Nečekaný debakl přineslo 3. kolo I.B třídy pro loděnické fotbalisty, kteří přivítali na Jánské zkušený celek Černolic, který se dobrovolně vzdal účasti v letošním ročníku I.A třídy. Jestliže v prvním poločase domácí hráči kontrolovali průběh hry a Černolice čekaly jen na protiútoky, tak po přestávce zkušený soupeř začal nemilosrdně trestat naivní chyby domácí obrany.

Už v 5´vyzkoušel Křížek pozornost brankáře Jelínka, který jeho povedenou střelu vytáhl na roh. Po následném rohu se v dobré pozici protlačil k míči Majer, ale míč pouze „lízl“, a ten skončil vedle branky. Ve 12´se poprvé připomněli hosté. V hloubi vlastní poloviny se dostal k míči Seidler, nerušeně jej potáhl přes polovinu hřiště, před šestnáctkou se narážečkou za stopery, jeho střelu po zemi však Miška zneškodnil. V 15ˇse domácí tábor hodně zlobil na AR1, který zastavil v hraničním postavení Hrudku po kolmé přihrávce Křížka. Ve 22´dostali Černolice výhodu PVK 20m od branky, ale Stracený technickou střelou branku minul. Ve 25´ zatáhl rychlý Šilhavý míč, na hranici pok. území jej přihrávkou pod sebe nabídl Loučkovi, jeho ránu Miška dokázal vyrazit. Ve 28´ Křížek další ranou protáhl brankáře hostí, ten míč jen vyrazil a dobíhající Majer bohužel místo umístěné dorážky volil ránu, která byla hodně nepřesná. Ve 40´, po rohovém kopu, stačili hosté zablokovat ránu Herejta a odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Ale to ještě nikdo netušil, jakou pohromu přinese 2. poločas. Začalo to už v 53´, kdy hosté poslali dlouhý, přetažený centr na zadní tyč, Herejt odblokoval jednoho naskakujícího hráče, míč je přeletěl a Lehocký nechal 50letého Krula dorazit míč do branky 0:1. V 63´přišel druhý úder, to se nechal Žižka odstavit v pok. území od míče jako žáček a Šilhavý střelou k tyči snadno skóroval 0:2. O dvě minuty se mohli zelenobílí vrátit do zápasu, ale jejich branka nebyla, tentokrát asi správně, pro ofsajd uznaná. Definitivně se o osudu utkání rozhodlo v 70´, kdy další hrubka v rozehrávce, tentokrát brankáře Mišky, nabídla hostím tutovku, kterou Stracený nepohrdl 0:3. Šokovaní domácí hráči si však kalich hořkosti vypili až do dna, protože ještě dvakrát inkasovali. V 76´ J. Prokop nezastavil nedaleko postranní čáry Šilhavého, ten si to namířil podle čáry pok. území na střed hřiště, Žižka jeho pohyb jenom stínoval, aby nakonec hostující hráč zaskočil Mišku na bližší tyč 0:4. V 79´ přišel po další hrubce v rozehrávce na polovině brejk, na který vyrazil ze stopéra kapitán Kaláb, v pok. území hledal přihrávkou nabíhajícího útočníka, jeho přihrávku zastavil ve skluzu J. Prokop tak nešťastně, že mu míč vrátil a Kaláb bez potíží trefil odkrytou část branky 0:5. V křeči hrající loděničtí hráči, za celý 2. poločas, prakticky neohrozili branku Černolic.

Následující utkání v neděli odpoledne s rezervou Hořovicka, na jeho hřišti, nabývá už nečekaného významu a bodový zisk před dvěma utkáními doma nutnost.

AFK LODĚNICE – SK ČERNOLICE     0 : 5  (0 : 0)          hráno 8.9.2018 v 10:00 hod.

Sestavy:

Loděnice           Miška

Lehocký  –  Herejt / 88´ Štědrý / –  J. Prokop  –  Vyskočil

Majer / 78´ M. Prokop / –  O. Mráz  –  Žižka / 82´ F. Hruban / –  Dreksler / 58´ Šolc /

Křížek  –  Hrudka

Černolice          Jelínek

Poláček  –  Kaláb  –  Ševr  –  Onderka

Seidler  –  Loučka  –  Macela  –  Stracený

Šilhavý  –  Kruf / 70´ Franěk /

Branky: Šilhavý 2, Kruf, Stracený, Kaláb

Statistika: střely na branku 4:7, mimo 4:4, rohy 3:2, ofsajdy 6:5, ŽK 1:0.

Rozhodčí: Babák  –  Blatný  –  Poklop / KH /                                  Delegát: Zeman / RA /

Ostatní výsledky 3. kola:

Rudná             –   Zdice                      0 : 1     Krůta

Chlumec         –   Lety                        1 : 0     Pogorilij

Hořovicko B   –   Rožmitál                1 : 3     Šíma – Straka, Leitermann, Škácha

Kr. Dvůr B      –   Dobříš B                 9 : 0     Bouček 2, Bican 2, Jeřábek 2, P. Svoboda, Vlček,

Břížďala.

Nový Knín      –   Choteč                    4 : 3 (PK)   Rákosník, Sklenář, Vostrý – Szöcs 2,
Měchura

Milín              –   Dal. Dušníky          4 : 3 (PK)   Kuba 2, Pacina – P. Krása, Šimek, Z. Houdek