Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V neděli dopoledne se uskutečnilo další okresní derby, když fotbalisté Cerhovic přivítali na svém hřišti hráče z Loděnice. Za ideálního podzimního počasí a na výborně připraveném hřišti se odehrálo kvalitní utkání, ve kterém nebyl vidět rozdíl mezi čtvrtým a předposledním celkem tabulky, naopak po většinu utkání byli zelenobílí lepší, a o lepší výsledek je připravila neproduktivní zakončení.

Dvě vyloučení v posledním kole a zranění v kádru, donutily vytáhnout znovu do boje trojici loděnických opor nedávné éry (Grau, Kovač st. a J. Pospíšil) a po šestitýdenní pauze, díky zranění, se do mužstva vrátil Herejt. Zkušenější sestava předvedla nejlepší výkon podzimu. Už v 5´se řítil do rozhozené domácí obrany Herejt, těsně před pok. územím jej jen za cenu faulu zastavil Procházka a byl poté moc rád, že se v rukou rozhodčího objevila jen ŽK. Sám postižený zahrál PVK a Altman jej nadvakrát u své pravé tyče zlikvidoval. Ve 13´zastavil nadějný únik Mráze, po autovém vhazování, rozhodčí, kterému se nezdálo místo vhazování… Další nadějné akce zelenobílí nedotáhli do úspěšného zakončení, popřípadě jejich střelecké pokusy zablokovali domácí hráči. Ve 22´ se ujaly vedení z ničeho nic Cerhovice. Domácí hráč poslal z levé strany dlouhý míč před branku, Miška si pro míč nedošel a postrčený Grau si nešťastně srazil míč do vlastní sítě 1:0. Ve 25´zastavila střelu Graua z PVK domácí zeď, následná dorážka J. Pospíšila byla na poslední chvíli zablokována. Ve 28´ se zelenobílý tábor hodně zlobil na rozhodčího, který neviděl podražení Herejta domácím brankářem na hranici brankového území. Ve 34´zahrával PVK z 20m střídající Frydrych a Miška s obtížemi jeho přízemní pokus vyrazil. Ve 41´byli domácí hráči blízko brankové pojistky. Po brejku z levé strany poslal domácí hráč přetažený centr přes vybíhajícího Mišku, Franěk vrátil míč před branku a nepokrytý Cibulka z několika kroků minul hlavou prázdnou branku. V závěru poločasu byli blízko vyrovnání loděničtí hráči. Nejdříve při přečíslení dva na jednoho neprostrčil Herejt míč na Mráze, o chvilku později střelu Kovače zastavila tyč.

Začátek druhého poločasu patřil domácímu celku a ve 48´si po rohovém kopu krásně naskočil do centru Pergl a prudkou hlavičkou jen těsně minul branku. Až v 52´ zahrozili hosté, když Grau poslal do úniku Majera, jeho pokus Altman zastavil a za pomocí obránce si poradil i s dorážkou Herejta, když míč vytlačili na roh. Z následného rohu zelenobílí udeřili. Herejt jej zahrál na bližší tyč a domácí obrana nedokázala uhlídat nabíhajícího Majera, na jehož hlavičku neměl Altman nárok 1:1. V 63´ vyzkoušel opět pozornost Mišky v brance Frydrych, ten ale jeho pokus vyrazil na roh. Z následného rohu se dostal k zakončení Pergl, ale jeho volej byl hodně nepřesný. V 66´ zastavil nadějný nájezd dvojice Mráz Herejt praporek asistenta, o chvilku později vystihl Mráz domácí rozehrávku, běžel sám na Altmana, kterého sice prostřelil, míč však hodně těsně minul vzdálenější tyč. V 70´ se proměnil za domácího hrdinu brankář Altman, který dokázal po krásném centru Graua zastavit reflexivně prudkou hlavičku Herejta z několika kroků. V 73´se pokusili domácí hráči prostrčit středem míč na rozběhnutého Fraňka, ale Miška byl u míče dříve a sebral mu míč zpod kopaček. V 81´se domácím nepovedl brejk, který se změnil v kombinaci před pok. územím, z které nic nevytěžili. Poslední šanci rozhodnout o osudu zápasu měl v 84´ Herejt, který se po úniku z levé strany dostal až před Altmana, domácího brankáře však neprostřelil.

Podle rozpisu soutěže letos rozhodují PK. Oba celky si už je letos jednou vyzkoušely – domácí úspěšně v Tochovicích, hosté neúspěšně v Březnici. Historie se opakovala, neboť všichni domácí střelci byli přesní, i když Lacinovu střelu Míška skoro vyrazil. Naopak Kovač trefil břevno, Křížek a Grau s troškou

štěstí proměnili, ale střelu Majera Altman, sice 5m z branky!!, chytil a bylo rozhodnuto o tom, že Cerhovice berou bod navíc. Příští zápas sehrají zelenobílí v sobotu na Jánské, kdy přivítají v dalším okresním derby Žebrák.

UNION CERHOVICE – AFK LODĚNICE 1 : 1 (1 : 0) PEN: 4 : 2          hráno 1.11.2015 v 10:30 hod.

Sestavy

Cerhovice:

Altman

Procházka – Fulín – Hnízdil

Pelikán – Zemánek – Pergl – Cibulka – Lacina

Vintr / 13´ Frydrych / – Franěk

Loděnice:

Miška st.

Křížek – Kovač st. – Prokop – Grau

Šmíd / 61´ Svárovský / – J. Pospíšil – Miška ml. – Majer

Mráz – Herejt

Branky: vlastní – Majer

Branky PK: Zemánek, Franěk, Lacina, Pelikán – Křížek, Grau

Statistika: střely na branku 4:7, mimo 6:7, rohy 5:8, ofsajdy 2:3, ŽK 3:4.

Rozhodčí: Krejsa – Hlavnička – Cílek / KL / Delegát: Lantora

 

Dohrávka 1. kola:

Tochovice – Cerhovice 1 : 2 (PK) Jiránek – Pergl

Ostatní utkání 11. kola:

Březnice – Komárov 1 : 3 Zárybnický – Ernest 2, Pužík

Žebrák – D. Dušníky 5 : 1 Srp 3, Hájek, Keckstein – Kokštejn

Sedlec-Prčice – Dobříč 1 : 3 Davídek – Šittich, Kodera, Slavík

Příbram B – Tochovice 1 : 2 (PK) Gregořica – Černý

Petrovice – Sedlčany B 1 : 0 Pelikán

Nový Knín – v o l n o

panerai repliky hodinek