Jediná porážka v základní skupině, s Hýskovem, poslala loděnické fotbalisty do skupiny o 5. místo. Po návratu ze soustředění pokračoval turnaj závěrečnými koly.

AFK LODĚNICE – DURISOL VŠERADICE       3 : 2  (3 : 1)          hráno 5.3.2017 13:00 hod.

V semifinále skupiny o 5. místo čekal loděnické hráče celek Všeradic, který před ½ rokem spadl z OP do III. třídy. V 11´ jim vyšel brejk, jejich útočník udělal kličku i Miškovi a poslal míč do prázdné branky 0:1. Zelenobílí otočili výsledek mezi 30 až 36´, kdy nejdříve Šolc z PK potrestal faul na Nováka 1:1. Ve 35´ podařený volej opět Šolce z hranice pok. území skončil přesně u tyče 2:1. O minutu později Pospíšil uvolnil Nováka, který snadno upravil na 3:1. Po změnách v sestavě mohli navýšit účet zápasu Dvořák, který zblízka překopl branku a Majer. Proti jeho povedené střele z hranice pok. území předvedl výborný zákrok všeradický brankář.  Přestože loděničtí hráči přestříleli soupeře 29:3., tak další branku už nepřidali a naopak Všeradice předvedly v 76´další vydařený brejk 3:2, a proto se o vítězství muselo bojovat až do konce.

Rozhodčí:  Kareš  –  Šnajdr  – Plecitý

AFK LODĚNICE – FK HOŘOVICKO B       7 : 1  (4 : 0)          hráno 11.3.2017 v 11:00 hod.

V boji o konečné 5. místo čekala loděnické fotbalisty podruhé rezerva Hořovicka, která dokázala před týdnem rozdrtit celek Trubína. Další překvapení se nekonalo, zelenobílí po mnohem lepším výkonu než o uplynulém víkendu, vedli již ve 20´o tři branky a celkem v pohodě dovedli utkání k vysokému vítězství. První příležitost měli v utkání hráči Hořovicka již v 5´, kdy jejich útočník převzal míč na ofsajdové hraně, mezi nohama prostřelil vybíhajícího Mišku, ale branku minul.  Ve 12´ přišel rychlý protiútok tažený Mrázem, který poslal míč podél brankáře Křikavy „angličanem“ do sítě 1:0. O 2 minuty později našel dlouhý pas rozběhnutého Křížka, který přesnou, přízemní střelou překonal brankáře 2:0. V 16´musel brankář Miška rychle na zem, aby sebral míč z pod nohou útočníka Hořovicka. V 19´ si na polovině hřiště narazil míč s Novákem, prošel obranou soupeře, ale jeho střela jen těsně minula cíl. O minutu později si na další dlouhý míč naběhl Křížek, tentokrát obešel i Křikavu a z úhlu nasměroval míč do opuštěné branky 3:0. Poté se hra vyrovnala a ve 33´musel Miška vyrazit tvrdou střelu po průniku do pok. území. Ve 35´zatáhl míč po levé straně Dreksler, jeho střílený centr Křikava neudržel a dobíhající Šolc s přehledem poslal míč do sítě 4:0. Ve 40´zatáhl míč Šolc, centrem našel Křížka, který ani nadvakrát nedostal na zadní tyči míč do sítě. Ve 42´unikl po levé straně výborně hrající Dreksler, ale ani jemu se střela na zadní tyč do branky nevešla.

Úvodní čtvrthodina po přestávce moc vzruchu nenabídla. Až na jejím konci nabídl faul Langhanse Hořovicku zkrácený roh, jejich hráči však hradbu na bližší tyči neprostřelili.  Naopak v 60´udeřili zelenobílí, když Novák získal v pok. území míč, posunul jej přesně na Herejta a ten neměl problém 5:0. V 62´se však Hořovicku vydařil brejk a na jeho konci Mandík prostřelil po zemi Sklenáře 5:1. O tři minuty později si Sklenář spravil chuť, když výborným zákrokem zneškodnil přečíslení dva na jednoho. Zelenobílí znovu udeřili v 73´, kdy Mráz od postranní čáry našel Herejta a ten zblízka usměrnil míč do sítě 6:1. V 79´vrátil Herejt asistenci Novákovi a ten uzavřel účet zápasu 7:1. Hořovicko mohlo ještě upravit výsledek v 85´, kdy po špatně zahraném ofsajd systému jejich útočník běžel sám na Sklenáře, který si s jeho pokusem poradil.

Poslední přípravný zápas sehrají loděničtí fotbalisté v sobotu 18.3. od 11.00 hodin na UT v Praze – Braníku a jejich soupeřem bude SC Libuš.