Další kolo I.B třídy svedlo na Jánské dva sousedy v tabulce a zároveň celky, kterým se na jaře daří podstatně lépe než na podzim. Vyrovnané utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů, ten prémiový přidali na svoji stranu, po napínavém rozstřelu, domácí hráči.

Podobně jako před týdnem udeřili zelenobílí z první vážnější akce. V 9´ rozehráli domácí hráči PVK na polovině hřiště na Majera, který prošel středem hřiště, před pok. územím obešel obránce a přízemní střelou z hranice šestnáctky poslal míč přesně k tyči 1:0. Euforie ale rychle skončila, když hned po rozehrání nechali nekoncentrovaní loděničtí hráči projít míč na posilu ze Sedlčan P. Chlastáka, do pok. území, který pohotovou střelou bez problémů vyrovnal 1:1. V 15´ zatáhl míč po pravé straně F. Pospíšil a přihrávkou před branku hledal Nováka, ten ale na míč nedosáhl. V následujícím čase se odehrával boj mezi šestnáctkami, případná střelba ze střední vzdálenosti byla buď nepřesná, nebo málo důrazná.  Vzruch nabídla až závěrečná třetina 1. poločasu, Ve 30´střela Nováka z otočky z hranice pok. území cíl netrefila. Vzápětí Majerova chyba v rozehrávce nabídla zakončení Kinclovi, ale i on branku z 16m přestřelil. Radost hostům přinesla 34´, kdy Pelikán získal míč na levé straně, nikdo z bránících hráčů proti němu nevystoupil a hostující hráč z 25m vystřelil po zemi a Miška, který měl zakrytý výhled, na přesnou, ale nepříliš prudkou střelu u své pravé tyče nedosáhl 1:2. Zbytek poločasu už vyloženou příležitost nenabídl.

Do 2. poločasu vstoupili zelenobílí aktivně a už ve 48´ zatáhl míč po pravé straně Šolc, přesnou přihrávkou pod sebe našel Majera, ten však z dobré pozice přestřelil. V 51´ se pokusil o zakončení ze střední vzdálenosti Mašata, střela byla sice prudká, ale nepřesná. Stejně dopadla i střela Herejta z PVK o minutu později. V dalším období zelenobílí sice hosty zatlačili před jejich pok. území, ale šance nepřicházely. Petrovice spoléhaly na brejky, které však k brankové pojistce nedotáhli. V 61´si Miška poradil se střelou hostujícího kapitána O. Štemberka, o pět minut později domácí brankář rychlým vyběhnutím sebral míč před stejným hráčem. V 71´zneškodnil Miška i únik L. Mandíka, a to byla poslední šance hostí v tomto utkání. V závěrečné dvacetiminutovce se rodily příležitosti jen před brankou modrobílých. V 73´unikl po pravé straně F. Pospíšil, jeho prudkou střelu na bližší tyč Zrůbek vyrazil. V 77´ orazítkoval z PVK Novák břevno. Toužebné vyrovnání přinesla až 80´ utkání. F. Pospíšil předvedl další povedenou akci po pravé straně, jeho centr tísněný Herejt posunul na nabíhajícího Šolce, který zblízka dotlačil míč do sítě 2:2. V 84´se Herejt natahoval na centrovaný míč, ale střela nebyla pro Zrůbka nebezpečná. V 88´mohli zelenobílí nakonec rozhodnout o zisku 3 bodů. Další únik F. Pospíšila, který předvedl v utkání nejlepší výkon na jaře, byl zakončen centrem, který přeletěl celou bránící zónu hostí na Herejta, který se otočil na hranici šestnáctky a prudkou střelou sice překonal Zrůbka, ale tyč byla proti a míč se odrazil do pole.

Celý duel musel rozhodnout napínavý penaltový rozstřel. Hned v první sérii selhal hostující kapitán O. Štemberk, jeho pokus Miška vyrazil. Ve druhé sérii jej bohužel napodobil Šolc, i jeho pokus Zrůbek vyrazil. Ve čtvrté sérii nejdříve nechal vyniknout Zrůbka Kovač, aby vzápětí vrátil naději zelenobílým střelou do břevna M. Chlasták. O zisku bodu navíc rozhodla šestá série, kdy nejdříve Majer bezpečně proměnil, aby poté neunesl tlak střídající Brosch a branku vysoko přestřelil.  Zisk dvou bodů posunul zelenobílé dokonce na 7. příčku tabulky a vytoužená záchrana je už hodně blízko. Příští utkání sehrají v neděli na hřišti v Sedlčanech s jejich rezervou.

AFK LODĚNICE – SK PETROVICE        2 : 2  (1 : 2)   4 : 3 NA PK          hráno 6.5.2017 v 17:00 hod.

Branky: Majer, Šolc – P. Chlasták, Pelikán

PK: F. Pospíšil, Novák, Herejt, Majer (Šolc a Kovač neproměnili) – P. Chlasták, Kašpar,
J. Mandík (O. Štemberk, M. Chlasták a Brosch neproměnili)

Statistika: střely na branku 6:7, mimo 5:3, rohy 4:4, ofsajdy 4:5, ŽK 2:1.

Rozhodčí: Šefara  –  Fejfar  –  Sixta  / RA /

Ostatní výsledky 20. kola:

Komárov        –   Lety                         3 : 2  (PK)  Srp, Komínek – Jarolím, Nejepsa

Kosoř              –   Dobříč                    4 : 2     Hejret 2, Kratochvíl, Skřivánek – Šittich 2

Rožmitál         –   Sedlčany B             3 : 2     Vacík 2, V. Zákoucký – Matoušek, Kvěch

Zvole              –   Zdice                      3 : 0     Bartko, Fejfar, Petrák

Dušníky         – Tochovice              2 : 1     Šimek, V. Sklenář – J. Ivaník

Chlumec         –   Březnice                 1 : 2  (PK)  Veselý – Lebeda