Těžko se skládala sestava domácího celku pro další kolo proti Jílovišti, který hraje I.A třídu. Z jejich hvězd přijel pouze Horst Siegl, který ale zůstal jenom na lavičce, Rajnoch nepřijel, Siegl ml. vystupoval pouze jako VM. V prvním poločase byl domácí celek lepší, bohužel si dovolil přepych, který se neodpouští, když neproměnil dva PK.

Úvodní dvacet minut patřilo domácího celku. Už v 5´po rohovém kopu propadl míč na roh šestnáctky k Šolcovi, jeho křižný pokus však mířil vysoko. V 9´ byl blízko úspěchu Novák, který si naběhl na přihrávku za obranu, udělal kličku i vybíhajícímu brankáři. Jeho střela z úhlu už nebyla dostatečně důrazná a hostující obránce ji u tyče vykopl.  Ve 13´ vysunul Kopečný dlouhým pasem za obranu rozběhnutého Herejta, který ale výborného Blažka na bližší tyči neprostřelil. Ve 21´posoudil rozhodčí zákrok na Herejta jako nedovolený a nařídil první PK. K jeho zahrávání se postavil Šolc, bohužel jeho střelu k levé tyči Blažek výborným zákrokem dokázal vyrazit. Hra se poté začala vyrovnávat a ve 32´hosté mohli poprvé ohrozit branku, střela z PVK V. Janouška skončila na zdi a odrážený míč poslali hosté vysoko nad branku. Ve 36´ se na střílený centr před brankou natahoval Michalanský, ale na míč nedosáhl. O minutu později přišlo další vysunutí Herejta, ale Blažek byl v souboji opět úspěšnější.
Ve 43´ nasadil k sólu mezi obránci Herejt, které skončilo jeho podražením a na světě byl druhý PK. Tentokrát se k jeho zahrávání postavil Kopečný, bohužel pro jeho střelu byla branka příliš nízká…

Po přestávce hosté přidali a domácí hráči se přestali dostávat do zakončení. V 50´ unikl ze strany V. Janoušek, vystřelil na zadní tyč. V následujících minutách hra moc vzruchu nenabídla až v 68´rozehráli zelenobílí Novákem signál, z rohového kopu na bližší roh pok. území, na Dostála a jeho pokus spadl těsně za břevnem na horní síť. Když už se zdálo, že Jánská branku ze hry neuvidí, tak hosté na začátku poslední čtvrthodiny, dvěma podobnými brankami, rozhodli o postupu. V 76´ přišel prohraný souboj na levé straně, centr napříč pok- územím našel na „desítce“ V. Janouška, který z otočky prostřelil Vlasáka 0:1. O dvě minuty později přišla podobná akce, na jejím konci byl tentokrát Adamča a jeho volej prostřelil vše, Vlasák toho tentokrát moc neviděl a bylo to 0:2. V poslední šanci byl po nájezdu v 82´ Herejt, ale o míč přišel dříve, než stačil zakončit.

Tento výsledek znamená, že v dalším kole si s Kosoří zahraje Jíloviště. Domácí hráče čekají v sobotu na Jánské, po odloženém utkání s Rudnou, Vinařice.

AFK LODĚNICE – TJ JÍLOVIŠTĚ      0 : 2  (0 : 0)          hráno 23.9.2020 v 17:00 hod.