Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Na Jánskou dorazil neoblíbený a zatím na podzim se trápící Nový Knín. Trenér Bežo postrádal čtveřici opor, a i proto kombinovaná sestava domácího celku utkání nezvládla a po přestávce dostalo utkání podobu debaklu.

Přitom utkání začalo pro zelenobílé dobře. Napadáním nutili hostující obránce k chybám, během pěti minut si vytvořili tři slibné příležitosti, ze kterých ale nevytěžili vůbec nic. Asi nejblíže brance byl ve 3´ Šmíd, který z levé strany postupoval sám na Petříka, ale pokus o technické zakončení se mu vůbec nepovedl. V 9´dostal výhodu PVK nedaleko rohu pok. území Novák, ale míč poslal jen do náruče Petříka. Ve 12´ předvedli domácí hráči hezkou akci po ose Novák – Iliaš – Dóša, bohužel i posledně jmenovaný mířil do brankáře. Zelenobílí se dočkali zaslouženého vedení ve 22´, kdy Novák vysunul za hostující obranu Žižku, který sám před brankářem posunul míč do strany na nabíhajícího Šmída, který dorazil míč do prázdné branky 1:0. Utkání se začalo otáčet ve 33´, kdy po zbytečném faulu Iliaše u postranní čáry brankář L. Dreksler místo chycení centru míč jen boxoval do Chlumeckého a odražený míč napálil Sklenář do sítě 1:1. O tři minuty později bylo ještě hůře. Na pravé straně zatáhl míč Sekýt, jeho centr prošel až na nejlepšího hráče hostí v tomto utkání, Foltýna, ke kterému žádný z domácích hráčů nedostoupil a hostující hráč si míč zpracoval a z hranice pok. území namířil přesně pod břevno 1:2. V poslední minutě 1. poločasu L. Dreksler nepřesně vykopl míč a Foltýn se pokusil mu jej ze 40m vrátit do branky, naštěstí cíl těsně minul.

Po přestávce se už hrálo především podle not Nového Knína. Utkání se definitivně zlomilo v 57´, kdy po přetaženém centru Sklenáře vracel střídající Lomoz míč na zadní tyč, kde volný Foltýn na brankové čáře doklepl hlavou do sítě 1:3. Dle názoru rozhodčího až za ní, proto je branka připsaná střídajícímu hráči. Hosté ve zbytku utkání dominovali. V 68´zaskočil brankáře L. Drekslera nepříliš prudkou, skákavou střelou ze střední vzdálenosti Vostrý 1:4. Až v 78´ mohl upravit skóre, po pasu Mráze, Novák, který sice přehodil lobem vybíhajícího Petříka, ale míč stačil před brankou odkopnout vracející se obránce. Výsledek dostal krutou, ale zaslouženou definitivní podobu v 80´, kdy Foltýn korunoval svůj výborný výkon nádhernou střelou z 25m do levé „šibenice“, tentokrát bezmocného Drekslera 1:5. V 85´ měli hosté poslední šanci upravit výsledek po další chybě v rozehrávce domácího celku, ale nájezd hostujícího hráče ze strany tentokrát L. Dreksler zneškodnil.

Výkon domácího celku, i když v nekompletní sestavě, tentokrát neměl parametry na krajskou soutěž, navíc mu rovněž nepomohla vynucená střídání. Série tří porážek sráží zelenobílé ke dnu tabulky. Navíc další utkání je čeká v neděli na hřišti dalekých, ale silných Petrovic…

AFK LODĚNICE – SK NOVÝ KNÍN 1 : 5 (1 : 2)          hráno 26.9.2015 v 16:30 hod.