Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Trápící se loděnické fotbalisty čekalo v sobotním odpoledni další mistrovské utkání na Příbramsku. Na velkém a měkkém hřišti se odehrálo vyrovnané utkání, které skončilo po devadesáti minutách asi spravedlivou dělbou bodů. Poté penaltový rozstřel přidal bod navíc domácímu celku, který proměnil všechny čtyři pokusy.

Nejlepší pasáží zápasu, ze strany zelenobílých, bylo úvodních 25 minu, do té doby, než domácí celek z rohu vyrovnal. Kombinační hrou i dobrým pohybem soupeře přehrávali. Hlavně akce po levé straně tažené dvojicí Majer a Mráz dělaly domácím hráčům potíže. Už v 5´poslal Mráz do úniku Majera a jeho centr na bližší tyč poslal Svárovský hlavou těsně vedle pravé tyče. V 10´našel Mráz nabíhajícího Šmída, který si sice píchl míč podél brankáře, ale dostal se mimo střeleckou pozici a akci nedokázal zakončit. Březnice se připomněla až v 18´, kdy zakončil brejk po levé straně Češka střelou nad branku. O minutu později se zelenobílí už radovali. Miška přesnou kolmicí mezi obránce našel rozběhnutého Mráze, který přízemní střelou podél vybíhajícího Vaněčka rozvlnil síť 0:1. Poté silově hrající domácí hráči zvýšili aktivitu a ve 24´ dostali výhodu PVK, asi 22m od branky. Povedenou střelu sice Miška dobře vyrazil na roh, ale z tohoto rohu domácí hráči vyrovnali. Roh kopnutý na bližší tyč, líznul hlavou zády k brance Soldát, který obloukem přes celou branku zapadl u zadní tyče 1:1. Ve 29´ zastavili domácí obránci unikajícího Žižku na hranici pokutového oblouku jen za cenu faulu (překvapivě bez karetního trestu). Sám postižený střelou z PVK trefil jen zeď a odražený míč poslal technickou střelou těsně vedle levé tyče. Ve 35´zatáhl míč po levé straně Mráz a přihrál před branku nabíhajícímu Šmídovi, kterému chyběl krok, aby na míč dosáhl. Poslední šance v závěru poločasu patřila domácímu Mandovi, který na hraně ofsajdu převzal míč, rozhodčí situaci pustili, ale lob domácího hráče byl hodně nepřesný.

Hra po přestávce už tolik vzruchu nenabídla, na hřišti přibylo boje na úkor fotbalových akcí. V 50´ byla Březnice blízko vedoucí branky. Po dalekém autu Cvrka do pokutového území, hostující obránci nechali míč spadnout a pohotová střela Soldáta jen těsně minula cíl. V 64´unikající Mráz zatáhl míč, aby před brankou hledal nabíhajícího Svárovského, dobíhající obránce však stačil srazit před ním míč na roh. V 73´nasadil k velkému sólu do pokutového území Paleček, prošel přes několik protihráčů, ale poslední v cestě kapitán Žid jej stačil zastavit. V 81´dostal domácí celek další výhodu PVK, ale povedenou střelu Zárybnického dokázal Miška vytlačit na roh. Zbytek utkání už brankovou příležitost nepřinesl a zápas dospěl k penaltovému rozstřelu. Zatímco první dvě série přinesly úspěšné pokusy všech střelců, tak ve třetí se domácí celek nejdříve ujal vedení, aby poté střelu Šmída zastavilo břevno. V závěrečné sérii nejdříve chybělo Miškovi málo, aby dokázal střelu vyrazit, aby poté Mráz nepříliš dobře umístěnou střelou nechal vyniknout domácího brankáře a domácí celek mohl slavit zisk druhého bodu.

I toto utkání ukázalo, že zelenobílí na podzim podávají podstatně lepší výkony na venkovních hřištích. Budeme doufat, že se to příští zápas změní, neboť na Jánskou dorazí vedoucí celek TJ Sokol Sedlec-Prčice.

SK BŘEZNICE 1918 – AFK LODĚNICE 1 : 1 (1 : 1) NA PK 4:2          hráno 17.10.2015 v 15:30 hod.

Sestavy

Březnice:

Vaněček

Štolba – Cvrk – Žid – Zárybnický

Vácha – Manda – Branžovský / 62´ Plechata / – Češka

Soldát / 84´ Mayaleh / – Jindřich

Loděnice:

Miška st.

F. Pospíšil – Křížek – Prokop – Paleček

Žižka / 75´ Vyskočil / – Miška ml. – Šmíd – Majer

Mráz – Svárovský / 88 Langhans /

Branky: Soldát – Mráz

PK: Mayaleh, Branžovský, Zárybnický, Češka – Miška ml., F. Pospíšil, Šmíd (N), Mráz (N)

Statistika: střely na branku 4:4, mimo 6:5, rohy 3:5, ofsajdy 5:3, ŽK 2:1.

Rozhodčí: Sixta – Špidra – Vyhnanovský

 

Ostatní utkání 9. kola:

Nový Knín – Tochovice 4 : 1 Pouček 2, Foltýn 2 – Valta

Cerhovice – Žebrák 2 : 1 Pergl 2 – Hájek

Sedlec-Prčice – D. Dušníky 2 : 1 Davídek 2 – Kokštejn

Příbram B – Dobříč 1 : 2 Gregořica – Moučka 2

Petrovice – Komárov 2 : 3 (PK) Pelikán, O. Štemberk – Komínek, Pergl

Sedlčany B – v o l n o

panerai repliky hodinek