Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Start do jarní části sezony se loděnickým fotbalistům vůbec nepovedl. Za „květnového“ počasí a na velmi kvalitním hřišti, nedokázali navázat na výkony ze zimní přípravy a zachraňujícímu se soupeři přenechali všechny body.

A domácímu celku stačilo k nečekanému úspěchu moc. Trochu nasazení, trochu přízně trojice rozhodčích a výborný výkon jejich kapitána Szözse, který ve středu zálohy předčil svoje protějšky v loděnickém dresu. Od úvodní minuty hráli domácí hráči s větším nasazením, naopak loděničtí hráči zapomněli pohyb Na Jánské, navíc prohrávali většinu soubojů. Výjimkou byla 13´, kdy Beňo Jeřábek kolmou přihrávkou mezi obránce našel Hrudku, ten na hranici brankového území udělal kličku brankáři, ale z úhlu prostor branky netrefil. Bohužel to byla i poslední větší šance loděnických fotbalistů v utkání. V 17´se pokusil o střelu z dálky Křížek, ale moc s ní spokojen být nemohl. V 21´měli domácí hráči první šanci, když Szözs narýsoval kolmici za obranu na Velcheva, ale Miška byl z branky rychle venku a akci překazil. V 25´ museli zelenobílí provést změnu v sestavě, když Lehockého opět zradil jeho zadní stehenní sval, a tentokrát to bude asi na delší dobu. V 28´se Choteč lacino ujala vedení. Dlouhý míč za obranu z poloviny hřiště, vybíhající Miška na míč nedosáhl a Velchev poslal míč do prázdné branky 1:0. Až v 42´trefil Herejt prostor branky z PVK. Jeho umístěnou střelu přes zeď k levé tyči však Faist výborně vyrazil. Bohužel i toto bylo v zápase poprvé, a také naposled.

Po bouřce o poločasové přestávce v kabině se chtěli pokusit hostující hráči ještě utkání zdramatizovat. V 51´poslal Herejt do úniku po levé straně Vyskočila, jeho následný centr na nabíhajícího Hrudku však dokázal Faist včas stáhnout. V následujících minutách podržela ambice domácích fotbalistů trojice rozhodčích, hlavně posuzování ofsajdových situací obou asistentů bylo skoro na odevzdání licence. V 55´ Hrudka dlouhým pasem hledal rozběhnutého Křížka, domácí brankář stačil vyboxovat do bezpečí. V 58´ za žlutý komentář Herejta nařídil HR NVK těsně před šestnáctkou, následnou střelu Miška dokázal vyrazit. V 61´ přidala Choteč pojistku. Nejlepší jejich hráč Szözs se odhodlal ke střele asi z 23m a na jeho skákavou střelu k pravé tyči Miška nedosáhl…2:0. O dvě minuty později zkusil z podobné vzdálenosti povedenou střelu Jakubec, brankář hostí byl tentokrát úspěšnější. Další klíčový moment přinesla 75´, kdy HR v přerušené hře za urážku své osoby udělil ČK Hrudkovi, a také nejlepší střelec zimní přípravy nejen, že skončil v zápase, ale bude chybět i v několika dalších utkáních. V 81´mohl utkání zdramatizovat po rohovém kopu střídající Petráček, ale hlavou o kousek minul levou „šibenici“.  A když branku z PVK netrefil v 87´ani Šolc, mohli se za chvilku radovat z nečekaných bodů domácí hráči.

I přes nepřízeň rozhodčích byl výkon loděnických zklamáním. Za celé utkání jedna branková příležitost a pouze jediná střela mezi tyče, navíc ještě ze standardní situace, je doopravdy málo. O nápravu se pokusí v sobotu dopoledne doma Na Jánské, ale nebude to snadné. Kromě chybějících hráčů přijede totiž i velmi neoblíbený soupeř z D. Dušníků.

TJ SOKOL CHOTEČ – AFK LODĚNICE   2 : 0  (1 : 0)          hráno 23.3.2019 v 15:00 hod.

ČK: 75´ Hrudka

Statistika: střely na branku 6:1, mimo 5:7, rohy 1:3, ofsajdy 1:7, ŽK 2:3, ČK 0:1

Rozhodčí: V. Kvasnička  –  Hlavnička  –  Šafránek

Ostatní výsledky 14. kola:

Rožmitál         –   Černolice               2 : 1     Mora 2 – Stracený

Lety                –   Rudná                     7 : 0     Čermák 3, J. Kischer 2, Chalupa, Hruška

Chlumec         –   Dobříš B                 3 : 0     Vostárek, Steinbauer, Pogorilij,

Kr. Dvůr B      –   Milín                      3 : 1     Černý 2, P. Svoboda – Venta

Dušníky          – Hořovicko B          4 : 1     P. Krása 2, Nováček, vlastní – Bělohlávek

Zdice              –   Nový Knín             3 : 1     Růžička 3 – Slezák