Po těžké porážce v Sedlčanech přivítali loděničtí fotbalisté v sobotu Na Jánské vedoucí celek tabulky Petrovice. Torzo domácího celku (z rozličných důvodů chybělo 9 hráčů základního kádru) čekala těžká práce, nakonec k bodovému zisku, který by byl zaslouženou odměnou za bojovný výkon, chybělo několik minut.

Trenér Herejt vytáhl do základní sestavy z Béčka poprvé v letošním ročníku P. Frydrycha a M. Mráze a premiéra čekala také na dorostence Štědrého, který měl v nohách poločas dorosteneckého předzápasu. Po opatrném začátku, kdy se hrálo především mezi šestnáctkami, se ve 12´ rozhodl vyzkoušet pozornost brankáře Kouby M. Chlasták střelou z 23m, ten si s jeho pokusem snadno poradil. V 16´se na pravé straně uvolnil Štědrý, jeho přihrávku převzal M. Mráz, ale Š. Štemberk stačil jeho střelu z hranice pok. území zablokovat. V 19´se už zelenobílí radovali. Herejt poslal dlouhý pas do šestnáctky, hostující stoper a brankář se nedohodli, mezi ně vlétl M. Mráz a hlavou přehodil brankáře 1:0. Petrovice byly blízko vyrovnání v 29´, kdy po sérii hlavičkových soubojů se dostal na hranici brankového území k prudké střele O. Štemberk, na brankové čáře míč zázračně zastavil Herejt. V 35´ se dostal k hlavičce Křížek, která však byla snadným soustem pro Zrúbka. Ve 40´ nezbytečně nechal vyloučit nejlepší střelec hostí P. Chlasták, který během pěti minut nasbíral dvě ŽK za projevy nesportovního chování. Hostující hráči se dočkali vyrovnání v 44´ z PK za podražení rychlého záložníka Dvořáka v rohu pok. území Frydrychem.  Kapitán hostí O. Štemberk jej bezpečně proměnil 1:1. Ještě před přestávkou, hned z protiútoku mohli zelenobílí znova udeřit po standardní situaci. Přetažený rohový kop vrátil před branku Majer, k odraženému míči se dostal Štědrý, bohužel jeho volej letěl bohužel těsně nad branku.

Hned po přestávce vyzkoušel pozornost Zrúbka střelou z dálky Kovač, ale hostujícího brankáře nezaskočil. V 52´po rohovém kopu se na „desítce“ prosadil k hlavičce O. Štemberk, jeho prudký pokus mířil nad břevno domácí branky. V 60´pronikl z pravé strany M. Mráz, posunul míč na Nováka, ale i on byl při střeleckém pokusu zablokován. Dál se hrálo vyrovnané utkání, pohybliví hosté snadno nahradili absenci jednoho muže v poli a fotbalovým projevem dokazovali, že mají nejlepší mužstvo v soutěži. V 75´mohli zelenobílí naposled udeřit, když Novák rozehrál překvapivě rohový kop po zemi před pok. území a tvrdá rána nabíhajícího O. Mráze jen těsně minula pravou tyč hostující branky. Rozhodnutí přišlo v době, kdy už oba celky počítaly s penaltovým rozuzlením. V 82´ vyvezl hostující stoper Š. Štemberk míč z vlastní poloviny, Křížek ho na půlce nechtěl faulovat, a bylo zle. Rozběhnutý hráč prošel mezi dalšími dvěma hráči, před pok. územím uvolnil na levé straně střídajícího Kincla, který po zemi prostřelil vybíhajícího Koubu 1:2. Zoufalý nápor už domácím hráčům vyrovnání nepřinesl a hosté si odvážejí všechny body domů.

Tímto vítězstvím si Petrovice při překvapivé porážce Let na hřišti Sedlec-Prčice upevnili vedoucí příčku v tabulce. Naopak domácí hráči si na bodový zisk, kterým by definitivně potvrdil záchranu v soutěži, si musejí ještě počkat. A sobotní venkovní derby s na jaře rozjetou rezervou Králova Dvora bude hodně těžké.

AFK LODĚNICE – SK PETROVICE        1 : 2  (1 : 1)          hráno 19.5.2018 od 17:00 hod.

ČK: P. Chlasták (40´ P)

Statistika: střely na branku 2:5, mimo 4:4, rohy 3:4, ofsajdy 1:4, ŽK 2:4, ČK 0:1.

Rozhodčí: Svoboda  –  P. Sandev  –  Stádník  / KL /

Ostatní výsledky 22. kola:

Dobříč            –   Dobříš B                3 : 2     J. Kadlec, Vosátka, Maxmilián – Karas 2.

Rožmitál         –   Králův Dvůr B       0 : 1  (PK)

Hýskov           –   Chlumec                 0 : 3     Šonka 3

Dal. Dušníky  –   Rudná                     0 : 1  (PK)

Sedlec-Prčice –   Lety                         1 : 0     T. Pištěk