Na velikonoční sobotu zavítali loděničtí fotbalisté na hřiště vedoucího celku tabulky do Rožmitálu. Za ideálního počasí sehráli s domácím favoritem výbornou partii, v 2. poločase byli i lepší, ale o výsledku nakonec rozhodla lepší produktivita domácího celku.

A pro Rožmitál začalo utkání skvěle. Na konci 2´ dostali výhodu svého jediného rohového kopu, domácí hráč vyhrál hlavičkový souboj a posunul míč na zadní tyč, kde se nejlépe a nejrychleji zorientoval Trčka a napálil míč po zemi do branky 1:0. Vedení dodalo domácím hráčům klid, v následujících minutách byli lepší, dobře kombinovali, ale vyloženou šanci si však nepřipravili. V 17´ bylo z ničeho vyrovnáno, když domácí obránce dával „malou domů“ svému brankáři, ale napadající Křížek byl rychle u brankáře a Zrno napálil míč do útočníka hostí a od něj se míč odrazil za jeho záda do „šibenice“ 1:1. O minutu později se Hejna protlačil na hranici pok.ú. k míči, ale tísněn obráncem nezakončil ani přesně, ani tvrdě. Ve 21´ se znovu radovali domácí hráči, když Vyskočilovu přihrávku na Herejta vystihl nejlepší hráč domácích Mora a slalomem obešel vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře a poslal míč do prázdné branky 2:1. A na vyrovnání se opět nečekalo dlouho. V 24´ totiž Křížek potrestal další nepřesnou spolupráci mezi domácím brankářem a obráncem. Tentokrát byl u míče dříve než vybíhající Zrno, udělal mu kličku a z poměrně těžkého úhlu trefil prázdnou branku 2:2. V 28´ byl průnik Hejny zastaven faulem, ale střelu Herejta z PVK skoro 30 m od branky Zrno v pohodě chytil. V 30´ dostal Mora na levé straně trochu prostoru a hned přesným centrem našel na hranici brankového území nabíhajícího Trčku, ten ale nedokázal hlavou poslat míč mezi tyče. O dvě minuty později mohlo udeřit na druhé straně. Křížek unikl po pravé straně, centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Hejnu, jeho pokus zblízka vybíhající Zrno vyrazil na roh. V 39´ nápor hostí ukončila nepřesná hlavička Herejta po centru Žižky.

První příležitost hostí po přestávce se narodila v 53´, kdy Majer dlouhým pasem zleva našel rozběhnutého Hejnu, kterému na poslední chvíli zblokoval zakončení na roh dobíhající obránce. V 56´ poslal domácí hráč vysoký centr do pok.ú., Miška si pro něj nedošel a nabíhající Pecha poslal míč vedle. V 68´ měl po uvolnění Křížkem na noze vedení v utkání Herejt, ale míč mu trochu uskočil a Zrna už neprostřelil. V 71´ zakončil svůj únik Křížek tvrdou střelou nad břevno, o dvě minuty později byl na konci kombinační akce Kovač, ale jeho technická střela z hranice pok.ú. skončila v náručí domácího brankáře. A za nevyužité příležitosti přišel trest. V 76´ si loděničtí hráči špatně přebrali Moru, ten narýsoval ideální kolmici za obranu pro Havelku, který prostřelil Mišku 3:2. Loděničtí hráči se pokusili potřetí vyrovnat, Herejt se vysunul ke Křížkovi na hrot a v 85´ se pokusil právě Herejt volejem o zakončení protiútoku, bohužel cíl nenašel. Do hry se přidávala křeč, přesto ještě v nastavení se Majer probil až před brankáře, ale Zrno mu míč pádem pod nohy sebral. A navíc už loděničtí hráči nedostali čas.

Tomuto utkání by více slušela dělba bodů, na to se však historie ptát nebude. A ztracené body se budou snažit zelenobílí nahradit v příštím utkání, opět na Příbramsku, kdy se pokusí odvést v neděli Milínu nečekanou podzimní porážku z Jánské.

TJ SPARTAK ROŽMITÁL – AFK LODĚNICE    3 : 2  (2 : 2)          hráno 20.4.2019 v 10:30 hod.

Sestavy:

Rožmitál            Zrno

Štolba  –  Hausleitner  –  Hofman  –  Pejsar

Suk / 80´ Holubec /  –  Halmo / 46´ Lukeš – 80´ Kožíšek / –  Havelka  –  Mora  –  Pecha

Trčka

Loděnice           Miška

Jeřábek – Herejt  –  Kovač  –  Vyskočil

Šolc  –  A. Jeřábek / 74´ Prokop /  – R.  Žižka / 81´ Petráček /  –  Hejna  –  Majer

Křížek

Branky: Trčka, Mora, Havelka – Křížek 2

Statistika: střely na branku 5:6, mimo 5:6, rohy 1:5, ofsajdy 8:0, ŽK 4:2.

Rozhodčí: Boček  –  Drábek  –  Mboussa / PV /

Ostatní utkání 18. kola:

Černolice        –   Nový Knín             7 : 1     Šmucler 2, Šilhavý 2, Kaláb, Kocian, Macela –

Stočes

Choteč            –   Rudná                     2 : 6     Hulei, Szöcs – Mraček 2, Houha 2, Slowik, Ruft

Lety                –   Králův Dvůr B       1 : 3     Kratochvíl – Matějka 2, Černý

Hořovicko B   –   Milín                      2 : 3     Krupička, Pešl – V. Zakoucký, Kuba, Venta

Dušníky          – Dobříš B                 0 : 3     Karas 2, Puchmajer

Zdice              –   Chlumec                5 : 4     Myška 2, Krůta 2, Růžička – Šonka 2, Pogorilij,