Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Za krásného jarního počasí přivítali loděničtí fotbalisté, v dalším existenčním utkání, na Jánské na jaře výborně hrající Petrovice. Mladý a běhavý hostující celek byl těžkým soupeřem domácímu torzu (opět chybělo pět hráčů základní sestavy), které však obrovskou bojovností vydřelo cenné vítězství a udrželo reálnou naději na udržení v soutěži.

Už ve 3´ se měl domácí celek dostat  do vedení, když po kombinaci ve středu hřiště se dostal míč na pravou stranu ke Šmídovi, který povedeným centrem našel na hranici brankového území na zadní tyči volného Majera, bohužel jeho hlavička o kousek minula pravou tyč hostující branky. V 6´vyzkoušel pozornost Mišky přízemní střelou z hranice pok. území Paták, který si s jeho pokusem poradil. V 10´ se už domácí tábor radoval. Šmíd kolmou přihrávkou našel před šestnáctkou nabíhajícího Prokopa, který křižnou střelou po zemi překonal Zrůbka 1:0. Zelenobílí mohli přidat ve 25´ brankovou pojistku, když po centru z levé strany prošel míč napříč pok. územím, Jan Pospíšil sice míč minul, ale jeho bratr František z voleje tlačil míč na zadní tyč, i jemu několik dm chybělo. Ve 33´vyzkoušel pozornost Mišky povedenou ranou z dálky Paták, ale tentokrát pozorně chytající Miška vytlačil míč na roh. Když se už zdálo, že domácí hráči půjdou do kabin s náskokem, přišel ve 44´ v rohu pok. území zbytečný faul Petráčka na hostujícího kapitána O. Štemberka a výborné rozhodčí paní Pavlíkové nezbylo nic jiného než ukázat na značku PK, který sám postižený bezpečně proměnil 1:1.

Po přestávce jako první ohrozili branku soupeře Petrovice, když Mandík poslal z 20m povedenou střelu po zemi k tyči, Miška jeho pokus zlikvidoval. V 53´se tlačil do šance po vysoko skákajícím míči F. Pospíšil, ale než mohl zakončit, tak se před něho natlačil hostující obránce a míč odkopl. V 60´ byl blízko brance Šmíd, který si vyměnil míč v pok. území s Prokopem, bohužel v zakončení vsadil na razanci a branku přestřelil. Rozhodující moment utkání přišel o dvě minuty později. Na velkém prostotu pracující Majer vyvezl míč středem hřiště, poté uvolnil na pravé straně Palečka, který zatáhl míč až do pok. území, obloučkem přehodil Zrůbka a na zadní tyči byl u míče dříve Šmíd než hostující obránce a dotlačil míč do sítě 2:1. Po vedoucí brance domácího celku zvedli hosté aktivitu a v 68´se po chybě v rozehrávce na polovině hřiště dostal do úniku po levé straně Mandík, pronikl až do pok. území, ale z úhlu Mišku neprostřelil. Pozorně bránící zelenobílí nepustili hosty do žádné velké brankové příležitosti a naopak moc nechybělo, aby sami v 81´ přidali brankovou pojistku. Bohužel prudká střela Majera z voleje se jen otřela o břevno. Cennou výhru už dokázali loděničtí hráči do závěrečného hvizdu uhájit, a proto všechny drahocenné body zůstali na Jánské.

Příští dvě utkání se sousedy v tabulce mohou hodně napovědět, zda budou zelenobílí hrát I. B třídu i příští rok. Příští víkend budou mít loděničtí hráči volno. Utkání s příbramskou rezervou se bude hrát v Příbrami až ve středu 18.5.2016 od 18.00 hodin a poté v sobotu 21.5.2016 přivítají na Jánské celek Březnice.

AFK LODĚNICE – SK PETROVICE        2 : 1  (1 : 1)          hráno 7.5.2016 v 17:00 hod.

Sestavy:

Loděnice: 

Miška st.

Paleček  –  Miška ml.  –  Petráček  –  Grau

F. Pospíšil  –  Prokop  –  J. Pospíšil / 90´ L. Dostál /  –  Majer  –  Vyskočil / 87´ Svárovský /

Šmíd / 79´ Žižka /

Petrovice: 

Zrůbek

Podlipský /55´ Talaváňa /  –  Kašpar  – Š. Štemberk  –  Fořt

Paták  –  Dvořák / 57´ Brosch /  –  Čipera  –  Mandík

O. Štemberk  –  Pelikán

Branky: Prokop, Šmíd – O. Štemberk (PK)

Statistika: střely na branku 3:5, mimo 4:4, rohy 1:4, ofsajdy 1:7, ŽK 2:2.

Rozhodčí: Pavlíková  –  Richtár  –  Filip  / PZ /

Ostatní výsledky 20. kola:

Komárov        –  Sedlčany B              1 : 3     Ernest – P. Chlasták 2, V. Lípa

Dobříč            –  Nový Knín              1 : 2     Kadlec – Pouček, Slezák

Žebrák            –  Březnice                  1 : 2 (PK)  Hájek – Branžovský

Cerhovice       –  Sedlec-Prčice          3 : 0     Větrovský, Hlavsa, Franěk

Dal. Dušníky  –  Příbram B               4 : 0     Žáček 3, Švagr

Tochovice       –  v o l n o

panerai repliky hodinek