Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Nejdelší cesta za soupeřem až 12 km od Milevska ukončila dlouhou sérii porážek zelenobílých. Za pět minut dvanáct zabrali loděničtí fotbalisté a budeme věřit, že psychické uvolnění se projeví na jejich výkonu i v dalších utkáních.

Utkání, za ideálních fotbalových podmínek, začalo pro hosty výborně. Po opatrném začátku zelenobílí udeřili hned z první příležitosti. V 8´poslal Paleček z poloviny hřiště dlouhý pas před pok. území, kde Novák vyhrál hlavičkový souboj s domácím stoperem. Na jeho zpětnou hlavičku naběhl Herejt a z 22m přesně poslal míč k pravé tyči 0:1. Domácí celek zahrozil poprvé v 11´, kdy po centru z pravé strany se prosadil k hlavičce na „desítce“ nejlepší domácí střelec O. Štemberk, ale Sklenář si snadno s jeho pokusem poradil. Domácí hráči se snažili o vyrovnání, hostující obrana tentokrát pracovala spolehlivě, nebezpečně vypadala pouze prudká střela Kašpara z dálky, která těsně minula cíl. Ve 29´ se hosté hodně zlobili na AR1, který zastavil po pasu Kovače nájezd Herejta. Ve 34´po rohovém kopu chyběl jen kousek Majerovi, aby na zadní tyči dostal míč do branky. Ve 40´se však zelenobílí opět radovali. Herejt vystihl rozehrávku domácích hráčů, narazil si míč s Novákem, který jej poslal do samostatného nájezdu, loděnickému střelci se vrací muška v pravý čas a technickou střelou podél brankáře rozvlnil síť 0:2.

Po přestávce domácí hráči změnili rozestavení svých hráčů a v 50´ byli blízko brance po centru z PVK, ale hlavička Kašpara na zadní tyči také cíl nenašla. V 55´ přišel důležitý moment zápasu. Dlouhý míč stihl doběhnout Majer a centrem našel nabíhajícího Nováka, který obešel obránce i vybíhajícího brankáře, který jej skluzem fauloval. Nařízený PK bezpečně proměnil Kovač 0:3. Domácí hráči se sice snažili s utkáním ještě něco udělat, ale loděničtí hráči hrozili z brejků. V 65´běžel Herejt sám na brankáře, ale místo přesné střely volil kličku brankáři, který mu stačil míč vypíchnout na roh. V dalších dvou případech Herejt hledal v dobrých pozicích Nováka, ale míč se ani jednou k adresátovi nedostal. Tak zelenobílí udeřili až ze standardní situace v 76´, kdy Herejt rozehrál PVK přetaženým míčem na Nováka, který vrátil míč hlavou před branku a nabíhající Majer byl v souboji dostatečně důrazný a poslal míč za záda domácího brankáře 0:4. Domácí hráči se dočkali čestného úspěchu až v 84´, rovněž ze standardní situace, když si na centr z PVK z levé strany naskočil na zadní tyči střídající Stejskal a byl ve vzduchu důraznější než Sklenář s Miškou a hlavou poslal míč do branky. Ve zbytku zápasu se už nic důležitého neudálo a zelenobílí se mohli konečně poprvé na jaře radovat.

Důležitý zisk bodů však budou muset loděničtí fotbalisté potvrdit v dalším utkání na Jánské, kdy jejich soupeřem bude nepříjemný, čtvrtý celek tabulky z Nového Knína, který v tomto kole překvapivě neuspěl doma v derby se zachraňující se Novou Vsí.

SK PETROVICE – AFK LODĚNICE 1 : 4 (0 : 2)          hráno 26.4.2015 v 17:00 hod.

Sestavy:

Petrovice: Zrůbek

Pelikán / 74´ Mašata / – Š. Štemberk – Kašpar – Fořt / 67´ Stejskal /

Talaváňa / 46´ Podlipský / – Kicl – Mandík – Sedlák

O. Štemberk – Paták

Loděnice: Sklenář

Šmíd – Paleček – Miška ml. – Vyskočil

F. Pospíšil / 81´ Rada / – Kovač – Majer – Křížek / 89´ Žižka /

Herejt – Novák

Branky: Stejskal – Herejt 2, Kovač (PK), Majer

Statistika: střely na branku:4, mimo 9:5, rohy 5:4, ofsajdy 5:2, ŽK 2:1.

Rozhodčí: Richtár – Melnar – Stránský

Ostatní výsledky 19. kola:

Nový Knín – Nová Ves 0 : 1 Durdil

Mníšek – Hostomice 1 : 0 M. Kindel

Zdice – D. Dušníky 1 : 1 Kasal – Houdek

Podlesí – Hořovicko B 5 : 1 Kuba 2, Gabriel, Riegel, Růžek – Šebek

Tochovice – Rožmitál 1 : 1 Partika – Mora

Jince – Březnice 1 : 0 Biely

panerai repliky hodinek