Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotu se odehrálo na Jánské očekávané okresní derby mezi vedoucím celkem tabulky, největším kandidátem na postup Cerhovicemi a o záchranu bojujícím domácím celkem. V utkání nakonec uspěli šťastnější hosté, když o výsledku se rozhodlo už do přestávky.

Do první šance se dostal už ve 4´ Fulín, když si dobře naběhl na pas za obranu, jeho střelu však dokázal Miška vykopnout na roh. V 9´se však radoval domácí tábor, když jeho hráči udeřili z první příležitosti. Sražený centr z pravé strany nechali hostující obránci spadnout na zem, v pok. území se nejrychleji zorientoval Křížek a přesnou přízemní střelou z 10m k tyči nedal Altmanovi šanci 1:0. Ve 14´se domácí hráči pokusili zaskočit Cerhovice, když Grau rozehrál rohový kop nakrátko na Mráze, bohužel jeho střela přesná nebyla. Klíčovým bodem utkání se stala 18´, kdy ani ne dvacetiletý rozhodčí utkání uznal hostům hodně spornou vyrovnávací branku. Zelenobílí ztratili na polovině hřiště míč, Franěk zatáhl po levé straně míč a poslal centr před branku na zadní tyč. Tam nabíhal hostující Fulín a domácí Žižka, kterého Fulín, aby se dostal na míč, beztrestně oběma rukama poslal k zemi. První jeho střelu ještě Miška dokázal zblízka zastavit, na dorážku už neměl nárok 1:1. Poté domácí hráči ztratili koncentraci, dostali několik ŽK za nic neřešící diskuse s rozhodčím. O dvě minuty později mohli inkasovat podruhé, když po rohovém kopu neuhlídali hostujícího kapitána Hnízdila a míč z jeho hlavy letěl jen kousek nad břevnem domácí branky. Ve 30´padla rozhodující branka, a ani ta nebyla dle pravidel úplně čistá. Domácí faulovali nedaleko středového kruhu, hosté rychle rozehráli míč, který byl „ještě v pohybu“ a rychlý protiútok zakončil po spolupráci s Fraňkem opět Fulín střelou do prázdné branky 1:2. Těsně před přestávkou se pokusil zaskočit Mišku střelou z dálky Pergl a jeho pokus se jen otřel o levou tyč domácí branky.

Po přestávce se zelenobílí, se dvěma změnami v sestavě, snažili o vyrovnání, byli aktivnější, ale dlouho se nemohli dostat k nebezpečnému zakončení. Až v 60´přišel centr z levé strany do pok. území. Na „desítce“ se dostal k voleji neuhlídaný F. Pospíšil, bohužel svým pokusem jen trefil stojícího brankáře Altmana na brankové čáře. Na odražený míč si naběhl Kovač, ale jeho pokus stačil hostující obránce zablokovat. V 68´mohl dosáhnout na hattrick Fulín, ale odražený míč nedokázal nasměrovat mezi tyče. V závěrečných deseti minutách začaly těžit Cerhovice z riskantní hry domácího celku. V 80´ krásnou střelu Pergla dokázal Miška vyrazit na roh. V 85´po rozehraném PVK Franěk hlavou trefil tyč. Poslední šanci na vyrovnání měli zelenobílí v 88´po rozehraném kopu, ale výbornou hlavičku Petráčka dokázal Altman reflexivně vyrazit. V nastaveném čase mohly Cerhovice navíc přidat pojistku, ale netrefily ze 30m opuštěnou branku, aby se za chvilku mohly radovat ze tří bodů, které je hodně posunuly k postupu do I. A třídy.

Domácí hráči naopak na body, které by už znamenaly definitivní záchranu v soutěži, nedosáhli. Po překvapivém vysokém vítězství Žebráka na hřišti v Dal. Dušníkách, si to oba celky v příštím kole rozdají o definitivní záchranu v neděli v Žebráce.

AFK LODĚNICE – UNION CERHOVICE     1 : 2  (1 : 2)          hráno 4.6.2016 v 17:00 hod.

Sestavy:

Loděnice:          Miška st.

Paleček  –  Petráček  –  Kovač  –  GrauPospíšil – J. Pospíšil / 46´ Vyskočil /  –  Žižka / 46´ Prokop /  –  Mráz  –  Křížek

Šmíd

Cerhovice:         Altman

Křikava  –  A. Větrovský  –  Hnízdil  –  Ineman – Větrovský – Franěk  –  Cibulka  –  Lacina

Fulín  –  Pergl

Branky: Křížek – Fulín 2.

Statistika: střely na branku 3:5, mimo 5:4, rohy 5:7, ofsajdy 5:3, ŽK 4:3.

Rozhodčí: Zoufalý  –  Kocourek  – Drábek  /PV/                 Delegát: Pechanec

Ostatní výsledky 24. kola:

Komárov        –   Březnice                 4 : 0     Ernest 2, Pergl, Kolář.

Dobříč            –   Sedlec-Prčice         4 : 3     Jelínek 2, Kadlec, Kloubek – Prchlík, Růzha, Davídek.

Tochovice       –   Příbram B              3 : 2     J. Ivaník 2, Zákoucký – Wimmer, Matějka.

Dal. Dušníky  –   Žebrák                    1 : 4     Sklenář – Srp 3, Kuška.

Sedlčany B     –   Petrovice                6 : 3     p. Chlasták 4, Pešek, Vrbický – Paták 2, Dvořák