Další kolo I. B třídy přivedlo na Jánskou fotbalisty z nedalekých Let. Na měkkém hřišti se rozpoutal boj dvou celků, které vyznávají zelenou barvu. Hosté od Berounky, výborně dirigováni M. Jarolímem, sice měli častěji míč pod kontrolou, ale více brankových příležitostí měl domácí celek. Utkání však rozhodla výstavní, dalekonosná střela Tomáše Drekslera, těsně před přestávkou.

Utkání začalo pro zelenobílé nádherně. Začínala 2. minuta utkání, když Šolc z pravé strany poslal centr za obranu, na centr si naběhl Herejt a z 5m střelou pod břevno prostřelil Sňozíka 1:0. V 6´vystihl rozehrávku hostí na polovině hřiště Kovač, potáhl míč středem hřiště až před pok. území, kde si narazil míč s Novákem, ale J. Boubín akci přečetl a přerušil. Okolo 8´zahrávali hosté během chvilky 4 rohové kopy, ale nic z nich nevytěžili. Ve 12´pronikl zprava do pok. území Šolc, jeho střelu z úhlu na bližší tyč Sňozík zneškodnil. V následujících minutách ubylo vzruchu, střelba ze střední vzdálenosti byla nepřesná. Až ve 26´ převzal u postranní čáry míč Poslední, zbavil se kličkou Drekslera, potáhl míč na střed a jeho rána jen těsně minula bližší tyč. Hned z protiútoku získal v šestnáctce míč Majer, zbavil se obránce a jeho ránu ze 13m zastavilo břevno. Ve 31´ hledal Herejt přihrávkou na hranici brankového území Nováka, Sňozík byl rychlejší a míč sebral. Ve 36 unikl do brejku Nejepsa, obešel i brankáře, ale z úhlu mu už obránci nedovolili zakončit. Lety vyrovnaly ve 39´, kdy po závaru před domácí brankou nakonec dotlačil míč za Miškova záda hostující kapitán Kratochvíl 1:1. Nečekaný obrat přinesla poslední minuta před přestávkou. Dreksler získal na polovině hřiště míč, potáhl jej několik kroků, aby povedenou dělovkou skoro ze 30m do levé šibenice zaskočil Sňozíka 2:1.

I druhá část hry mohla začít stejně jako ta první. Šolc dalším centrem z pravé strany našel na desítce, mezi dvěma obránci soupeře, Nováka, ale jeho hlavička nebyla ani přesná, ani důrazná.  Ani teď boj obou mužstev brankové příležitosti moc nenabídl, až v 65´ rána Křížka z PVK z 20m proletěla těsně nad břevnem. V 68´ už se chtěl domácí tábor radovat, když opět Šolc našel centrem na zadní tyči nabíhajícího Herejta, který hlavou posílal míč na zadní tyč, ale po kontaktu s obráncem jeho pokus skončil těsně vedle tyče. V 71´zatáhl Křížek míč po levé straně až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou hledal Nováka, ale hostující obránce míč na poslední chvíli zblokoval. V 77´ poslal před branku střílenou přízemní přihrávku Žižka, bohužel jeho nabídka nikoho neoslovila. V závěrečné desetiminutovce jakoby padl na domácí celek strach z možného vítězství a nechali se zatlačit před vlastní branku a Lety mohly utkání i otočit. V 81´střela Marka Jarolíma z PVK skončila jen na domácí zdi. V 86´ však Jarolím krásnou přihrávkou našel v pok. území zcela volného střídajícího Růžičku, ale ten situaci nezvládl a jeho pokus hodně minul zadní tyč. Poslední příležitost připravil opět Jarolím, když centrem našel na „desítce“ vysunutého stopera Turka, jeho pokus se sice vešel mezi tyče, ale nedůrazné zakončení Miška v pohodě zlikvidoval. Poté už cennou výhru domácí hráči bezpečně ubránili.

Zisk všech bodů je dalším výborným počinem na cestě za záchranou. Příští utkání čeká zelenobílé již v sobotu dopoledne v nedaleké Dobříči. Proti tomuto celku se našim hráčům daří, ale situaci bude komplikovat velký počet absencí hráčů.

AFK LODĚNICE – FK LETY         2 : 1  (2 : 1)          hráno 22.4.2017 v 17:00 hod.

Statistika: střely na branku 6:3, mimo 8:9, rohy 2:8, ofsajdy 4:9, ŽK 2:3

Rozhodčí: Žaba  –  M. Balík  –  Rybka  /BN /                      Delegát: Kruliš / KO /

Ostatní výsledky 18. kola:

Komárov        –   Kosoř                     3 : 4     Vodička 2, vlastní – Vodecký 2, Hejret, Bícha

Zdice              –   Březnice                 1 : 0     Růžička

Zvole              –   Tochovice              3 : 4     Grunt, Hnát, Fejfar – Víšek, Jendruščák, Janát,
Molnár

Rožmitál         –   Dobříč                    5 : 3     Škácha, Pejsar, Kuchyňka, Hofman, Vacík –
Jelínek 2, J. Kadlec

Chlumec         –   Sedlčany B             1 : 3     Veselý – V. Lípa 2, Sirotek

Dušníky           – Petrovice                0 : 2     O. Štemberk, P. Chlasták