V posledním podzimním kole čekalo loděnické fotbalisty okresní derby v Cerhovicích. Jejich soupeř se dostal v druhé polovině podzimu do formy, dokázal bodovat celkem sedm zápasů v řadě. Zelenobílí měli naopak poslední šanci vymazat nulu na kontě exportu bodů ze hřišť soupeřů, a to se jim s trochou štěstí, které chybělo v jiných utkáních, podařilo.

První půlhodina přinesla vyrovnaný fotbal s minimem nebezpečného zakončení. Výjimkou byla 12´, kdy se domácímu celku povedl rychlý protiútok na jeho konci byl Otradovec, který se pokusil o střelu křížem z levé strany, ale Dreksler dokázal míč vyrazit na roh. Bohužel pro domácího hráče, který si při střele poranil stehenní sval, utkání skončilo. Ve 24´ se ujali vedení loděničtí hráči ze standardní situace. Mráz z rohového kopu našel na „desítce“ Majera a jeho hlavička prošla až do sítě 0:1. O dvě minuty později byl na konci hostující akce Herejt, ale z úhlu dobře postaveného Altmana neprostřelil. V poslední čtvrthodině začali červenobílí stupňovat svůj tlak, ale svoje příležitosti nedokázali přesně zakončit. Ve 33´ poslal odražený míč po centru z PVK Šmíd z 20m vysoko nad branku. Ve 36´ další pokus Šmída musel Dreksler vyrazit a dorážející Vintr už byl zablokován obráncem. Ve 39´ vyšlo domácím hráčům prodloužení hlavou na rozběhnutého Fulína, domácí hráč se dostal až před Drekslera, který jeho střelu k pravé tyči dokázal nohou poslat do bezpečí.  Ve 41´ se pokusili o odpověď zelenobílí hráči po ose Mráz – Herejt – Hrudka, centr od Herejta na Hrudku před brankou nebyl přesný. Těsně před koncem poločasu přežili hosté i velký „závar“, kdy se míč jednou odrazil i od tyče, aby nakonec skončil v náručí Drekslera.

Větší aktivita zůstala na domácí straně i po přestávce. V 51´ Dreksler reflexivně vyrazil střelu Fulína zblízka po dalším „závaru“. O minutu později se tábor hostí hodně zlobil na AR1, že zastavil brejk Hrudky v hraničním postavení. V 56´ dostali domácí hráči výhodu PK, který nařídil HR po chvilce váhání a oční konzultace s AR2 za kontakt domácího hráče se Žižkou. K jeho zahrávání se postavil Cibulka, Dreksler si vybral správnou stranu a střelu dokázal vyrazit. V 59´ poslal Žižka krásným pasem do nájezdu Hrudku, který sice obstřelil brankáře, ale těsně minul i delší tyč. Nakonec se ukázalo, že to byla jen zkouška, na to co mělo přijít o 5 minut později. V tomto utkání výborně hrající Žižka vyslal dalším nádherným pasem znova do úniku Hrudku, který tentokrát mířil přesněji a o zadní tyč poslal míč tentokrát do sítě 0:2. Domácí hráči se vrátili do zápasu v 72´, a také využili standardní situaci, kdy si na dobře kopnutý roh naběhl Kapoun a hlavou prostřelil vše. V 74´ se pokusili o odpověď loděničtí hráči, když Šolc přenesl míč na Majera, ten potáhl míč a centrem našel Herejta, jeho hlavička těsně minula branku. A ještě více to mrzelo hosty o minutu později, kdy si na míč za obranu naběhl Fulín, který využil nedorozumění Palečka a Drekslera, natlačil se na hostujícího obránce a špičkou kopačky posunul míč do branky 2:2. Hostující akcie v této chvíli pozvedl jejich kapitán. V 77´ potáhl míč Mráz a po levé straně vyslal před branku střílený centr na který klouzající Hrudka nedosáhl. Ale překvapený Šmíd poslal míč o břevno do vlastní sítě 2:3. A v 82´ vystihl Mráz rozehrávku domácích stoperů a po krátkém nájezdu prostřelil Altmana 2:4. Na tento úder se už domácímu celku špatně hledala odpověď. Navíc v 88´ byl na konci pohledné kombinace Šolc, jeho rána z hranice brankového území však jenom orazítkovala břevno. A znovu platilo „nedáš – dostaneš“. V 90´ pronikl Vintr po pravé straně do pok. území a povedenou, nechytatelnou střelou se trefil přesně za zadní tyč 3:4. Ale na druhé vyrovnání neměli domácí hráči čas a po konečném hvizdu výborného rozhodčího Pejši se radovali příznivci zelenobílých barev.

Loděničtí hráči si nečekanou výhrou vylepšili svoje bodové konto před jarními odvetami a dotáhli se ke středu tabulky. Domácí hráči i přes prohru zůstali na 6. příčce tabulky a jsou nejlepším berounským mužstvem v soutěži. Nyní přejeme Všem hráčům, aby přes zimu načerpali hodně sil na těžké jarní zápasy. A bude o co hrát, hlavně na spodním konci tabulky, neboť podle postavení středočeských celků v divizi, se bude hodně padat ve všech krajských soutěžích.

UNION CERHOVICE – AFK LODĚNICE     3 : 4  (0 : 1)          hráno 17.11.2019 v 13:30 hod.

Sestavy:

Cerhovice          Altman

Hnízdil  –  Cibulka  –  Šmíd

Vintr  –  Větrovský  –  Kapoun  –  Křikava  –  Carván / 77´ Procházka /

Fulín  –  Otradovec / 16´ Šebek /

Loděnice           Dreksler L.

Paleček  –  Prokop  –  Petráček  –  Jeřábek B.

Jeřábek A. / 62´ Šolc /  –  Žižka  –  Mráz  –  Majer

Herejt  –  Hrudka

Branky: Kapoun, Fulín, Vintr – Majer, Hrudka, Mráz, vlastní (Šmíd)

Statistika: střely na branku 10:6, mimo 7:3, rohy 8:3, ofsajdy 1:1, ŽK 1:0.

Rozhodčí: T. Pejša  –  Mareš  –  Pagáč

Ostatní výsledky 13. kola:

Nová Ves        –   Sedlčany B             3 : 2     David, Moravec, Bouška – Bláha, Kvěch

Petrovice        –   Tlustice                  6 : 0     Pelikán 3, O. Štemberk 2, P. Chlasták

Kr. Dvůr B      –   Dobříš B                 3 : 2     J. Svoboda 2, Nejedlý – Matějka, vlastní

Jinočany         –   Rožmitál                0 : 1     Steinbauer

Milín              –   Lety                        0 : 1     Chalupa

D, Dušníky     –   Černolice               2 : 4     Ma.Pavlík, Zahoult – Bláha, Seidler, Stracený, vl.