Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Poslední podzimní domácí utkání na Jánské přineslo další okresní derby. Žebrák měl před domácím celkem v tabulce náskok tři body, a pokud by zelenobílí utkání úspěšně zvládli, tak mohli se svým soupeřem srovnat krok. Po jednoznačném průběhu zápasu se tak i stalo.

Loděničtí fotbalisté začali utkání aktivně. Už ve 3´prostrčil J. Pospíšil míč na Herejta a brankář Hnízdil musel předvést výborný zákrok, aby prudkou střelu k levé tyči, z hranice pok. území, vytlačil na roh. Z následného rohu Graua se prosadil na zadní tyči k hlavičce Křížek, ale míč se mezi tyče nevešel. V 9´ se už zelenobílý tábor radoval. Křížek zatáhl míč po levé straně, přesným centrem na bližší tyč našel rozběhnutého Herejta a domácí kanonýr mířil hlavou přesně 1:0. Ve 14´ bylo pro domácí celek ještě lépe. Mráz kolmicí mezi obránce vysunul rozběhnutého Šmída, který svůj nájezd zakončil přesnou, přízemní střelou k levé tyči 2:0. O dvě minuty později mohl další branku přidat po PVK Graua Prokop, ale z několika kroků branku netrefil. Postupem času úroveň hry upadala, hosté nebyli vůbec nebezpeční a zelenobílým chyběla přesnost ve finální části a lepší pohyb, aby si vytvořili další nebezpečné situace před žebráckou brankou. Utkání bez vzruchu tak dospělo k poločasové přestávce.

Obraz hry se v průběhu 2. poločasu příliš nezměnil, neškodný Žebrák trefil za celé utkání pouze jednou branku a domácím hráčům stačil průměrný výkon, aby přidali další branky a poslali hosty domů s debaklem. V 55´ posunul Křížek doprava na Šmída, který zatáhl míč do pok. území až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Herejta, který z hranice brankového území poslal míč do odkryté branky 3:0. V 60´ dostali zelenobílí výhodu PVK uvnitř pok. oblouku, střela Graua však mířila těsně nad břevno. Další branku přinesla 74´, kdy akce začala u Herejta, přes Iliaše se dostal míč na rozběhnutého Mráze, který přízemní střelou prostřelil vybíhajícího brankáře 4:0. Pečeť výsledku přišla v 80´, kdy Grau z PVK, 25m od branky, skákavou střelou k levé tyči nachytal hostujícího brankáře 5:0. Další šanci si zelenobílí již nevypracovali, utkání však bez problémů dovedli po dlouhé době k zisku všech tří bodů, navíc tentokrát s čistým kontem. Situaci jim však hodně ulehčil matný výkon soupeře.

Poslední utkání podzimu sehrají loděničtí fotbalisté v neděli odpoledne nedaleko Dobříše, na hřišti třetího celku v Dalekých Dušníkách. Pokud dokáží zopakovat výkon z posledního venkovního utkání v Cerhovicích, tak nejsou bez naděje na vylepšení bodového zisku. Žebrák si bude chtít určitě spravit chuť v domácím duelu s Dobříčí.

AFK LODĚNICE – SPARTAK TOS ŽEBRÁK 5 : 0 (2 : 0)          hráno 7.11.2015 v 14:00 hod.