Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Po ne právě vydařené poslední přípravě ve Velké Dobré, bylo pro zelenobílé fotbalisty skutečnou generálkou utkání předkola krajského kola Mol Cupu v Trubíně. Po letech odmítání se rozhodli vyzkoušet krajskou soutěž, kde budou ve skupině S  společně s Hýskovem hájit barvy našeho okresu.

Zkušenému domácímu celku se úvod utkání vůbec nepovedl. Končila 1´utkání, když na hranici pok. území posunul Křížek míč doleva na rozběhnutého Herejta a loděnický střelec poslal míč přesnou, křižnou střelou po zemi k tyči 0:1. V 8´se před pok. územím Mráz elegantně zbavil dvou protihráčů, potáhl míč a tvrdou střelou z hranice pok. oblouku k tyči nedal Kopicovi šanci 0:2. Otřesení domácí hráči nebyli v této části zápasu vůbec nebezpeční a branku soupeře se pokusil ohrozit až v 28´Červenka, ale jeho střela z otočky ze 20m nebyla přesná. Hned z protiútoku Křížek poslal do samostatného nájezdu Herejta, který sice obstřelil Kopice, ale cíl těsně minul. Až ve 32´si Červenka naběhl na kolmou přihrávku za obranu, ale jeho sólo Miška výborně zneškodnil. Výsledek poločasu se naplnil ve 44´, kdy Křížek zaskočil Kopice střelou z PVK z 23m přes zeď 0:3.

Druhý poločas už měl úplně jinou podobu. Domácí celek využil uspokojení hostí, a také vysokého postavení jejich obrany a za 7 minut se vrátil do zápasu. Ve 49´unikl po pravé straně J. Porsch a nadvakrát dostal míč do sítě, když Miška jeho první pokus ještě vyrazil 1:3. V 52´unikl z poloviny hřiště středem Červenka a bez potíží překonal technickou střelou vybíhajícího Mišku 2:3. Dvě branky byly pro zelenobílé dostatečným budíčkem a dvě branky přidali také oni. V 54´unikl po pravé straně Iliaš, vnikl do pok. území a po zemi prostřelil domácího brankáře 2:4. V 60´si Miška poradil s dalším únikem Červenky, a naopak v 62´se prosadil i další střídající hráč K. Hůla, který využil nevydařeného ofsajd-systému domácí obrany a prudkou střelou pod břevno překonal Kopice 2:5. V 68´ vytáhl skvělý zákrok opět Miška, když vytěsnil střelu M. Dochtora mířící přes zeď do levé „šibenice“ na roh. Konečnou podobu dostal výsledek v 70´po rohovém kopu Trubína, když přízemní centr na bližší tyč nedokázal nikdo ze zelenobílých dopravit do bezpečí, naopak nejlépe se zorientoval V. Vlček a zblízka dotlačil míč do sítě 3:5. Závěrečná dvacetiminutovka už moc vzruchu nenabídla, pouze přibylo nervozity na hřišti a po závěrečném hvizdu rozhodčího se hostující celek může těšit na utkání s účastníkem krajského přeboru z Kladenska. Hned příští středu 31. 8. od 17.30 hodin přivítá na Jánské celek AFK Tuchlovice, který se sice v loňském ročníku zachraňoval do samotného závěru soutěže, ale start do letošního ročníku se mu vydařil. Je na 4. příčce tabulky a v minulém kole dokázal na PK vyhrát i ve Zbuzanech.

FC FREYBURG TRUBÍN – AFK LODĚNICE     3:5  (0 : 3)          ST 24.8.2016 18.00

Sestavy

Trubín                           Kopic

Novák  –  L. Petráš  –  Š. Vlček  –  Kalina / 67´ J. Svatý /

Porsch – J. Klička / 26´ Maleček /  –  V. Vlček  –  L. Vávra

Červenka – M. Dochtor

Loděnice:          Miška st.

Suchý  –  Petráček  –   Žižka  –  Prokop

Dostál / 46´ Iliaš / – Mráz / 69´ Miška ml. / –  Herejt  –  Křížek  –  Vyskočil

Novák / 46´ K. Hůla /

Branky: J. Porsch, K. Červenka, V. Vlček – Herejt, Mráz, Křížek, Iliaš, K. Hůla

Statistika: střely na branku 8:6, mimo 3:3, rohy 3:4, ofsajdy 5:3, ŽK 3:4.

Rozhodčí: Zuska  –  Palek  –  Blažek  / BE /

panerai repliky hodinek