Za krásného podzimního počasí přivítali loděničtí hráči na svém hřišti vedoucí celek tabulky. Zelenobílí drželi se silným soupeřem krok, neproměnili sami několik příležitostí, bohužel utkání dohráli pouze v devíti hráčích a po přestávce hosté dokázali utkání otočit. K nervóznímu průběhu utkání přispěl hodně svými nepřesnými výroky devatenáctiletý hlavní rozhodčí Vácha.

Úvodní dvacetiminutovka patřila sebevědomě hrajícím hostím. Už v 7´unikl domácí obraně nejnebezpečnější hráč hostí Davídek, ale svoje sólo z poloviny hřiště, zakončil střelou těsně vedle pravé tyče. O dvě minuty později uvolnil Davídek na hranici brankového území Pištěka, který rovněž nemířil přesně. V 17´unikl po pravé straně opět Davídek, tentokrát jeho pokus vyrazil Miška na roh. Zelenobílí se přihlásili o slovo ve 22´, ale hned to byla vyložená příležitost. Svárovský přetlačil v souboji stopera hostí, další bránící hráč podklouzl a Mráz běžel sám na brankáře, bohužel míč z jeho kopačky mířil nad břevno hostující branky. Další minuty přinesly především boj ve středu hřiště, vzruch přinesla až závěrečná pětiminutovka poločasu. Ve 40´unikal hostující obraně Svárovský, ale nenašel odvahu k zakončení a následně přihrál z druhé vlny nabíhajícímu Miškovi, jehož rána mířila také nad branku. Jánská se dočkala ve 42´, kdy Mráz pronikal podle brankové čáry do pok. území, zezadu jej fauloval Jelen a byl nařízen PK, který F. Pospíšil bezpečně střelou k pravé tyči proměnil 1:0. Ve 45´mohl přidat pojistku Vaněk, ke kterému prošel míč přes klubko hráčů, zblízka však neprostřelil vybíhajícího Chylíka a dorážka už byla nepřesná.

I po přestávce mohli jako první udeřit zelenobílí, bohužel tečovanou střelu Šmída zastavila tyč. O dvě minuty později hosté vyrovnali, když nádhernou střelou z 22m z PVK vymetl šibenici Nousek 1:1. V 57´zatáhl míč po pravé straně Miška, jeho střílený centr před branku stačil srazit na roh hostující obránce. V 61´ po centru z PVK hlavičkoval Davídek zblízka nad branku, když brankář Miška na centr nedosáhl. Klíčovou minutou zápasu byla 74´, kdy nejdříve Paleček neustál okopávání hráčem hostí, poslal jej rukama k zemi a uviděl ČK. Z následného PVK míč propadl před brankou na zem, aby se po odrazu dostal k Prchlíkovi, který jej poslal do sítě 1:2. I v deseti se zelenobílí snažili ještě o vyrovnání, ale šance se však rodily na druhé straně. V 81´ po dlouhém míči za obranu však hostující hráč Mišku neprostřelil. V 87´ po nepřesnosti v rozehrávce Prokop zastavil pronikajícího hráče jen za cenu faulu a i hosté dostali výhodu PK. Jelen však branku hodně minul. V nastaveném čase uviděl podruhé na podzim ČK, po 2ŽK za sražení protihráče, F. Pospíšil. Šanci na vykoupení si ale asi zkazil urážkou HR při jeho odchodu.

V dalším kole čeká loděnické hráče okresní derby v neděli v Cerhovicích, bohužel v situaci, kdy má pro ně jakýkoliv bod cenu zlata, tak jejich kádr nadále slábne a soupeři se jim v tabulce vzdalují.

AFK LODĚNICE – TJ SOKOL SEDLEC-PRČICE 1 : 2 (1 : 0)          24.10.2015 v 14:30 hod.

ČK: Paleček, F. Pospíšil

Statistika: střely na branku 4:6, mimo 5:6, rohy 3:6, ofsajdy 2:1, ŽK 6:3, ČK 2:0.

Rozhodčí: Vácha – Burián – Paukner / PB / Delegát: Hora (Praha)