K poslednímu přípravnému utkání zajelo Áčko do Prahy na velkou UT v Braníku, kde je čekal 7. celek pražské I.A třídy z Libuše. Bohužel ani na tuto generálku neodjeli v kompletním složení. Utkání se hrálo za silného větru a výhodu jeho podpory měl do přestávky pražský celek. Hned v 6´ jsme dostali nečekaný dárek. Brankář Miška nezvládl zpracovat malou domů od Drekslera, míč mu pod nohou utekl až do sítě 1:0 V 8´mohl rychle vyrovnat Novák, když využil chybné rozehrávky, ale z nájezdu brankáře neprostřelil. Ve 13´ bylo ještě hůře, když domácí hráč po rohovém kopu vrátil míč po zemi napříč pok. územím mezi několika hráči, až jej další domácí hráč na úrovni zadní tyče z „desítky“ uklidil přízemní střelou do sítě 2:0. V 16´ si zpracoval dlouhý pas na prsou Křížek, ale jeho lob byl dlouhý. Domácí celek sice měl častěji míč, ale šance přibývaly na druhé straně hřiště, které zelenobílí tradičně zahazovali. Až ve 40´ Křížek využil další chyby v rozehrávce a vrátil svůj celek do zápasu 2:1.

Zelenobílí začali po přestávce s podporou větru aktivněji a odměnou jim bylo vyrovnání v 62´, kdy dlouhý pas Herejta posunul Mráz na Nováka, a ten konečně zamířil přesně na zadní tyč 2:2. I když dál loděničtí hráči drželi více míč, tak postupem času začali hráči Libuše hrozit z brejků, Některé zkazili, jejich nepřesností ve finální přihrávce nebo v koncovce, něco chytil brankář Miška, ale rozhodující moment zápasu přinesla 80´, kdy zelenobílí ztratili míč před pok. územím soupeře, domácí hráč přeběhl s míčem bez toho, aby jej někdo obtěžoval až před druhé pok. území, posunul míč do strany a jeho spoluhráč překonal Mišku 3:2. Definitivní podobu dostal výsledek o 4 minuty později, kdy nezvládli loděničtí hráči standardní situaci po PVK, kdy bez obtěžování jeden hráč hlavou míč posunul a další, také zcela volný, jej rovněž hlavou dorazil do sítě 4:2. Když si začali o chvíli později Majer s domácím kapitánem vyměňovat svoje názory ručně, tak rozhodčí zápas raději ukončil o několik minut dříve …

V neděli čeká zelenobílé těžký start do mistrovské soutěže, kdy nastoupí od 15.00 hodin na hřišti jednoho z nejsilnějších celků soutěže v Dalekých Dušníkách.

SK LIBUŠ 838 – AFK LODĚNICE      4 : 2  (2 : 1)          hráno 18.3.2017 od 11:00 hod./UMT Braník

Sestava:

Miška

Vyskočil  –  Herejt  –  Kovač / 60´ Petráček /  –  Dreksler

Majer  –  Mráz  –  Prokop  –  Šolc  –  Křížek / 60´ Dvořák /

Novák

Branky: Křížek, Novák

UMT na Zličíně byla svědkem poslední přípravy i naší rezervy, která se utkala s účastníkem III. třídy Praha – západ, který je po podzimu na 5. místě tabulky. V poměrně vyrovnaném utkání získal náš soupeř dvoubrankový náskok. Těsně před přestávkou Dostál pronikl až před brankáře a přesnou střelou snížil na 2:1. Po přestávce nejdříve J. Hůla, s přispěním teče obránce soupeře, střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal na 2:2. Rozhodnutí padlo v 75´, kdy mladičký hráč soupeře pronikl z levé strany do pok. území a prudkou střelou překonal v sobotu nejlepšího hráče rezervy brankáře Novotného.

I rezervu čeká ostrý start jara, kdy nastoupí  v sobotu v důležitém utkání „o šest bodů“ na hřišti v Žebráce.

ČERVENÝ ÚJEZD – AFK LODĚNICE ,,B“ 3 : 2  (2 : 1)          hráno 18.3.2017 od 14:00/UMT Zličín