Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Důležité utkání čekalo loděnické fotbalisty v sobotu na Jánské, kdy přivítali dalšího nováčka soutěže, který byl před tímto utkáním na posledním místě tabulky. Současná forma zelenobílých však nestačila ani na tento celek, který se tak dočkal prvního vítězství v soutěži.

Ráz utkání určila 2´, kdy Šmíd prošel do pok. území mezi bránícími hráči, předložil míč volnému Mrázovi, který bohužel netrefil odkrytou část branky a míč se odrazil od tyče mimo branku. V 6´pronikl Mráz po levé straně do pok. území až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou hledal nabíhající spoluhráče, ale nikdo z loděnických hráčů se k zakončení neprosadil. V 16´ si naběhl na odražený míč Šmíd a střelou z 22m poprvé vyzkoušel Zykána, který jeho pokus vyrazil na roh. Hned z protiútoku dali poprvé o sobě vědět hosté, když centrovaný míč z pravé strany prošel napříč pok. územím, bez zájmu domácí obrany, až na zadní tyč, kde příbramskému Slabihoudkovi chyběl ve skluzu k úspěchu jen kousek a míč skončil v zázemí. Ve 28´ Sklenář poslal dlouhý míč za obranu na rozběhnutého Mráze, který hledal před brankou nabíhajícího Svárovského, hostující stoper míč však poslal do bezpečí. Ve 35´se už hosté radovali, když po pravé straně se dostal do brejku kapitán Opička, jeho prudkou střelu vyrazil Sklenář jen nad sebe a v následné skrumáži dotlačil míč do branky Gregořica 0:1. Domácí celek nečekal s odpovědí dlouho. Ve 37´poslal Mráz přetažený centr z PVK na zadní tyč, kde jej Svárovský vrátil hlavou zpátky na bližší tyč a Prokop si křižnou střelou připsal první branku za zelenobílé v mistrovském zápase za dospělé 1:1. Ve 40´ předvedli zelenobílí závar před hostující brankou, několik pokusů stačili hosté zablokovat, poslední střela patřila Šmídovi, ale z úhlu mířila jen do boční sítě.

Kdo čekal, že po přestávce strhnou osud zápasu domácí hráči na svoji stranu, tak se hodně mýlil. Hodně vlažný začátek 2. poločasu vyvrcholil nezvládnutou standardní situací ve 49. Po rohovém kopu nedokázali domácí hráči včetně brankáře míč dostat z bezprostřední blízkosti branky a jeden z nejmenších hráčů na hřišti Nádherný snadno hlavou, skoro z brankové čáry, doklepl míč do sítě 1:2. Domácí hráči se začali snažit o vyrovnání, ale do nebezpečných příležitostí se nedostávali, naopak začali hrozit brejky. Po jednom z nich v 54´unikl domácí obraně znovu kapitán Opička, ale Sklenáře tentokrát neprostřelil. V 58´byl naopak blízko vyrovnání Křížek, který se natlačil před obránce, obstřelil křížem i vybíhajícího Zykána, míč však branku těsně minul. V 61´příbramští hráči vystihli čitelnou rozehrávku Vyskočila, následoval brejk tří na jednoho, který hosté naštěstí zkazili. V 63´ prošel centrovaný míč z PVK od postranní čáry skrumáží hráčů až do náručí hostujícího brankáře. V 75´hosté předvedli podařený brejk, Opička předložil míč Gregořicovi na „desítku“, hostující útočník však vysoko přestřelil. Domácí hra byla čím dál více křečovitá, hosté mohli utkání rozhodnout v 78´po dalším rohovém kopu, kdy míč jen těsně minul pravou tyč. Výsledek dostal tak definitivní podobu až v 84´, kdy příbramští hráči zpracovali kratší výkop

Sklenáře, následovala kolmá přihrávka za obranu do pok. území na Janderu a bodlo sedmnáctiletého útočníka skončilo v síti 1:3. Na zdramatizování utkání už neměli domácí hráči síly a hosté si bez větších obtíží došli pro první výhru v sezoně.

Tento zápas ukázal hlubokou krizi současné výkonnosti domácího celku. Bez zkušených hráčů nejsou schopni nic překvapivého vymyslet a hlavně před brankou soupeře jsou naprosto bezzubí, nepřesní a nedůrazní. Vzhledem k tomu, že je čekají skoro až do konce podzimu silní soupeři, bude každý bodový zisk příjemným překvapením, třeba už v příštím zápase v sobotu na hřišti v Březnici.

AFK LODĚNICE – SPARTAK PŘÍBRAM B 1 : 3 (1 : 1)          hráno 10.10.2015 v 16:00 hod.

Sestavy:

Loděnice:

Sklenář

Paleček – Miška ml. – Prokop – Vyskočil

F. Pospíšil – Žižka – Mráz – Šmíd – Svárovský / 77´ Iliaš /

Křížek / 66´ Dóša /

Příbram B:

Zykán

Dučák – Nádherný – Trefný – Plíhal / 46´ Machek /

Opička – Krejča – Plecitý / 91´ Jerman / – Slabihoudek / 74´ Rybanský /

Gregořica / 86´ Hilman / – Jandera / 89´ Jezbera /

Branky: Prokop – Gregořica, Nádherný, Jandera

Statistika: střely na branku 4:6, 6:7, rohy 10:8, ofsajdy 4:5, ŽK 1:0.

Rozhodčí: Richtár – Melnar – Červenka / PZ /

 

Další utkání 8. kola:

Žebrák – Sedlec-Prčice 2 : 3 (PK) Nesnídal, Ungr – Pištěk 2

Dobříč – Petrovice 4 : 1 Jelínek 2, Hamouz, Kadlec – O. Štemberk

Tochovice – Sedlčany B 3 : 2 (PK) Valta 2 – P. Chlasták, Štovíček

Komárov – Nový Knín 1 : 2 Pužík – Vlasák, Fiala

D. Dušníky – Březnice 2 : 0 Žáček, Kokštejn

Cerhovice – v o l n o

panerai repliky hodinek