Další kolo I.B Třídy zavedlo loděnické fotbalisty na Kladensko, na hřiště Velkého Přítočna. Domácí celek od začátku soutěže ukazuje, po doplnění kádru,jinou tvář, než v loňském nedohraném ročníku. Ve třech domácích utkáních nedostal ještě ani gól. Zelenobílí odjeli bez Šolce a Hrudky, proto v základní sestavě znovu nastoupil legendární útok Novák – Herejt, kterým bude v lednu dohromady 91 let. Čas se zastavil a loděnické legendy znovu zařídily import tří bodů domu na Jánskou.

Ve Velkém Přítočnu zelenobílé přivítal nádherný areál s výbornou hrací plochou. Do přestávky se hrálo poměrně vyrovnané utkání, ve kterém se dlouho ani jeden celek nedokázal prosadit. Jako první zahrozili domácí hráči již ve 4´, když vyslali průnikovou přihrávku středem mezi stopery, ale pozorný Dreksler zachránil situaci včasným vyběhnutím. V 7´ po individuální akci byl před šestnáctkou domácích podražen Křížek, ale z nařízeného PVK sám Křížek nastřelil bohužel jen zeď. Ve 14´ poslal Majer do úniku Nováka, ale domácí brankář byl u míče dříve. V 17´ prošel pok. územím centrovaný míč až k Herejtovi, ale ten míč pořádně netrefil a Smrkovský si míč bez obtíží sebral. V 19´ musel Dreksler opět rychle z branky, aby včasným vyběhnutím zlikvidoval přesnou přihrávku domácích za naši obranu. Ve 21´ po nedorozumění naší obrany se domácí útočník snadno dostal v šestnácte k míči, ale tísněn Prokopem branku naštěstí netrefil. Až v závěru poločasu přišel čas pro loděnické fotbalisty. Ve 44´ se nejdříve nepovedená střela Palečka, po odrazu v pokutovém území, dostala k Novákovi, a ten vystřelil míč na vzdálenější tyč přesně do růžku branky, kde se míč odrazil „angličanem“ do brány 0:1. Ve 45´ zahrával ještě Novák výborně roh, ale Smrkovský dokázal sebrat centrovaný míč prakticky Křížkovi z hlavy.

Druhý úder si připravili loděničtí fotbalisté hned po přestávce. Ve 48´vystihl Křížek špatnou rozehrávku domácích, dostal se s míčem až k brankové čáře a přesnou přihrávkou našel Nováka, který do prázdné brány snadno zvýšil na 0:2. V 50´ po zbytečné ztrátě míče u postranní čáry následoval přesný pas do šestnáctky, kde musel hosty opět podržet Dreksler. V 54´ poslal Mráz přesný centr na nabíhajícího Herejta, ale obránce stačil tento pokus zablokovat. O minutu později, na druhé straně hřiště, se dočkali úspěchu i domácí hráči. Popelka si výborně zasekl míč, okamžitě vystřelil, a technická, přesná střela k tyči skončila v brance 1:2. V 66´ už bylo zase lépe, když Novák výborně vyslal do úniku Herejta, ten na hranici pok. území obehrál obránce a přihrál nabíhajícímu Mrázovi. Jeho střelu vytlačil brankář ještě na tyč, ale dobíhající Herejt konečně vymazal nulu na kontě vstřelených branek, když dorazil míč opět do prázdné brány 1:3. V 71´ si Křížek doběhl pro dlouhý pas až k rohovému praporku, míč vrátil před pok. území nabíhajícímu Žižkovi, ale ten bohužel branku netrefil. V 81´ našel Mráz v šestnáctce Herejta, ale tomu se tentokrát nepovedlo

zpracování. V 86´ našel Mráz přesným centrem do pok. území rozběhnutého Křížka, kterému se zpracování povedlo, a tak mohl lobem přehodit bezmocného Smrkovského a dát výsledku konečnou podobu 1:4. Ještě v 88´ vyslal Majer po levé straně do úniku Jeřábka, ale jeho centr skončil až za brankou.

V prvním poločase byl náš výkon poznamenán řadou nepřesností, pomohla branka v jeho závěru. V druhém poločase zelenobílí hru zpřesnili a začali domácí viditelně přehrávat. Zisk 3 bodů posunul naše hráče na 4. místo vyrovnané tabulky. Potvrdit toto postavení budou chtít v sobotu odpoledne na Jánské, kam poprvé v historii přijedou od Slaného hráči z Klobuk.

SK VELKÉ PŘÍTOČNO – AFK LODĚNICE 1 : 4 (0 : 1) hráno 25.9.2021 v 16:30 hod.