Jak to bývá bohužel na podzim zvykem, opět trenér Korba řešil sestavu s velkými obtížemi, dlouho to vypadalo, že tentokrát 11 lidí nedá dohromady. Nakonec se to podařilo, včetně úspěšné premiéry 16 -letého Škrdlanta. I v této kombinované sestavě nebyli loděničtí fotbalisté daleko od bodového zisku, dvakrát v utkání vedli, a o tom, že se vracejí domů s prázdnou, rozhodl nešťastný vlastní gól 13 minut před koncem utkání.

Úvod utkání začali aktivněji domácí hráči a po dvou únicích Varyše, po pravé straně, musel úspěšně na bližší tyči zasahovat Dreksler. V 9´poprvé zahrozili hosté, bohužel A. Jeřábek, ale v těžké pozici nedostal míč mezi tyče. V 16´převzal Varyš míč na ofsajdové hraně, pokus o lob přes Drekslera se vůbec nepovedl. V 18´po rohovém kopu se prosadil k hlavičce Lehocký, Herink však jeho pokus dokázal vyrazit. O minutu později se už loděničtí hráči radovali, když Janda narážečkou v pok. území uvolnil Křížka a ten střelou k bližší tyči překonal Herinka 0:1. O minutu později Křížek z pravé strany centrem na zadní tyči našel Jeřábka, i tentokrát jeho hlavička těsně minula cíl. Ve 22´ bylo už vyrovnáno, když Bařtipán dostal na prostředku hřiště míč, prošel středem přes tři hráče soupeře a střelou pod břevno překonal Drekslera 1:1.Ve 36´ Šolc z pravé strany hledal rozběhnutého Křížka u zadní tyče, ani tentokrát se těžký volej loděnického hráče mezi tyče nevešel. Ve 39´dalekonosnou střelu Novotného vytlačil domácí brankář nad břevno na roh.

2. poločas začal lépe pro loděnický celek. Už ve 47´se v pok. území uvolnil Janda, předložil do strany na „desítku“ míč Křížkovi, bohužel jeho přízemní střelu dokázal Herink vytlačit na roh. V 50´se loděničtí hráči dostali podruhé do vedení, když Křížek střelou z PVK, asi 30m od branky, zaskočil domácího brankáře, který měl smůlu, že míč před ním nepříjemně skočil 1:2. Domácí hráči na vyrovnání opět nečekali dlouho. V 53´ si na ofsajdové hraně (dle tábora kus za ní) naběhl rychlý Varyš a tentokrát prostřelil Drekslera 2:2. V 57´unikal domácí obraně Křížek, v pok. území hledal přihrávkou do strany ještě Jeřábka, bohužel poslední obránce stačil před hostujícím hráčem srazit na roh. V 67´se hostující tábor podruhé zlobil na rozhodčí, když další únik Křížka zastavil až v pok. území jeho sražením domácí obránce. Bohužel R žádný nedovolený zákrok neviděl… V 73´ Lehocký uvolnil v šestnáctce Jandu, i jeho pokus proletěl těsně nad břevnem domácí branky. Rozhodující moment nastal v 77´zápasu. Tomáš Černý zatáhl míč po levé straně skoro až k rohovému praporku a jeho střílený centr před branku si nešťastně srazil Herejt do vlastní branky 3:2. Ve zbývajícím čase, v rozkouskovaném utkání, nedokázali hosté žádnou akci dotáhnout do nebezpečného zakončení a domácí celek udržel vedení až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Předposlední utkání podzimní části soutěže čeká loděnické fotbalisty opět na půdě soupeře, a to když po letech nastoupí v sobotu odpoledne ve Švermově a nějaký bodový zisk ve vyrovnané tabulce by se moc hodil.

TJ BANÍK LUBNÁ – AFK LODĚNICE 3 : 2 (1 : 1)                            hráno 23.10.2021 od 15:30

Sestavy:

Lubná Herink

Kříž – Polák – Černý T./ 80´ Černý Ji. / – Andrt

Varyš – Henzély / 46´ Hamouz / – Vopat – Černý Ja.

Klobuky – Rudná 3 : 4 Svoboda 3 – Růžička 2, Samko, Mareček

Zavidov – Hostouň B 7 : 4 Žďánský 2, Kapoun, Korčák, Hanych, Jelínek, Neveďal – Soukup 2, Viduna, Michalec