Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Po úspěšném vstupu do poháru v předkole na hřišti Trubína čekal na loděnické fotbalisty soupeř trochu jiného kalibru – vedoucí celek I.A třídy Komárov. Tento celek posílilo několik hráčů z Hořovicka a na jejich herním projevu to bylo znát.

Od začátku utkání bylo znát na hostujících hráčích jejich sebevědomí, na hřišti převzali aktivitu a snažili se vyzrát na dobře hrající zelenobílou obranu, výborně vedenou Herejtem. Do první šance si naběhl na dlouhý centr na zadní tyč v 6´ Vaníček, ale jeho hlavička křížem branku minula. V 19´si Kouba poradil pěknou střelou Pužíka z PVK z 20m, když jeho umístěnou střelu vytlačil na roh. Domácí hráči hráli se soupeřem chvílemi vyrovnanou partii, ale pouze po pokutové území, nebyli ale do přestávky nebezpeční. Ve 22´Vaníček připravil zpětnou přihrávkou výbornou pozici pro Mojdla, ale i jeho ránu Kouba vyrazil na roh. V 33´se dostal do úniku Štěpnička, který stačil zastavit po dlouhé době výborně hrající Pospíšil. Komárov se ujal zaslouženého vedení v 41´ po skvěle provedeném PVK Pužíka ze 30m, kde přesně trefil levý dolní roh domácí branky 0:1. Až v 45´zahrozili poprvé domácí hráči, kdy Majer poslal centr na zadní tyč, Hrudka se otočil okolo obránce a z ostrého úhlu branku těsně přestřelil.

Po přestávce se obraz změnil a branku hostí začal ohrožovat i domácí celek. V 49´ Mráz z PVK poslal centr do šestnáctky, Majer jej prodloužil hlavou za sebe a nabíhajícímu Hrudkovi chyběl kousek, aby míč lépe zasáhl a překonal brankáře. V 55´centr našel Mráze a jeho obětavý volej zastavil tělem hostující obránce. V 61´se zelenobílí dočkali vyrovnání. Žižka po zisku míče před vlastním pok. územím poslal přesným pasem na 40m do úniku Křížka, který vyhrál běžecký souboj se Štěpničkou a jeho centr našel přesně nabíhajícího Hrudku, který se natlačil před stopera a podél vybíhajícího brankáře rozvlnil síť 1:1. V 65´ další nadějnou akci zmařila nepřesná finální přihrávka Křížka. Až v poslední čtvrthodině převzali iniciativu hosté. V 76´ se Petráš po kombinaci se Štěpničkou objevil sám před Koubou, ale neprostřelil jej. V 79´ se připomněl nejlepší hráč Komárova Pužík další povedenou střelou ze střední vzdálenosti, Kouba ji vyrazil na roh. V 81´málem překvapil Křížek Herca střelou z PVK nedaleko postranní čáry, ten míč jen vyrazil a jeho obránce jej odkopl do bezpečí.  V 86´mohl Komárov rozhodnout utkání, když Kouba fauloval těsně před šestnáctkou z nařízeného PVK Pužík těsně minul pravou tyč domácí branky.

O postupu museli rozhodnout nakonec PK. V 1 sérii střelu Majera po zásahu Herca zastavilo břevno, střelu Srpa Kouba výborně vyrazil. V 2 sérii Mráz i Pužík proměnili, ve 3 sérii Lehocký proměnil a Kaufman minul branku. Ve 4 sérii Herco vychytal Hrudku a Petráš proměnil, v 5 sérii byli úspěšní Herejt i Mojdl. O osudu rozhodla 6 série, kdy střelu Pospíšila vytlačil Herco na tyč a následně Komínek bezpečně proměnil.

Přestože pro loděnické fotbalisty cesta pohárem ve středečním podvečeru skončila, tak za výkon v tomto utkání se rozhodně stydět nemusejí.

AFK LODĚNICE – FK KOMÁROV        1 : 1 (0 : 1)  PK 3:4          hráno 29.8.2018 v 17:30 hod.

Sestavy:

Loděnice           Kouba

Pospíšil – Herejt  –  Žižka  –  Baštář

Prokop / 70´ Štědrý / – O. Mráz  –  Lehocký  –  Majer

Křížek  –  Hrudka

Komárov           Herco

Grunt A. / 65´ Baštař /  –  Komínek  –  Kaufman  –  Šubert

Štěpnička  –  Mojdl  –  Pužík  –  Solar / 70´ Zeman /

Srp T.  –  Vaníček J. / 55´ Petráš /

Branky: Pužík – Hrudka

PK: O. Mráz, Lehocký a Herejt (A), Majer. Hrudka a Pospíšil (N) – Pužík, Petráš, Mojdl a Komínek (A), Srp a Kaufman (N)

Statistika: střely na branku 3:8, mimo 4:7,   rohy 2:7, ofsajdy 3:4. ŽK 2:0.

Rozhodčí: Ducký  –  Divílek  –  Červenka / BE /

panerai repliky hodinek