Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Předposlední kolo I. B třídy nabídlo další okresní derby, které tentokrát bylo duelem, kdo z dvojice topících se celků bude mít po utkání radost z definitivní záchrany. Zatím co loděnický tým postrádal, jako po většinu jara, šestici opor, tak domácí celek, který je farmou vítěze divize Hořovicka, dokázal svoji sestavu hodně a kvalitně posílit.

Přesto se do přestávky hrálo poměrně vyrovnané utkání. Žebrák měl sice častěji míč pod kontrolou, ale do nebezpečných situací se nedostával, naopak zelenobílí spoléhali na pozornou obranu a brejky, kterým bohužel ve finální části něco chybělo. Udeřit mohl domácí celek už v 1´, kdy Hájek vystihl před pok. územím chybnou rozehrávku hostí, ale jeho střelu brankář Miška vykopl na roh. V 7´poprvé vyzkoušel domácího brankáře střelou ze střední vzdálenosti Kovač, Hnízdil si s jeho pokusem snadno poradil. Ve 20´zatáhl míč po pravé straně Mráz, na jeho centr si nabíhal Šmíd, ale zastavil jej praporek asistenta. Ve 22´ mohl jít do vedení Žebrák, když střela M. Dochtora byla sražena do protipohybu brankáře, který stačil ještě s pomocí tyče míč zastavit. Hned z protiútoku mohli otevřít účet zelenobílí. Domácí obránci dokázali zablokovat dva střelecké pokusy hostujících hráčů, ve druhém případě domácí hráč padl do střely Kovače jako při hokeji. Ve 36´zatáhl po pravé straně míč Prokop, aby centrem hledal na zadní tyči Šmída, ale metr před ním stačil domácí stoper míč hlavou prodloužit do bezpečí. V samotném závěru poločasu dostal míč za obranu rychlý Zídek, Miška mu dokázal míč sebrat.

Po přestávce se nad Žebrákem rozpršelo a déšť přinesl radost domácímu celku, neboť na kluzkém terénu ještě více vynikla rychlost posil z Hořovicka. O osudu utkání rozhodla 58´ utkání, kdy Žebrák udeřil z první šance. Vrabec chytil u rohového kopu skoro ztracený míč, poslal centr do pok. území a nabíhající Zídek hlavou překonal Mišku 1:0. V 63´ještě pronikl před brankáře Vyskočil, který si s jeho pokusem poradil. Poté už domácí hráči, hlavně díky rychlosti, ovládli dění na trávníku.  V 68´ unikl všem Srp a po zemi překonal zblízka Mišku 2:0. V 72´zatáhl míč po pravé straně Vrabec a jeho střílený centr na zadní tyči snadno dorazil do sítě Srp 3:0. V 75´ si na další pas naběhl Zídek, udělal kličku brankáři a zasunul míč do sítě 4:0. Konečnou podobu dostal výsledek v 81´, kdy po zbytečném faulu Vyskočila nařídil rozhodčí PK, který Srp bezpečně proměnil 5:0. Domácí celek tedy nakonec vrátil loděnickým hráčům naprosto stejným výsledkem porážku z podzimní části soutěže.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího se domácí hráči mohli radovat ze záchrany v soutěži, naopak o osudu zelenobílých se definitivně rozhodne v posledním kole. Kostky jsou vrženy takto. Pokud z divize nespadnou více než dva středočeské celky (prvním je Litol, která divizi nedohrála) stačí Loděnici na záchranu současný zisk 27 bodů (koeficient 1,125), neboť ve skupině D může Struhařov dosáhnout max. 28 bodů (koeficient 1,076) a ve skupině B Bakov nad J. + Lužec nad V. mohou dosáhnout max. 29 bodů (koeficient 1,115). To by svůj ortel však znali až v neděli večer. Nejlepším řešením je zisk alespoň dvou bodů v posledním utkání v sobotu na Jánské s Dalekými Dušníky, a tím jistota 11. místa. Poté by předcházející počty zajímaly Březnici, která má zatím o bod méně a horší vzájemná utkání.

SPARTAK TOS ŽEBRÁK – AFK LODĚNICE     5 : 0  (0 : 0)          hráno 12.6.2016 v 17:00 hod.

Sestavy:

Žebrák:             Hnízdil

Lehocký  –  J. Ungr  –  Jirovský  –  Kuška

Pelikán  –  Krůta / 79´ Kučera /  –  M. Dochtor / 75´ Lorenc / –  Vrabec / 76´ M. Ungr /

Hájek / 46´ Srp /  –  Zítek / 76´ Kebrle /

Loděnice:          Miška Mir.

Pospíšil – Křížek  –  Petráček  –  Grau

Prokop / 62´ M. Mráz /  –  Žižka  –  Kovač  –  O. Mráz  –  Vyskočil

Šmíd / 73´ Vaněk /

Branky: Srp 3, Zídek 2

Statistika: střely na branku 9:3, mimo 3:2, rohy 4:2, ofsajdy 7:1, ŽK 0:3

Rozhodčí: Vosolsobě  –  Šesták  –  L. Glogar  / PB /                                   Delegát: Drahoš / KO /

 

Ostatní výsledky 25. kola:

Příbram B       –   Sedlčany B             1 : 0     Vopička

Sedlec-Prčice –   Komárov                1 : 0  (PK)

Březnice         –   Tochovice              1 : 0     Cvrk

Petrovice        –   Nový Knín             1 : 2     Mandík – Pouček, Vostrý

Cerhovice       –   Dobříč                    6 : 1     Fulín 2, Pergl, Lacina, Balej, Vintr – Kadlec

Dal. Dušníky  –   v o l n o

panerai repliky hodinek