Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

O tomto víkendu se na Jánské z celého programu odehrálo jediné utkání, u kterého nedošlo k dohodě o náhradním termínu, ostatní utkání byla odložena na jiný termín. Naštěstí se počasí poslední dva dny umoudřilo, tak se stav hřiště podařilo dostat do přijatelného stavu, který umožnil odehrání zápasu.

Vedoucí celek soutěže začal na Jánské sebevědomě a za deset minut rozhodl o osudu zápasu. V 7´ zahrávali Hostomice první rohový kop a na zadní tyči stojící A. Babíček byl sice obklopen třemi domácími hráči, kteří mu ale nedokázali zabránit, aby poslal hlavou míč přes celou branku do levého horního rohu 0:1. V 9´ bylo pro zelenobílé ještě hůře. Hostomice zahrávaly PVK asi 25m od branky. Zeď stála těsně uvnitř pok. území a jeden z hráčů stojící v ní zvedl ruku, aby si chránil obličej před letícím míčem, bohužel rozhodčí za ní nařídil přísný PK, který bezpečně proměnil hostující kapitán M. Kačírek 0:2. Domácím hráčům chvíli trvalo než se probrali a nejblíže ke zdramatizování zápasu byli v pasáži po dvaceti minutách hry. Ve 21´ zakončoval kombinační akci na zadní tyči ve skluzu Novák, ale míč do odkryté části branky nedokázal nasměrovat a cíl minul. O chvilku později neskončila úspěchem ani akce Mišky s Křížkem. Ve 33´ dostal Novák dlouhý míč za obranu, z levé strany se dostal do pok. území, ale Zíma dokázal jeho střelu vyrazit na roh. Ve 39´ přidali hosté ještě gólovou pojistku. Jejich centr do pok. území poslal tečí jeden z obránců do výšky směrem k brance, brankář Miška špatně vyhodnotil situaci a místo, aby míč chytil do rukou, tak jej jen hlavičkoval na hranici „šestnáctky“, tam jej získal Hruška, otočil se okolo domácího hráče a krásnou, křižnou střelou trefil míč také do levého horního rohu 0:3. Zelenobílí se nedočkali radosti ani po nájezdu Mráze, který neprostřelil vybíhajícího brankáře, a poté Herejt z PVK z 22m branku vysoko přestřelil.

O přestávce trenér loděnického celku přeskupil mužstvo, ale obraz hry se moc nezměnil. Zelenobílí sice měli častěji míč v držení, ale Hostomice pozorně střežily získaný náskok a do vyložené šance domácí nepustily. Když se už nějaká příležitost rýsovala, tak ji zmařilo nepřesné nebo slabé zakončení. Ani Hostomice se už do útočení moc nehrnuly, pokusy o brejky už nebyly dotažené až do konce. V 55 pronikl hostující obranou Křížek, ale jeho střela mířila vysoko nad břevno. V 72´ pronikl po pravé straně Žižka, také jeho střela na bližší tyč minula cíl. Poslední příležitost alespoň na čestný úspěch se narodila v 80´, kdy po centru Majera, který odehrál závěr utkání na hrotu, se pokusil o volej na „desítce“ Křížek, ale jeho pokus do prostředka branky Zímu nevystrašil. V závěru utkání přibylo na hřišti nervozity, hlavně z nepřesných rozhodnutí rozhodčího, nakonec oba celky však dohrály v plném počtu.

Hosté si výhrou upevnili vedoucí příčku tabulky, naopak domácí celek se další porážkou už zapojil do boje o záchranu, a to po 9. kole zelenobílí vedli tabulku, od té doby si

připsali sedm porážek v řadě. Největší rozdíl u obou celků byl v zakončení a ve střelecké produktivitě. Navíc zelenobílí nedokázali na jaře vstřelit ani gól. Příští těžké utkání je čeká v sobotu na hřišti v Mníšku pod Brdy, který v tomto kole deklasoval Novou Ves na jejím hřišti.

 

AFK LODĚNICE – SK HOSTOMICE POD BRDY 0 : 3 (0 : 3)          hráno 4.4.2015

Sestavy

Loděnice Miška st.

Šmíd – Kovač st. – Herejt – Majer

Miška ml. – Žižka – Novák – Paleček – Křížek

M. Mráz / 67´ Vaněk /

Hostomice Zíma

Vladyka / 78´ O. Kačírek / – J. Bábíček – M. Kačírek – Koryta / 69´ Maršálek /

J. Kačírek – Lenkvík – Hruška – Kubišta

A. Bábíček – Hadraba

Branky: A. Bábíček, M. Kačírek (PK), Hruška.

Statistika: střely na branku 3:4, mimo 9:4, rohy 5:3, ofsajdy 2:5, ŽK 3:3.

Rozhodčí: Sixta – Šefara – Špindra / RA / Delegát: Jahelka / PZ /

 

Ostatní výsledky 16. kola:

Nová Ves – Mníšek 0 : 9 L. Novák 4, M. Kindel 3, Vlček, Tomiska

Březnice – Tochovice 2 : 1 Hayálen, Jindřich – Jiránek

Zdice – Jince 2 : 1 Růžička 2 – Pechlát

Podlesí – Nový Knín 3 : 1 Riegel, Vojtíšek, Gabriel – Pouček

D. Dušníky – Petrovice 3 : 1 J. Kokštejn 2, Šimonovský – Š. Štemberk

Hořovicko B – Rožmitál odloženo

panerai repliky hodinek