Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Po 3. místě na úvodním turnaji v Mýtě startovali loděničtí fotbalisté na dalším přípravném turnaji v Nižboru. Program turnaje negativně narušila neúčast Zdic, které odvolaly svůj start pouze den před turnajem. Proto se musel změnit program a další celky se utkaly systémem každý s každým v utkáních hraných 2×30 minut. Hned v úvodním utkání se zrodilo překvapení, když domácí celek nedokázal porazit nováčka kladenského okresního přeboru Žižice a rozešel se s nimi smírně 1:1. K druhému utkání nastoupili zelenobílí proti celku z Kladenska.

Rozhodčí: Ducký – Palek – Kros

O osudu utkání bylo rozhodnuto již do poločasu, když si obrana Žižic nedokázala poradit s nájezdy Křížka, kterému stačilo necelých dvacet minut na čistý hattrick, zbývající branku přidal Šmíd. Další nadějné akce nebyly dotaženy až do konce. Celek Kladenska měl dvě výborné šance. Nejdříve brankář L. Dreksler „vyrobil“ po nejistém zákroku zbytečnou penaltu, kterou ale poté výborným zákrokem zneškodnil. Na konci poločasu po brejku netrefil jejich útočník z hranice brankového území odkrytou branku. Po přestávce loděničtí hráči kontrolovali průběh zápasu a přesnými zásahy vylepšili výsledek zápasu F. Pospíšil a Suchý.

Rozhodčí: Palek – Ducký – Kros

Vrcholem turnaje bylo utkání domácího celku proti zelenobílým, kteří v tomto utkání bohužel postrádali Křížka, který musel odjet. Už v 7´ fauloval v rohu domácího hráče Baštář a nařízený PK Nižbor bezpečně proměnil 1:0. Postupem času přebírali hosté aktivitu, ale vyrovnat se povedlo až před koncem poločasu Mrázovi, který ukázkovou střelou ze střední vzdálenosti trefil pravou šibenici domácí branky, kterou domácí brankář jen zkontroloval pohledem 1:1.

Loděničtí hráči začali aktivně i po přestávce a galapředstavení Mráze pokračovalo, když další povedenou střelou z 22m trefil pro změnu pravý dolní roh domácí branky 1:2. Ve 45´však vyšel Nižboru brejk, když zatáhli míč až k brankové čáře a zpětnou přihrávku umístil jejich hráč patičkou mimo dosah Sklenáře 2:2. V 52´však Mráz předvedl svoji třetí výstavní střelu ze střední vzdálenosti, která opět mířila do pravého dolního rohu 2:3. V závěrečné pětiminutovce mohli výsledek vylepšit z nájezdů Dostál a Šmíd, ale ani jeden z nich nemířil přesně. Poté už mohli zelenobílí oslavovat vítězství v turnaji.

Start na přípravných utkáních zakončí loděničtí v sobotu 8.8.2015 na turnaji v Hýskově, kde od 13.00 hodin nastoupí opět proti Nižboru. Druhou dvojici tvoří Hýskov a Chlumec.