Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Na úvod jarní části soutěže čekalo loděnické fotbalisty ve Bzové derby s rezervou Hořovicka s pěti hráči základního kádru divizního Áčka v sestavě. Naopak v zelenobílém dresu chyběl zraněný F. Pospíšil a Iliaš, nemocný Vyskočil a hráči v disciplinárním trestu Kovač st. a Šmíd. Navíc se sebezapřením nastoupili Novák a O. Mráz. Naopak v základní sestavě nechyběl Majer, který se vrátil z půlročního hostování ze Zbuzan.

Úvod se lépe vydařil domácímu celku, když už v 8´ z první nebezpečné akce udeřil, když si na přesný pas za obranu naběhl Šebek a s přehledem přehodil vybíhajícího Mišku 1:0. Jinak v první části byla hra v poli poměrně vyrovnaná, domácí celek byl však nebezpečnější a přesnější ve finální části. Ve 14´si naběhl z pravé strany Hájek, ale jeho křižná střela minula vzdálenější tyč. Akce zelenobílých táhl převážně po levé straně Křížek, ale do nebezpečného zakončení své akce nedotáhl. Ve 24´našel Majer dlouhým autem nabíhajícího M. Mráze, kterému ale sebral míč s pod nohou domácí brankář. Nejblíže k brance byli loděničtí fotbalisté ve 31´, kdy si na další dlouhý aut Majera naběhl Novák, bohužel jeho prudký volej proletěl těsně nad břevnem domácí branky. Druhá polovina 1. poločasu bylo z hlediska zelenobílých to nejvydařenější herní období. Ještě ve 40´ poslal Herejt prudkou kolmicí do úniku Nováka, který však u brankové čáry při pokusu o centr podklouzl a bylo po šanci.
Ve 47´sebral Křikava míč před Křížkem, který dostal dlouhý míč za obranu. Postupem času však přebírali iniciativu domácí hráči. Zelenobílí díky nepřesným přihrávkám neudrželi míč a Hořovicko najíždělo často do otevřené obrany, ale v zakončení bylo dost nepřesné, v čemž vynikal především Hájek. V 59´unikl po pravé straně střídající Srp, rovněž však mířil mimo brankovou konstrukci. V 62´obešel pronikající Šebek i brankáře Mišku, ani on však tísněn obráncem netrefil prostor branky. Zelenobílí svoje pokusy o brejky nedotahovali až do zakončení až v 74´ mohl po přihrávce Křížka vyrovnat Herejt, bohužel míč dobře netrefil a Křikava si s jeho pokusem snadno poradil. V 77 a 81´selhal v zakončení po brejcích Hájek. Domácí celek se dočkal brankové pojistky až v 85´, kdy Šmíd vystihl další rozehrávku loděnických hráčů a dalším lobem rozhodl o osudu zápasu, když bez problémů přehodil netakticky vyběhnutého brankáře Mišku 2:0. Zbytek zápasu už další šanci divákům nenabídl.
Vítězství posunulo rezervu Hořovicka v tabulce o bod před zelenobílé. O první jarní body se pokusí loděničtí hráči v sobotu na hřišti posledního Rožmitálu, který však na úvod jara dokázal bodovat na hřišti Nové Vsi.

FK HOŘOVICKO B – AFK LODĚNICE 2 : 0 (1 : 0)

Sestavy:
Hořovicko B: Křikava
Hlavatý / 75´ Povolný / – Šmíd – Hrdlička – Budínský
Šimůnek / 46´ Srp / – Štěpnička – Pelikán – Ungr
Hájek / 84´ Štych / – Šebek / Zítek /
Loděnice: Miška st.
Kovač ml. / 75´Baštář / – Miška ml. – Paleček – Majer
O. Mráz – Herejt – Žižka – Novák – Křížek
M. Mráz / 46´ Pe. Frydrych /
Branky: Šebek, Šmíd
Statistika: střely na branku 6:3, mimo 14:5, rohy 7:3, ofsajdy 5:7, ŽK 1:3.
Rozhodčí: Máj – Dohnal – Dvořák / PV/

panerai repliky hodinek