Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Poté co se před týdnem neodehrálo závěrečné podzimní utkání pro nezpůsobilý terén, tak odjeli loděničtí fotbalisté podruhé do vesničky nedaleko Dobříše, která fotbalem doopravdy žije a její obyvatelé vytvářejí svým hráčům vynikající atmosféru. Po pátečním dešti by bylo hřiště jen o trochu lepší než před týdnem, ale utkání se tentokrát odehrálo.

V tomto utkání nebyl vidět rozdíl mezi celkem z popředí tabulky a týmem, který hraje o udržení v soutěži. Naopak zelenobílí byli od začátku aktivnější a kombinací svého soupeře přehrávali. Již ve 2´ po rohovém kopu neudržel T. Krása míč, k míči se dostal Miška a jeho dorážku zastavil obličej domácího brankáře. V 7´ unikl domácí obraně po pravé straně Mráz, svůj únik zakončil přesným centrem na bližší tyč, na který si naběhl zcela volný Šmíd, ale z několika kroků ve stoprocentní šanci selhal, neboť míč z jeho hlavy těsně minul cíl. V 11´ poprvé zahrozil domácí celek, když jejich brejk zakončil Slunečko střelou z rohu pok. území do náručí hostujícího brankáře. V 15´ centroval z pravé strany na „desítku“ Šmíd a nabíhající Herejt poslal z voleje míč těsně nad branku. Za neproměněné šance hosté zaplatili ve 20´, kdy Křížek přišel v souboji o míč, následovalo vysunutí Slunéčka, který se přehnal okolo „klouzajícího“ Žižky a umístil míč podél Mišky do sítě 1:0. Ve 23´ mohl po úniku vyrovnat Šmíd, bohužel svoje sólo zakončil jen slabou střelou do brankáře. Ve 26´ na ofsajdové hraně pohybující Herejt dostal míč za obranu, ale překvapený střelec také branku netrefil. A produktivní domácí trestali dál. Ve 32´ poslal Soukup z PVK na polovině hřiště dlouhý centr, brankář Miška si pro něj nedošel, naopak zcela volný Z. Houdek poslal obloukem do branky 2:0. Druhá branka poslala zelenobílé do kolen a výpadku hostí využili domácí hráči navýšením náskoku. Ve 37´ se před pok. územím zmocnil míče P. Krása, z hostujících obránců si udělal slalomové tyčky a umístil míč k pravé tyči 3:0. Pohromu pro hosty dovršil v 43´ Zahout, který využil situace, že hostující obránci reklamovali ofsajd a přestali hrát, a „nepovedenou „ střelu svého spoluhráče napálil z ostrého úhlu do sítě 4:0.

Po přestávce chtěli zelenobílí alespoň upravit „nespravedlivý“ výsledek a ve 47´ povedená střela Mráze jen těsně minula levý horní roh. O dvě minuty později bylo však ještě hůř. Zelenobílí kopali rohový kop, přetažený centr si zpracovával Šmíd, ale o míč přišel a následoval brejk přes celé hřiště, který zakončil tísněný Žáček, z úhlu přesnou střelou na zadní tyč 5:0. V 55´unikl po levé straně Křížek, přehodil vybíhajícího brankáře, ale míč stačil poslat na roh domácí kapitán Kokštejn. Po rohu Mráze orazítkoval Miška břevno. O dvě minuty později T. Krása jen s obtížemi vytlačil dělovku Mráze ze střední vzdálenosti na roh. A po rohu byl blízko brance tísněný J. Pospíšil, bohužel i jeho hlavička z blízka mířila nad branku. Až v 60´ se zelenobílí dočkali radosti, když Herejt rychlým autem uvolnil Křížka, a ten z 20m poslal po zemi míč přesně k tyči 5:1. V 65´udeřili zelenobílí podruhé, když Kovač dlouhým pasem uvolnil rozběhnutého Herejta, který prudkou, křižnou střelou o tyč rozvlnil síť 5:2. Ve zbývajícím čase se šance střídaly. Na jedné straně Miška zlikvidoval brejk P. Krásy a jednou situaci zachránil Paleček na brankové čáře. Na druhé straně domácí brankář vyrazil další povedenou střelu Mráze, Křížek po centru Herejta na bližší tyč hlavou branku minul. Až v 89´ dostal výsledek konečnou podobu, když po rohovém kopu a následném centru, Herejt zblízka dorazil míč do branky 5:3.

Zelenobílí zaslouží uznání, že nakonec odvrátili hrozící debakl. Přesto je čeká na jaře boj o záchranu. K úspěchu loděničtí hráči však potřebují přes zimu hlavně vylepšit obrannou činnost (po rezervě Příbrami obdrželi nejvíc branek) a také zlepšit efektivitu v koncovce, neboť na gól potřebují moc šancí. Základem je přes zimu doplnit kádr, a také najít ideální sestavu, aby nehráli loděničtí hráči pokaždé v jiné sestavě.

TJ SOKOL DALEKÉ DUŠNÍKY – AFK LODĚNICE 5 : 3 (4 : 0)          hráno 21.11.2015 v 13:00 hod.

Sestavy

Domácí:

T. Krása

L. Kobík – A. Švagr – Kokštejn – J. Houdek

Slunečko / 75´M. Švagr / – Z. Houdek / 51´ Sklenář / – Soukup – P. Krása

Žáček – Zahout / 80´ Pavlík /

Hosté:

Miška st.

Grau – Kovač – Prokop – Křížek

Mráz – J. Pospíšil / 65´ Paleček / – Miška ml. – Žižka / 46´ Svárovský /

Herejt – Šmíd

Branky: Slunečko, Z. Houdek, P. Krása, Zahout, Žáček – Herejt 2, Křížek.

Statistika: střely na branku 9:6, mimo 5:10, rohy 7:8, ofsajdy 4:2, ŽK 1:3.

Rozhodčí: Laštovička – Vokoun – Cílek / KL /

 

Ostatní utkání závěrečného kola:

Příbram B – Nový Knín 1 : 3 Krejča – Slezák, Foltýn, Lomoz

Cerhovice – Komárov 2 : 1 (PK) Franěk – Ernest

Březnice – Sedlčany B 2 : 1 (PK) Zárybnický – P. Chlasták

Sedlec-Prčice – Tochovice 3 : 2 (PK) Kotva, Davídek – Janát, J. Ivaník

Žebrák – Dobříč 1 : 0 (PK)

Petrovice – v o l n o

panerai repliky hodinek