V teplém sobotním odpoledni čekalo loděnické fotbalisty těžké utkání na hřišti nejméně oblíbeného soupeře. Navíc trenérovi Bežovi z různých příčin chybělo 8 hráčů základního kádru. Přesto loděničtí dokázali se svým soupeřem, který bojuje o postup do vyšší soutěže, držet hodinu krok. O osudu utkání rozhodla laciná druhá branka.

Utkání mělo pro hosty strašidelný úvod. Už ve 2.´prohrál Petráček souboj u postranní čáry se Stočesem, který poslal centr do pok. území, kde Herejt zastavil nedovoleně rychlého domácího útočníka Poučka. Sám faulovaný hráč nařízený PK bezpečně střelou k pravé tyči proměnil 1:0. Loděničtí hráči postupně vstřebali šok z rychlé branky a vyrovnali hru. Domácí hráče do přestávky už do vyložené šance nepustili. Sami spoléhali na brejky, dva z nich zastavili domácí hráči fauly u rohů pok. území. Nejdříve z PVK Herejt jen nastřelil zeď a opakovaný pokus brankáře Petříka moc nevystrašil. Z druhé strany PVK kopal Miška a cíl těsně minul. Utkání s velkým počtem soubojů ubíhalo bez vzruchu až do 36.´, kdy Miška vysunul Prokopa, který za pomoci teče Chlumeckého, poslal míč do sítě 1:1.

Po přestávce začali domácí aktivně, ale první šance patřila zelenobílým. Vyskočil se při svém sólu po levé straně dostal až před brankáře, ale nedokázal jej prostřelit. V 55.´předvedl povedenou střelu z 25m pod břevno Vostrý, Miška jeho pokus vytlačil nad břevno na roh. Rozhodující moment utkání přinesla 58.´, kdy zatáhl po levé straně míč Vostrý až k brankové čáře, poslal míč před branku, ale ten bohužel brankář Miška neudržel a než stačil dostat míč pod kontrolu, tak ho důrazný Chlumecký napálil přes klubko hráčů do sítě 2:1. Vstřelená branka domácí hráče povzbudila a další dění na trávníku se odehrávalo podle jejich not. Mezi 60. až 70. minutou zahrávali domácí druhý PVK, ale ani Lomoz, a ani Vostrý z dobrých pozic branku netrefili. Dvacet minut před koncem poslal trenér svého nejlepšího hráče Herejta, který do té doby vládl ve svém pok. území, na hrot, aby se pokusil vyrovnat. To tentokrát slibovaný efekt nepřineslo, naopak před loděnickou brankou začal “den otevřených dveří“. Rychlí domácí hráči snadno překonávali ofsajdovou hranu a jen díky jejich střelecké nemohoucnosti neskončilo utkání podstatně vyšším výsledkem. Přesto ještě jednou hráči Knína udeřili. V 77.´ loděničtí hráči další chybou v rozehrávce nabídli míč před pok. územím Fialovi, který přesnou technickou střelou k pravé tyči překonal Mišku 3:1. V dalších minutách umožnili zelenobílí  Knínu několik nájezdů, které končily většinou nepřesnou střelou, nejvíc v tom vynikal Slezák. V 87.´zahrával Grau PVK centrem do pok. území, na míč si naskočil Šmíd a poslal ho hlavou do branky. Bohužel dramatizaci závěru odmítl AR2, který hostujícímu hráči odmával ofsajd, podle vyjádření samotných hráčů byl v ofsajdu jiný hráč než samotný střelec. V samotném závěru málem zaskočil Mišku dalekonosnou střelou Vostrý, který nastřelil tyč a dorážku už Miška zneškodnil.

Historie tedy zůstala neporušena, loděničtí fotbalisté se z Nového Knína opět vracejí s prázdnou. O další důležité body se pokusí v sobotu na Jánské, kdy přivítají na jaře dobře hrající Petrovice.

SK NOVÝ KNÍN – AFK LODĚNICE         3 : 1  (1 : 1)          hráno 30.4.2016 v 17:00 hod.

Branky: Prokop – Pouček (PK), Chlumecký, Fiala

Statistika: střely na branku 5:4, mimo 10:3, rohy 4:6, ofsajdy 2:4.

Rozhodčí: Polák  –  Filip  –  Marek  / PZ /

Další utkání 19. kola:

Březnice         –  Cerhovice               0 : 6     Lacina 3, Hlavsa, Franěk, Cibulka

Tochovice       –  Komárov                 3 : 0     J. Ivaník, Zákoucký, Valta

Příbram B       –  Žebrák                     1 : 0     (PK)

Petrovice        –  Dal. Dušníky           3 : 0     O. Štemberk 3

Sedlčany B     –  Dobříč                     3 : 0     Lípa 2, P. Chlasták