Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotu odpoledne se odehrálo tradiční derby, ve kterém domácí fotbalisté své příznivce moc nepotěšili. Přes herní i střeleckou převahu se nedokázali více střelecky prosadit, i díky výbornému výkonu brankáře Pánka, a jejich situace v tabulce po zisku pouhého bodu zůstává nadále hodně vážná.

Po opatrném začátku se do první šance dostal v 5´po centru z pravé strany Křížek, bohužel jeho volej z „desítky“ letěl vysoko nad branku. V 10´ se už zelenobílí radovali. Herejt uvolnil na levé straně Křížka, který unikl obránci, zatáhl míč podél brankové čáry do pok. území, kde poslal míč nabíhajícímu Mrázovi, který přesnou střelou oslavil návrat po dlouhé přestávce 1:0. V 18´ poprvé zahrozili hosté, kdy Sklenář posunul centrovaný míč jen na bok pok. území a Flaks prudkou křižnou střelou jen těsně minul zadní tyč. Ve 29´ prošel F. Pospíšil s míčem přes polovinu hřiště, před pok. územím uvolnil Herejta, který v nájezdu na Pánka jen nastřelil zdického brankáře. Poté střela Růžičky z dálky, Sklenáře moc nevystrašila, pokusy Herejta a Křížka na druhé straně cíl minuly. Ve 41´si za obranu naběhl Herejt, ale jeho pokus o lob stačil Pánek tečovat na roh. V poslední minutě před přestávkou skončil souboj o míč mezi Novákem a Šimonovským srážkou hlav a pro domácího hráče utkání s tržnou hlavou na čele skončilo a putoval do nemocnice na šití.

Šokem pro domácí tábor začalo utkání po přestávce, kdy po 27 vteřinách lovil Sklenář míč ze sítě. Ztráta míče na polovině hřiště znamenala rychlý protiútok hostí středem hřiště a na jeho konci Krůta poslal míč po zemi podél Sklenáře do branky 1:1. Ve 49´ vyzkoušel pozornost Pánka z PVK ze 30m tvrdou střelou Křížek, zdický strážce míč dokázal vyrazit. V 57´ našel Paleček na zadní tyči nepokrytého Iliaše, který nedokázal zblízka dorazit míč do odkryté branky. V 63´ Sklenář dlouhým výkopem našel rozběhnutého Herejta, který obešel Kulhánka, ale jeho střelu Pánek vytlačil na roh. V 66´domácí hráči nevyužili delší závar před hostující brankou. Hosté už spoléhali jen na brejky, ale vyloženou šanci si už nepřipravili. V 73´po rohovém kopu vrátil míč před branku Iliaš a F. Pospíšil svůj dobrý výkon brankou neozdobil, protože jeho hlavička z několika metrů proletěla nad břevnem hostující branky. V 76´potáhl míč středem hřiště Mráz a jeho tvrdou střelu z 22m vytlačil Pánek na roh. V 84´ si Pánek poradil i se střelou Mišky a odražený míč Iliaš mezi tyče nenasměroval. V samotném závěru nedotlačili zelenobílí míč do branky ani po rohovém kopu, kdy houština těl nepustila míč do branky. V 89´ mohl po uvolnění Mrázem utkání zvrátit na domácí stranu Herejt, ale ani počtvrté v tomto utkání tváří v tvář Pánkovi jej nedokázal překonat.

Další bodová ztráta znamená, že loděničtí fotbalisté budou bojovat o záchranu až do posledního kola. Soupeři v tabulce uspěli a dotáhli se na zelenobílé. Příští utkání je čeká v neděli v Podlesí, na hřišti vedoucího celku a největšího favorita na postup, kde by byl jakýkoliv bodový zisk obrovským překvapením.

AFK LODĚNICE – FK OLYMPIE ZDICE 1 : 1 (1 : 0)          hráno 16.5.2015 18:00 hod.

Sestavy

Loděnice: Sklenář

F. Pospíšil – Kovač st. – Paleček – Vyskočil / 77´ Šmíd /

Miška ml. – Mráz – Majer – Křížek

Herejt – Novák / 46´ Iliaš /

Zdice: Pánek

K. Svoboda – Kulhánek – Kosík – Šimonovský

Kabát – Froněk – Růžička – Flaks / 75´ Jungwirth /

Krůta – Macourek / 59´ Jánský /

Branky: Mráz – Krůta

Statistiky: střely na branku 8:4, mimo 11:4, rohy 10:4, ofsajdy 2:2, ŽK 1:2.

Rozhodčí: Říha – Laštovička – P. Sandev

 

Ostatní výsledky 21. kola:

Nová Ves – Podlesí 1 : 4 Vaňha – Kuba 2, Sedláček, Růžek

Hostomice – Nový Knín 3 : 0 A. Bábíček 2, Hadraba

Rožmitál – Jince 0 : 2 Hůla, Pechlát

Březnice – D. Dušníky 1 : 1 Ježek – Kokštejn

Mníšek – Petrovice 3 : 0 L. Novák, Pecka, Zákora

Hořovicko B – Tochovice 3 : 0 Šebek 2, Srp

panerai repliky hodinek