ZELENOBÍLÁ PŘÍPRAVA

Jako i ostatní celky i loděničtí fotbalisté zahájili v druhé polovině července přípravu na mistrovské soutěže ročníku 2020-21. Jak je všeobecně známo, koronavirus zabránil dohrání jarní části minulého ročníku, a je i hodně pravděpodobné, že ovlivní i ročník letošní.

Pro zelenobílé bude největší novinkou, že poprvé od ročníku 2011-12, byli zařazeni do „kladenské“ skupiny A. Znamená to, že hráči budou poznávat nová hřiště i soupeře. Celou přípravu absolvovali i dva noví hráči: Vít Kopečný z Dobříše, který loděnický celek posílí, na rozdíl od Jakuba Graciase, který nakonec změnu dresu odmítl. Z dorostu přichází doplnit kádr mužstva Tomáš Roudnický. Naopak do Chrustenic odešli brankář Miroslav Miška a obránce Tomáš Dreksler.

První přípravné utkání sehráli loděničtí hráči v sobotu 1.8. v Letech. Proti tradičnímu soupeři nastoupili dopoledne za velkého vedra v hodně kombinované sestavě:

Vlasák / 46´ Dreksler / –  J. Hůla  –  Majer  –  Lehocký  –  K. Hůla  –  Janda  –  Šolc  –  Smetana ml.  –  Kopečný  –  Roudnický  –  Hrudka, střídal Dostál st. I domácí celek měl problémy se složením sestavy, a proto se hrálo vyrovnané utkání. Po bezbrankovém poločase se zelenobílí ujali v 52´ vedení, když si na centr Jandy na hranici šestnáctky naběhl Hrudka a hlavou umístil míč k pravé tyči 0:1, Domácí celek vyrovnal v 65´ střelou Hřebečka z PVK asi 23 m od branky na 1:1. Ve zbytku utkání se ani jednomu celku nepovedlo strhnout vedení na svoji stranu. S tímto celkem se utkají znova ve ST 2.9. Na Jánské v 1. kole poháru.

Druhé přípravné utkání se odehrálo v NE 9.8. v Měchenicích a skončilo pro hostující hráče fiaskem. Znovu v kombinované sestavě (hodně omluvenek), velké vedro, po zranění Lehockého před utkáním, pouze 11 hráčů a hrubé individuální chyby stojí za debaklem 7:3. Sestava: Dreksler  –  Gracias  –  Prokop  –  Majer  –  Dostál st.  –  A. Jeřábek  –  Žižka  –  Šolc  –    Kopečný  –  Novák  –  Roudnický. Branky hostí: Kopečný, Roudnický a Majer. Za zmínku stojí jenom střelecké vystoupení domácí legendy Jaromíra Dleska, který sám pětkrát překonal Drekslera.

Teprve poslední přípravné utkání hrané v SO 15.8. od 16.00 hodin Na Jánské proti FK Sparta Košíře, díky složení mužstva, mělo plnohodnotný charakter. A hned to bylo na výkonu i výsledku znát.

AFK LODĚNICE – FK SPARTA KOŠÍŘE                    7 : 0  (5 : 0)

Sestava:

Dreksler / 46´ Vlasák /

Gracias  –  Majer / 55´ Petráček /  –  Prokop  –  Kopečný / 75´ Křížek /

Šolc  –  O. Mráz  –  Žižka / 55´A. Jeřábek /  –  M. Mráz / 46 Paleček /

Herejt / 73´ Roudnický /  –  Hrudka

Branky. Herejt 3, Hrudka, M. Mráz, Šolc (PK), Kopečný

Statistika: střely na branku: 16:2, mimo 11:1, rohy 10:5, ofsajdy 2:0, bez OT.

Rozhodčí: Špicl / BE /

Tentokrát za příjemného letního počasí byl pro domácí hráče v generálce celek hrající pražskou 2. třídu. Od začátku utkání bylo jasné, kdo tento den, bude na hřišti pánem. Na úvodní branku se nečekalo dlouho. Už ve 4´ zatáhl z levé strany do šestnáctky míč Majer, přesně jej předložil Hrudkovi, který z hranice brankového území nedal brankáři šanci 1:0. Po několika nevyužitých šancích udeřili domácí hráči opět v 19´ minutě. Po rohovém kopu si našel odražený míč Herejt a technickou střelou se trefil přesně na zadní tyč 2:0. Nápor pokračoval a další branka padla ve 33´, kdy Kopečný unikl po levé straně, na zadní tyči našel nabíhajícího Herejta, který snadno dorazil míč do odkryté branky 3:0. O dvě minuty později si na centr Šolce naběhl Herejt a nechytatelným, křížným volejem pod břevno nedal brankáři šanci 4:0. V 38´ ještě brankář Košíř se štěstím zastavil pokus Hrudky do odkryté branky, aby jej o dvě minuty později tvrdou střelou z 10 m prostřelil M. Mráz 5:0. Teprve v poslední minutě zahrozili i hosté, ale tvrdou střelu bývalého hráče zelenobílých Iliáše Dreksler vyrazil na roh.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, jen domácí hráči přestali být v koncovce přesní a důrazní. Postupem času zelenobílí udělali z brankáře hostí nejlepšího muže zápasu, například v 58´ chytil hlavičku Herejta z několika kroků a poradil si i s následnou dorážkou. Přesto se ještě dvakrát měnil účet zápasu. V 67´ zastavil nedovoleným pokusem v pok. území hostující obránce Palečka a nařízený PK bezpečně proměnil Šolc 6:0. V 73´ pronikl před branku z levé strany Kopečný a mezi obráncem a brankářem protlačil míč z ostrého úhlu do sítě 7:0. Další příležitosti už zůstaly nevyužity.

Tímto výkonem napravili domácí hráči dojem z minulého týdne, ale ostrým testem bude teprve příští sobotu start mistrovské soutěže, kdy zelenobílí přivítají Na Jánské od 17.00 hodin 4 celek z minulého ročníku Lány.