Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Jako bývá v posledních letech zvykem, okořenil přípravu před startem podzimní části mistrovské soutěže, také start krajského kola poháru. A potřetí za poslední 4 roky čekalo loděnické fotbalisty úvodní utkání na hřišti vítěze okresního kola v Trubíně. V nové sezoně už nebudou v zelenobílém dresu nastupovat brankář Kouba a na Tetín se vrátil Pepa Hejna. Navíc v podzimní části diváci neuvidí na hřišti z důvodů těžkých zranění v přípravě Honzu Křížka a Zdeňka Žižku. Tak jedinou posilou je návrat domů po 3 letech brankáře Lukáše Drekslera.

Na rozdíl od utkání před rokem se hrálo na zeleném hřišti. První poločas přinesl poměrně vyrovnaný průběh. Hostující hráči sice měli častěji míč pod kontrolou, ale před brankou byli častěji v nebezpečných pozicích domácí hráči. Už v 8´ si na centr z levé strany na hranici brankového území naskakoval neobsazený Vokáč, ale míč mířil nad břevno hostující branky. Až v 18´ se pokusil o ránu z dálky Žižka, také on cíl minul. V 21´ si na dlouhý míč za obranu naběhl Bláha, s jeho pokusem o prohození si brankář Dreksler poradil. O minutu později chyba hostující obrany v rozehrávce nabídla šanci Brodanovi, ale i domácí kapitán střelou křížem nenašel cíl. Až ve 30´ si zelenobílí vypracovali brankovou příležitost. Hrudka se výborně uvolnil na „desítce“, první střelu zablokoval obránce, dorážku výborným zákrokem Hejcman. V 37´ povedenou střelu Brodana vytlačil Dreksler na roh. V 41´ si na centr Šolce z PVK výborně naběhl Majer, míč však poslal jen do náručí brankáře Hejcmana.

V úvodní čtvrthodině po přestávce rozhodli loděničtí hráči o postupu do 2. kola. V 51´ si na centr Majera naběhl Herejt, domácí strážce branky jeho pokus vyrazil, dorážku Hrudky zablokoval obránce, ale sražený míč si znovu našel Herejt a hlavou jej poslal do sítě 0:1. V 57´ unikl po levé straně domácí obraně Herejt, předložil míč do šestnáctky a nabíhající O. Mráz ve skluzu poslal míč do sítě a nejlepším způsobem oslavil svůj návrat po 11 měsících na zelené trávníky 0:2. Dvoubrankové vedení hosty uspokojilo a v 70´ se mohl Trubín vrátit do zápasu. Zaváhaní vybíhajícího Mišky využil Gracias, aby našel obloučkem na zadní tyči střídajícího Šlégra, ale jeho střelu na jistotu stačil výborně hrající Prokop na čáře vykopnout. O dvě minuty později mohl další chybu v rozehrávce potrestat z nájezdu Gracias, Miška mu to však nedovolil. Loděničtí hráči se pokoušeli často o střelbu ze střední vzdálenosti, bohužel jejich pokusy končily většinou nad břevnem domácí branky. V 83´ putoval míč po ose Mráz – Paleček – Hrudka, jeho pokus ale Hejcman výborně zneškodnil. V 86´ připravil Hrudkovi další šanci Herejt, bohužel i tentokrát byl domácí brankář úspěšnější. V 88´ se střela Herejta z PVK z 20m otřela o levou tyč a hned z protiútoku trefil z dálky Vokáč tyč, ale míč se odrazil do rukou hostujícího brankáře.

Postup do 2. kola znamená, že příští týden uvidí diváci Na Jánské 2 utkání. Nejdříve přivítají zelenobílí ve ST 21.8.2019 od 18.00 hodin v poháru účastníka I.A třídy Velkou Dobrou, která v 1. kole mistrovské soutěže uspěla na Spartaku Příbram, a v SO 24.8.2019 v 17.00 hodin čeká domácí hráče start I.B třídy, kdy jejich soupeřem bude Milín.

FC FREYBURG TRUBÍN – AFK LODĚNICE   0 : 2  (0 : 0)          hráno 14.8.2019 v 18:00 hod.

Sestavy:

Trubín                           Hejcman

Maleček / 63´Svatý /  –  Novák  –  R. Klička / 46´ Křesťan /  –  Porsch

Rajtr  –  O. Petráš  –  Bláha  –  Vokáč

Brodan / 46´ Šlégr /  –  Gracias

Loděnice                       L. Dreksler / 46´ Miška /

Paleček  –  Prokop  –  Lehocký  –  Vyskočil

Šolc / 67´ F. Hruban /  –  O. Mráz  –  R. Žižka  –  Majer

Herejt  –  Hrudka

Branky: Herejt, O. Mráz

Rozhodčí: Boček  –  Drábek  – Mboussa  / PV /

panerai repliky hodinek