Po dvou zápasech venku se představili loděničtí fotbalisté opět Na Jánské. Za velmi chladného počasí přivítali tradičního soupeře z Nového Knína, který v letošním ročníku bojuje o záchranu. V utkání dvou celků, které vyznávají zelenou a bílou, byl nakonec úspěšnější ten domácí.

Do poločasu byli ale hosté lepším celkem, kteří nepřipomínali mužstvo ze spodku tabulky. Už ve 4´ nezachytil Majer náběh Rákosníka na přihrávku za obranu, ten zakončil svůj nájezd z pravé strany střelou do levé tyče domácí branky. O dvě min. později přerušili hosté únik Hejny jen za cenu faulu a z nařízeného PVK Šolc našel centrem mezi „desítkou“ a brank. územím nabíhajícího Křížka, ale ten volej netrefil ideálně a míč skončil vedle branky. V 9´ po dlouhém výkopu Petříka pustila domácí obrana do zakončení Stránského, který ale branku přestřelil. V 16´ uvolnil Křížek v pok. území Hrudku, který zblízka vybíhajícího brankáře nedokázal prostřelit.  V dalším období byli hosté aktivnější, ale svoje akce zakončovali pouze nepřesnou střelbou ze střední a delší vzdálenosti. V 29´ se nedohodl Miška se svým obráncem u brankové čáry, kdo odehraje míč, který jim vypíchl útočník hostí a míč proletěl okolo celé prázdné branky. Další vzruch přinesl až závěr poločasu, který přinesl vedoucí branku Knína. Z podivně hozeného autu hosté prodloužili míč do šestnáctky a nepokrytý Stránský prostřelil Mišku, který si sice na míč sáhl, ale jeho cestě do sítě nezabránil 0:1. A s domácím celkem mohlo být ještě hůře. V nastavení dostali hosté výhodu PVK asi 23m od branky, a jejich nejlepší hráč L. Vostrý pěknou střelou orazítkoval spojnici branky za překvapeným Miškou.

Po přestávce se obraz hry změnil a na vyrovnání se nečekalo dlouho. V 48´ zatáhl míč do pok. území Křížek, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího A. Jeřábka, který střelou z jeho hranice po zemi k pravé tyči překonal Petříka 1:1. O dvě minuty později střela Herejta z PVK 25m od branky spadla bohužel kousek za břevnem. V 56´ R. Žižka nejdříve ve vlastní pok. území zablokoval střelu hostujícího útočníka, aby poté vyvezl míč na polovinu hřiště, tam poslal po levé straně do úniku Křížka. Útočník zelenobílých zatáhl míč skoro až k brankové čáře, aby hledal zpětnou přihrávkou Hrudku, ale vracející obránce srazil míč na roh. Následný roh přinesl radost do domácího tábora. Šolc jej kopl na přední tyč, míč byl prodloužen až na zadní tyč, kde nepokrytý A. Jeřábek křížnou střelou trefil přesně za tyč 2:1. V 64´ málem zaskočil Herejt Petříka střelou přímo z rohu na bližší tyč, ale hostující brankář nakonec situaci dokázal vyřešit. V 75´ lob Hrudky přeletěl Petříka, ale také hostující branku. Brankovou pojistku přinesla až 78´, kdy se Herejt na levé straně u postranní čáry zbavil obránce, poslal centr před branku a nabíhající Hrudka prudkou hlavičkou uzavřel účet zápasu 3:1. V 82´ ještě vyzkoušel Petříka přízemní střelou z 20m Šolc, Petřík byl tentokrát u své pravé tyče včas. V 85´ po dalším rohu hlavičku Hrudky vykopl míč do bezpečí obránce a v 90´ hlavička střídajícího Z. Žižky, který si naběhl na centr na zadní tyč, skončila v náručí hostujícího brankáře.

Po nevydařeném 1.poločase dovedli nakonec zelenobílí utkání bezpečně k dalšímu plnému bodovému zisku a upevnění pozice v horní polovině tabulky. Příští týden čeká loděnické fotbalisty poslední cesta v tomto ročníku na Příbramsko, kdy je čeká v neděli utkání v Dobříši s místní rezervou.

AFK LODĚNICE – SK NOVÝ KNÍN    3 : 1  (0 : 1)          hráno 4.5.2019 v 10:00 hod.

Branky: A. Jeřábek 2. Hrudka – Stránský

Statistika: střely na branku 8:2, mimo 7:11, rohy 8:3, ofsajdy 2:2, ŽK 4:2.

Rozhodčí: Stumpf  –  Čechmánek  –  Polák  (PZ)

Ostatní utkání 20. kola:

Rožmitál         –   Milín                      1 : 0     Mora

Černolice        –   Rudná                     1 : 0     Ševr

Lety                –   Dal. Dušníky          1 : 3     J. Kischer – Šimek, Krása, Pavlík

Choteč            –   Chlumec                3 : 5     Jakubec 2, Bělohlávek – Šonka 2, Cyprian, Půček
Pogorilij

Kr. Dvůr B      –   Zdice                      5 : 2     Černý 2, Bican 2, Krupa – Štěpán, Koželuh

Hořovicko B   –   Dobříš B                 0 : 2     Kozohorský. Kuchař