Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Hned na začátku vystřelil Herejt, hosté byli zaskočeni nástupem domácích, následovala přihrávka na Nováka, jehož ránu brankář Kobík vyrazil, ale na dorážku Mišky byl krátký – 1:0. Skvělý vstup do utkání potvrdila Loděnice v 5. minutě, kdy Novák vyslal mezi stopery přihrávku na Mráze, ten přistrčil Majerovi, jehož nájezd ze strany skončil přesnou střelou k tyči – 2:0. „Vstup to byl skvělý, věděl jsem ale, že nemáme vyhráno. Bylo třeba hrát stále aktivně a dvoubrankové vedení potvrdit, čímž bychom soupeře definitivně zlomili,“ věděl trenér domácích Jan Bežó. Šance zelenobílých opravdu přišly. Ve 25. minutě vracel odražený míč z vápna Mráz, jeho nadraženou střelu brankář chytil. Ve 33. minutě Křížek ve vápně vyškolil obranu hostů, ale přihrávka na zcela volného Herejta, číhajícího před brankou, nevyšla. O minutu později po centru Pospíšila, se míč odrazil k Majerovi, který byl ale překvapen, takže jeho slabá dorážka z metru skončila u brankáře. Hosté se osmělili až v samém závěru poločasu, kdy přetažený centr padal obloučkem do branky, ale Sklenář si za pomoci tyče poradil. „To bylo varování, že Dušníky to nevzdávají. Litovali jsme jasných šancí, mělo to být 5:0 a byl klid. Takhle vstoupili hosté do druhé půle více agresivněji, nám se přestaly dařit přihrávky. Hlavně úvodní pasáž druhého dějství byla od nás pasívní, navíc jsme museli střídat v průběhu druhé půle zraněného Frantu Pospíšila a hýbat se sestavou,“ popsal další okamžiky trenér domácích. Hned v úvodu druhé půle se domácí nedohodli, míč na brankové čáře nechával Paleček místo odkopu Sklenářovi a ten málem skončil v brance. Při jednom z centrů pak brankář domácích zboural vlastního stopera Palečka a vrácený míč málem skončil v brance. „Tady bych Vencovi nedával vinu, má za úkol se svojí postavou chodit si pro centrované míče. Občas se tedy stane, že to odnese i spoluhráč. Lukáš Paleček se těžce zvedal, ale zápas zvládl. Spíše mě vadilo, že jsme nepokryli dorážku a v této době neměli odražené míče ve středu pole,“ uvedl Jan Bežó. Domácí gólman musel být stále ve střehu, když v 53. minutě pronikl nejlepší hráč hostů Petr Šimonovský středem hřiště, Sklenář ho včasným pádem pod nohy dokázal zastavit. V 57. minutě zachytil rozehrávku soupeře na půli Pospíšil, unikl, ale jeho střelu brankář kryl. Stejný hráč se pak střetl po chvíli s protihráčem a s krvavými šrámy na noze opustil hřiště. Hosté svojí aktivitu zhodnotili gólem v 71. minutě, kdy P. Šimonovský vyslal táhlou přízemní střelu přesně k tyči – 2:1. Dušníky za mohutného povzbuzování svých příznivců toužily po vyrovnání. To málem přišlo v 77. minutě, kdy střelu lehce tečoval Herejt, míč se roztočil a obloučkem směřoval do šibenice. Jenže Sklenář famózním zákrokem vytáhl střelu na roh. Pak ale přišla dobrá pasáž domácího celku, který začal lépe kombinovat, Loděnice konečně začala kontrolovat více míč a vytvořila si i šance. „Bylo dobře, že jsme v závěru nezalezli a byli aktivní. Po Sklenářově skvělém zákroku už jsme soupeře k ničemu nepustili. Škoda jen, že jsme nepřidali z jasných šancí pojistku,“ řekl kouč Loděnice. V 83. minutě poslal Mráz do úniku Vaňka, ten posunul na Žižku, jehož střela šajtlí přes nohu, ale minula branku. V 86. minutě poslal gólovou střelu Křížek, tu zblokovala obrana a následoval faul před vápnem, trestný kop poslal Herejt těsně vedle branky. V 87. minutě ještě vnikl do vápna Žižka, ostrý střet s obráncem však neustál, ale to už domácím nevadilo, protože zápas dovedli do vítězného konce. Navíc při hře soupeře vabank vyslal Vaněk do úniku Mráze, brankář Kobík ale potvrdil své kvality a další gólovku vyrazil. Následně ještě Novák nedokázal doslova na brankové čáře Kobíka překonat, vrátil ještě zpět na Vaňka, ten však v jasné situaci přestřelil. Vzhledem k vývoji dalších soutěží jsou to pro Loděnici důležité tři body a šestý zápas za sebou bez prohry. Šňůru bude chtít AFK protáhnout v neděli v Březnici.

LODĚNICE – DALEKÉ DUŠNÍKY 2 : 1 (2 : 0)          hráno 30.5.2015 17:00 hod.