Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotu se na Jánské odehrálo jedno z důležitých utkání v boji o záchranu v soutěži. Přijel soupeř, který měl v tabulce pouze o 5 bodů víc, a proto loděničtí fotbalisté potřebovali bodovat naplno, aby s ním zůstali v  kontaktu. To se hlavně díky výkonu do přestávky podařilo. Přestože v domácí sestavě chyběli tři důležití hráči, tak proti mladému celku Sedlčan začali domácí hráči aktivně. Už v úvodních pěti minutách chyběl Novákovi a F. Pospíšilovi kousek, aby dosáhli na centry před odkrytou brankou. V 6´unikl po levé straně svému obránci až do pok. území Šmíd, obstřelil i vybíhajícího Mošničku, ale jeho střelu zastavila bližší tyč a míč se odrazil do autu .V 8´se už Jánská radovala, když Herejt dlouhým míčem uvolnil na levé straně Nováka, který potáhl míč a přesným centrem našel nabíhajícího Majera.Ten z hranice brankového území hlavou protlačil míč, pod padajícím brankářem, do sítě 1:0. Po dosažené brance se hra vyrovnala, domácí hráči měli sice častěji míč pod kontrolou, ale šance se nerodily ani před jednou brankou. Jen ve 20´zelenobílí nevyužili nadějnou standardní situaci, a to PVK asi 20m od branky, Grau však zeď nepřestřelil. Sedlčany v prvním poločase nevystřelily na branku, nejblíže brance byly paradoxně ve 25´po chybě Mišky, který při chytání vysokého centru pustil míč za sebe, ale včas zareagoval a chybu napravil. O osudu utkání rozhodla dvouminutovka mezi 33-35´, kdy domácí hráči dvakrát udeřili. Ve 33´ sice zablokovali hostující hráči dva střelecké pokusy domácích, aby poté Prokop krásnou střelou z 20m trefil pravou „šibenici“ hostující branky a Mošnička byl bez šance 2:0. O dvě minuty později našel Herejt dlouhým pasem Nováka, který vyhrál souboj s hostujícím stoperem a elegantním obloučkem přehodil vybíhajícího Mošničku 3:0. Do konce poločasu domácí hráči bezpečně kontrolovali průběh hry.

Do 2. poločasu poslali hosté dva nové hráče, využili uspokojení domácího celku a převzali iniciativu. Ve 47´chyběl kousek jejich hráči, aby na kluzkém terénu ve skluzu poslal míč Miškovi za záda. Zelenobílým toto varování nestačilo a v 50´ již inkasovali. Nejlepší hráč a kapitán Martin Chlasták poslal z pravé strany centr do pok. území a s tečí domácího obránce našel přesně na zadní tyči volného střídajícího Lípu, který snadno dorazil míč do odkryté branky 3:1. Poté se přihlásil dvakrát o slovo Novák. Nejdříve v 60´dostal míč na „desítku“, uvolnil se okolo obránce, ale střelou z otočky trefil pouze Mošničku. V 64´ domácí střelec využil nedorozumění dvou hostujících obránců, tentokrát sice dokázal obstřelit vybíhajícího brankáře, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče. Sedlčany, hlavně díky výbornému pohybu, se tlačily před domácí branku, ale do vyložené šance se nepropracovaly. Do dvou nadějných pozic se dostal po dvou standardních situacích Lípa, ale jednou mířil nad branku a podruhé vedle.  Definitivní klid přinesla až 90´, kdy získal míč před vlastním pok. územím střídající Žižka, hosté jej marně stíhali přes celé hřiště a domácí hráč z hranice šestnáctky přízemní střelou prostřelil Mošničku 4:1. Rozhodčí nastavil neobvyklých 5 minut a na konci nastavení si neodpustil chybu při vybíhání domácí brankář. Centr z levé strany našel na hranici pok. území Lípu, který zády k brance hlavou prodloužil míč, který doskákal do opuštěné branky 4:2. Důležité utkání tedy skončilo výhrou domácího celku, která znamená, že se zelenobílí udrží v kontaktu se spodní částí tabulky. V příštím kole čeká loděnické hráče přetěžké utkání na hřišti Nového Knína a jejich úspěšnost s tímto soupeřem je všeobecně známá.

AFK LODĚNICE – TATRAN SEDLČANY  B      4 : 2  (3 : 0)          hráno 23.4.2016 v 17:00 hod.

Branky: Majer, Prokop, Novák, Žižka – Lípa 2

Statistika: střely na branku 6:4, mimo 5:5, rohy 6:3, ofsajdy 5:3, ŽK 3:4.

Rozhodčí: Chovanec  –  Kuka  –  Marek  / MB /

Ostatní utkání 18. kola:

Dobříč            –   Tochovice              4 : 2     Kadlec 2, Kloubek, Vosátka – J. Ivaník 2

Dal. Dušníky  –   Nový Knín             1 : 2     Žáček – Slezák, Stočes

Žebrák            –   Petrovice                2 : 0     Dochtor, Kuška

Cerhovice       –   Příbram B              2 : 1     Franěk 2 – Jandera

Sedlec-Prčice  –  Březnice                 3 : 1     Prchlík, Trnobranský, Pištěk – Žid