V neděli odpoledne odstartovala jarní část I.B třídy také pro loděnické fotbalisty. Jak už začíná zvykem nedaleko Dobříše v D. Dušníkách. Čekalo je na současné klimatické podmínky výborně připravené hřiště (po straně ještě byly sněhové bariery), příjemné počasí a natěšený soupeř. Přestože utkání skončilo pro zelenobílé nakonec debaklem, tak první část se hrála pod jejich taktovkou. Bohužel domácímu stačila na vedení jediná střela za poločas na branku.

Od začátku hry se hostující hráči tlačili před branku soupeře, kombinací ovládli střed hřiště, ale kromě několika rohů a nepřesné hlavičky Palečka, tak z převahy nic nevytěžili. Naopak Dušníky udeřili z prvního útoku. V 8´ se zmocnil na polovině hřiště Švagr, rychle zatáhl míč po pravé straně skoro až k rohovému praporku, přesnou přihrávkou našel na „desítce“ nepokrytého Zahouta, a ten neměl problém umístit míč po zemi k pravé tyči 1:0. Ve zbytku poločasu mělo utkání stejný scénář. Loděničtí hráči kombinací tlačili domácí hráče před jejich branku, kteří však výborně bránili a spoléhali na rychlé brejky. Už v 11´zneškodnil Miška rychlým vyběhnutím nájezd Švagra. Okolo 15´měl dvě příležitosti Herejt, nejdříve přízemní střelu Kobík vyrazil, o chvilku později z pravého rohu pok. území technickou střelou sice obstřelil domácího brankáře, ale těsně minul i zadní tyč. Největší příležitost na vyrovnání přinesla 25´, kdy domácí hráč zastavil centr Křížka rukou v pok. území a rozhodčí nařídil PK. Bohužel polovysokou střelu nejzkušenějšího hráče Nováka domácí brankář vystihl a vyrazil. V 28´chyba v rozehrávce nabídla šanci Krásovi, jeho pokus stačila hostující obrana zablokovat. V 37´ krásný pas Kovače našel z levé strany rozběhnutého Herejta, jeho pokus na zadní tyč Kobík špičkou kopačky dokázal vykopnout. V 41´ PVK hostí z 20m, střela Nováka domácímu brankáři vypadla, bohužel nikdo neměl snahu míč dorazit. V 45´dalekonosní rána Křížka jen těsně minula levou tyč.

Druhá část už měla úplně jiný průběh. Už po necelé minutě se objevil před Miškou střídající Šimek, ale Mišku neprostřelil. Zelenobílí přestali mít kontrolu nad středem hřiště, přestala se i dařit kombinace. V 53´po zbytečné ztrátě běželi domácí hráči do přečíslení a na jeho konci Švagr z 12m přestřelil prázdnou branku. V 56´ Dušníky udeřili podruhé, když na rohu brankového území Krása snadno „vyzpovídal“ Palečka a pod padajícím Miškou protlačil míč do sítě 2:0. V 62´ po rohovém kopu domácích a následném závaru odkopli ještě hostující hráči míč před brankovou čárou, ale 67´se rozhodlo o osudu utkání. Na hranici pok. území se po nedorozumění Mišky a Lehockého míče zmocnil domácí celek a Krása poslal míč snadno do prázdné branky 3:0. V 74´přišel další úder, když se míč odrazil přímo před Krásu a ten ho z 10m napálil k tyči 4:0. Kalich hořkosti dal zelenobílým dopít střídající Sklenář, který si naběhl za obranu na dlouhý pas, zpracoval jej a prostřelil Mišku mezi nohami 5:0. Hostující hráči ve druhém poločase zklamali, nevypracovali si ani jednu brankovou příležitost, za zmínku stojí dvě povedené střely ze střední vzdálenosti.

Vzhledem k průběhu dvou, tak rozdílných poločasů, je výsledek pro loděnické hráče až krutý. Od domácího celku dostali školení z jednoduchého fotbalu a efektivitě zakončení. Další velký rozdíl byl ve způsobu bránění obou celků. Pokud zelenobílí budou dostávat takové „žákovské“ branky jako dnes i v dalších utkáních, tak se rychle zapojí do bojů o udržení. Tím i stoupá důležitost příštího utkání s posledním Rožmitálem v sobotu Na Jánské.

TJ SOKOL DALEKÉ DUŠNÍKY – AFK LODĚNICE   5 : 0  (1 : 0)          hráno 25.3.2018 v 15:00 hod.

Branky: P. Krása 3, Zahout, V. Sklenář

Statistika: střely na branku 7:5, mimo 4:5, rohy 4:10, ofsajdy 6:4, ŽK 1:3.

Rozhodčí: Nerad  –  Čermoch  –  Bartůšek /BN /                             Delegát: Holý / Praha /

Ostatní utkání 14. kola:

Sedlec-Prčice –   Rožmitál                0 : 1  (PK)

Rudná             –   Lety                         0 : 2  Turek, Chalupa

Chlumec         –   Dobříč                    5 : 0  Půček 2, Schreiber, Vostárek, Šonka

Petrovice        –   Sedlčany B             4 : 1  P. Chlasták, M. Chlasták, O. Štemberk, vlastní –