Ve čtvrteční dohrávce přivítali naši dorostenci čtvrtý celek tabulky, a přestože byli do přestávky lepším celkem, tak vyšli z utkání bez bodového zisku i vstřeleného gólu.

Hráči začali utkání aktivně a už v 11´prošel Kovač přes několik hráčů, uvolnil Prokopa, ale jeho slabou střelu stačil brankář hostí zneškodnit. Tuchlovice se dostaly do vedení po rohovém kopu v 32´, kdy míč prošel k jejich nepokrytému hráči, který z úhlu prostřelil Novotného. O čtyři minuty později byl blízko vyrovnání Veber, ale jeho střelu z 20m zastavilo břevno.

Po přestávce již začali hosté naplňovat tabulkové předpoklady a už v 51´po chybě Hrubana zachraňoval situaci Novotný. V 54´byli naši hráči blízko vyrovnání, když brankář hostí neudržel centrovaný míč a celou situaci zachránil jeho obránce odkopem z brankové čáry. A když neuspěl ani Suchý střelou z PVK, tak hosté v 62´přidali brankovou pojistku, když po nepřesné rozehrávce Hrubana uspěli z brejku 0:2. V 80´mohl utkání ještě zdramatizovat střídající Fortelka, ale jeho hlavička mířila nad břevno. O minutu později si brankář hostí poradil s dalekonosným pokusem Pokorného. Minutu před koncem unikl hostující útočník Suchému a přesnou střelou pečetil výsledek 0:3.

Rozhodčí: Červenka

V sobotním předzápase přivítali naši dorostenci soupeře z konce tabulky, bohužel zaslouženě odevzdali všechny body i tomuto soupeři, který byl bojovnější i pohyblivější. Hosté se ujali vedení už ve 4´, kdy prudký střílený centr od rohového praporku usměrnil na hranici brankového území hostující útočník do sítě 0:1. V 8´mohli zelenobílí po rohu Řandy vyrovnat, ale pobídku Kovače Suchému před prázdnou branku loděnický hráč nevyužil a branku minul. Ve 20´dostal míč mezi obránce Fortelka, i on branku minul. Brandýsek mohl přidat do „šatny“ pojistku, ale jejich hráč z metru trefil jen našeho brankáře.

Hned na začátku 2. poločasu předvedl hrubku brankář Novotný, který špatným odkopem přesně našel hostujícího hráče, a ten poslal míč do odkryté branky 0:2. Ještě hůře bylo v 60´, kdy se hráč hostí vydal od rohového praporku přes několik našich hráčů a z úhlu poslal míč pod Novotným do sítě 0:3. O chvilku později získali zelenobílí naději, když střelu Kovače z 20m zastavilo břevno a odražený míč pohotově poslal do branky Klatovský 1:3. V 69´poslal křižnou přihrávkou do úniku Vebera, který jen nastřelil hostujícího brankáře. O minutu později už loděničtí hráči udeřili, když Řanda z PVK „angličanem“ nedal brankáři šanci 2:3. Jenže o další dvě minuty později potrestali hosté náš nedůraz v obraně další brankou 2:4. Na další zvrat už neměli naši dorostenci síly.

Po těchto dvou porážkách spadl náš celek v tabulce na 11. příčku. Další utkání čeká naše dorostence v neděli dopoledne na horké půdě ve Švermově.

AFK LODĚNICE – FK BRANDÝSEK 2 : 4 (0 : 1) SO 18.4.2015 14.30