V dalším kole přivítali loděničtí fotbalisté poprvé v historii Klobuky. Soupeř se před utkáním nacházel v dolních patrech tabulky, bohužel zelenobílí nezvládli roli favorita a po nejslabším, domácím výkonu se narodila nečekaná ztráta všech bodů. Navíc na nějakou dobu přišli o vyloučeného Majera a zraněného Mráze.

První půlhodina nenaznačovala, že by se mělo Na Jánské narodit překvapení. Už ve 3´ unikl po pravé straně Křížek a centrem za obranu hledal Herejta, ale brankář hostí byl u míče dříve. V 6´ se objevil za obranou hostí Hrudka, bohužel si vybral špatné řešení, když se pokusil o nepřesný volej. V 15´ si Křížek s Herejtem zopakovali akci z úvodu utkání, ale na jejím konci dokázal Říčka vyrazit střelu loděnického útočníka z několika kroků. V 22´ si Říčka snadno poradil se střelou Křížka z PVK z 25m. Ve 30´ hosté tečovanou střelou z dálky poprvé vyzkoušeli pozornost Drekslera. V 33´ poslal Jeřábek dlouhým autem do úniku Herejta, ten z levé strany pronikl do pok. území, ale i on si vybral špatné řešení, když místo nahrávky na nabíhající spoluhráče, zakončil akci sám nepovedenou slabou střelou. V 38´ už musel Dreksler vytáhnout dobrý zákrok, aby vyrazil střelu Krejčího asi z 10m z levé strany na roh. V 40´ Šolc uvolnil Herejta, který míčem za obranu hledal Hrudku, tomu bohužel kousek chyběl. O dvě minuty později nasadil k sólu Jeřábek, dostal se až před brankáře, ale poslední klička se už nepovedla. V 44´ se ani nadvakrát neprosadil Šolc z PVK. První střela skončila na zdi, druhá minula branku. Šok přišel v první minutě nastavení. Po nedorozumění domácích stoperů využil hostující hráčsituaci, aby jim míč vypíchl a posunul jej na rozběhnutého Svobodu, ten naznačil kličku brankáři a poslal míč podél Drekslera do prázdné branky 0:1.

Hned na začátku 2. poločasu se pokusil o tvrdou střelu z dálky Kubelka, branku však minul. O minutu později dopadl obdobně na druhé straně hřiště Žižka, když se pokusil z pravé strany o střelu na bližší tyč. V 51´ pronikl až k brankové čáře Křížek, ale jeho zpětnou přihrávku hostující obránce stačil zablokovat. Další klíčový moment nastal v 54´, kdy nepřesný rozhodčí Bydlák ocenil kopnutí Majera v souboji s Náprstkem u postranní čáry rovnou ČK. V 58´ udržel zelenobílé ve hře Dreksler, když zlikvidoval gólovou hlavičku hostujícího hráče. V 68´ si na pas za obranu naběhl Herejt, ale ze strany brankáře Říčku neprostřelil. Ve zbývajícím čase hosté bránili pro ně cenný výsledek, domácí hráči i v oslabení byli aktivnější, ale do vyložené příležitosti, i díky nepřesnostem ve finální části, se již nedostali.

Je škoda, že loděničtí fotbalisté nedokázali doma potvrdit bodový zisk z minulého kola z Velkého Přítočna. A navíc je nyní čeká těžká zkouška, kdy v neděli budou v příštím utkání, navíc v oslabené sestavě, čelit silné rezervě Slaného na jejím hřišti.

AFK LODĚNICE – TJ SOKOL KLOBUKY     0 : 1 (0 : 1)          hráno 2.10.2021 v 16:00 hod.

Sestavy:

Loděnice    Dreksler

Smetana – Mráz O. / 87´ Petráček / – Novotný – Jeřábek A.

ČK: 54´ Majer

Statistika: střely na branku 8:4, mimo 3:3, rohy 5:2, ofsajdy 2:1, ŽK 2:4, ČK 1:0.

Braškov – V. Přítočno 0 : 1 Holeček

Hostouň B – Lubná 11 : 0 Asukwo 2, Dostál 2, Mejdr 2, Chuks 2, Marek, Študent, Michalec.