl vracející se obránce.K míči se dostal znovu Žižka, který předložil míč před branku nabíhajícímu F. Pospíšilovi, kterému nezbylo nic jiného než rozvlnit síť 3:1. Radost domácího celku z navýšení náskoku netrvalo dlouho. O dvě minuty později zatáhl míč do pok. území Soldát, od brankové čáry nastřelil míč před branku do klubka hráčů a od stehna jeho spoluhráče Žida se míč odrazil za záda domácího strážce. V 87´ dokonce hosté dopravili opět míč do domácí branky, ale branka jim nebyla správně uznána, neboť jí předcházelo nakopnutí Mráze hostujícím kapitánem Židem. V 88´se dostal ještě do brejku Mráz, bohužel v důležité chvíli mu míč uskočil a už nedokázal zakončit. V nervózním závěru zelenobílí však moc důležitou výhru udrželi.

Zisk tří bodů posílil naděje domácích hráčů na záchranu. V příštím kole je čeká v neděli těžký zápas na hřišti jednoho z vedoucích celků soutěže Sokola Sedlec-Prčice.

AFK LODĚNICE – SK BŘEZNICE 1918       3 : 2  (2 : 1)          hráno 21.5.2016 v 17:00 hod.

Sestavy:

Loděnice:          Miška st.

Paleček  –  J. Pospíšil  –  Miška ml. / 80´ Žižka /  –  Grau

Pospíšil / 90+ Pe. Frydrych / – Mráz –  Majer  –  Prokop  –  Vyskočil

Šmíd / 89´ Petráček /

Březnice:           Vaněček

Štolba  –  Cvrk  –  Žid  –  Mayaleh

Soldát  –  Branžovský  –  Plechata/ 67´ Janošec / –  Češka

Hanáček  –  Fait

Branky:Šmíd, Vyskočil, F. Pospíšil  –  Fait, Žid

ČK: 77´ Vyskočil

Statistika: střely na branku 7:6, mimo 6:7, rohy 7:4, ofsajdy 4:2, ŽK 1:1, ČK 1:0.

Rozhodčí: Říha  –  Mareš  –  Ježek  / KL /                           Delegát: Nitsche / PZ /

Další utkání 22. kola:

Komárov        –   Petrovice                1 : 2 (PK)  Komínek – O. Štemberk

Dobříč            –   Příbram B              4 : 1

Tochovice       –   Nový Knín             2 : 3

Žebrák            –   Cerhovice              2 : 3 (PK)  Pelikán, Kuška – Pergl, Křikava

Dušníky – Sedlec-Prčice         4 : 1     Krása 2, Kokštejn, Švagr – Raček

Sedlčany B     –   v o l n o

panerai repliky hodinek