Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Po volném losu v úvodním kole odstartovali loděničtí fotbalisté svoji jarní cestu za záchranou v soutěži v nedaleké Dobříči. Domácí celek sice držel úžasnou sérii 8 utkání bez porážky, která však po tomto zaslouženě skončila.

Do první šance se už ve 3´ dostal domácí celek. Na dlouhý míč za obranu si naběhl, z druhé vlny, za přihlížení hostující obrany, Caizl, ale brankář Miška byl rychle z branky venku a domácí hráč jej nedokázal prostřelit. Poté se hrálo vyrovnané utkání, až v 19´ vyzkoušel Herejt Hejduka,v domácí brance, prudkou střelou z hranice pok. území pod břevno, kterou domácí brankář dokázal vytlačit na roh. Stejně si poradil po rozehraném rohovém kopu s dělovkou Graua. Ve 25´ domácí hráči udeřili z prvního rohového kopu, na který si naběhl z druhé vlny Jelínek a prudkou hlavičkou nedal Miškovi šanci 1:0. Na vyrovnání však zelenobílí nečekali dlouho. Ve 30´ si na dlouhý centr Mráze z levé strany na zadní tyč naběhl Paleček a poslal míč do odkryté branky 1:1. Hosté byli blízko vedení ve 40´, kdy potáhl po levé straně míč Herejt, před pok územím přiťukl míč na nabíhajícího F. Pospíšila, bohužel jeho povedenou střelu z 20m, za překonaným Hejdukem, zastavilo břevno. Nakonec se do kabin odcházelo lépe hostům. Ve 44´ se po autovém vhazování dostal k míči na levé straně Grau a jeho technická střela se odrazila od vzdálenější tyče do těla brankáře a skončila v síti 1:2.

Situace se pro hostující celek značně zkomplikovala ve 48´, kdy uviděl ČK na pokyn AR1 Grau. Po souboji s Caizlem se oba hráči ocitli na zemi, domácí hráč držel svého protivníka za ruku, který se mu snažil vytrhnout a při vstávání jej rukou přimáčkl k zemi a byl vyloučen. Domácí přesilovka však nebyla dlouho na hřišti znát. Hráči nedokázali získat převahu, naopak šance se rodily na druhé straně hřiště. V 57´po centru z PVK Paleček volejem z úhlu tentokrát Hejduka neprostřelil. V 63´získal na polovině hřiště Mráz míč, poté našel Nováka, který z prvního doteku vysunul do brejku Herejta, který však nedokázal poslat poskakující míč mimo dosah Hejduka. Okolo 70´se naopak zaskvěl Miška v brance hostí. Nejdříve po rohovém kopu zůstal na „desítce“ volný střídající Hamouz a jeho tvrdou střelu loděnický strážce branky dokázal vyrazit. O tři minuty později přišel centr z pravé strany do pok. území a ani Jelínek svým volejem zblízka na Mišku nevyzrál. Další dorážka už skončila vedle. V 77´zatáhl míč po pravé straně Prokop, aby přihrávkou našel nabíhajícího Herejta, který se na hranici šestnáctky obtočil okolo domácího obránce, míč mu však trošku utekl a jeho střela se mezi tyče nevešla. Definitivní klid pro zelenobílé přinesla 83´, kdy potáhl míč po levé straně tentokrát Křížek, míč předložil nabíhajícímu F. Pospíšilovi, který chladnokrevně překonal Hejduka 1:3. V 86´ ještě vyzkoušel domácího brankáře střelou ze střední vzdálenosti agilní Mráz, ale ten si s jeho pokusem dokázal poradit. Závěr zápasu už

zelenobílí kontrolovali a po závěrečném hvizdu rozhodčího se mohli začít radovat z nečekané, ale zasloužené výhry.

Tento výsledek však budou potřebovat loděničtí hráči potvrdit doma v sobotu na Jánské, kdy přivítají v prvním okresním derby výborně hrající Komárov, kterému se ziskem 25 bodů patří 5. příčka tabulky.

FK DOBŘÍČ – AFK LODĚNICE 1 : 3 (1 : 2)          hráno 2.4.2016 v 16:30 hod.

Sestavy

Dobříč:

Hejduk

Svatek – Borovička / 46´ Hamouz / – Kotěra – Kupka

Šittich – Moučka – Caizl – Vosátka

Slavík – Jelínek

Loděnice:

Miška st.

Paleček – Kovač – J. Pospíšil / 82´ Miška ml. / – Grau

F. Pospíšil / 88´ Svárovský / – Mráz – Prokop – Vyskočil

Herejt – Novák / 75´ Křížek /

Branky: Jelínek – Paleček, Grau, F. Pospíšil

ČK: Grau

Statistika: střely na branku 5:9, mimo 4:5, rohy 4:6, ofsajdy 5:2, ŽK 1:1, ČK 0:1.

Rozhodčí: Vosolsobě – Vácha – T. Glogar / PB /

Ostatní výsledky 15. kola:

Komárov – D. Dušníky 3 : 0 Pužík, Petráš, Pergl

Březnice – Petrovice 2 : 1 Branžovský 2 – Pelikán

Nový Knín – Sedlec-Prčice 4 : 1 Pouček 3, Vostrý – Nousek

Tochovice – Žebrák 3 : 2 (PK) Černý, J. Ivaník – Lorenc, Nesnídal

Sedlčany B – Cerhovice 2 : 1 (PK) Vystyd – Lacina

Příbram B – v o l n o

panerai repliky hodinek