Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Ve středu se odehrálo Na Jánské 1. kolo krajského kola Mol Cupu a na Jánskou přijela Kosoř, která postoupila na jaře do I.A třídy z naší skupiny.

Vzhledem k termínu utkání nastoupily oba celky v kombinovaných sestavách. Tak začátek provázeli nepřesnosti na obou stranách. Až v 10´ podnikla Kosoř brejk, Brankář Miška pozdě vyběhl a Laštovička jej přehodil, ale míč mířící do sítě stačil vykopnout Herejt. Ve 14´ Novák kolmicí mezi obránce chtěl vysunout Žižku, ale výborný brankář Krystyník byl u míče dříve. V 29´vypadl po rohu Miškovi centrovaný míč, Nápravník však branku netrefil. Aktivnější hosté se dočkali v 36´, kdy zelenobílí ztratili zbytečně na polovině hřiště míč, následoval dlouhý pas křížem za obranu a nabíhající Hrubý neměl problém umístit míč na dlouhou tyč 0:1. O dvě minuty později po nepovedeném ofsajd-systému běžel Žižka sám na brankáře, překvapený hráč akci zpomalil, nakonec přes vracející se hráče vystřelil a z 10 m trefil tyč. Ve 42´ vyslal Mráz povedenou střelu ze střední vzdálenosti pod břevno, ale Krystyník jí dokázal vytlačit na roh.

V 47´si Miška poradil s prudkou střelou Janouška. Hned z protiútoku Novák uvolnil Šolce, který z několika kroků neprostřelil vybíhajícího brankáře, a dorážka Mráze z hranice šestnáctky už k brance neprošla. V 59´ Krystyník skvělým zákrokem vyrazil povedenou, dalekonosnou střelu Mráze, odražený míč nabídl Novák Herejtovi, který bohužel míč netrefil. V 62´se povedl Kosoři brejk, ale Skřivánek zblízka ve skluzu branku netrefil. V 65´ Krystyník vytlačil na roh povedenou střelu Petráčka z dálky. V 70´ bylo vyrovnáno, když Kovač poslal z poloviny hřiště dlouhý pas na Pospíšila, který potáhl míč a nabíhajícímu Kovačovi jej přesně vrátil. A ten prostřelil vše 1:1. Z vyrovnání se zelenobílí netěšili dlouho. Hosté v 76´ nasadili k dalšímu brejku, kapitán Bouška zatáhl míč po pravé straně, Miška na centr nedosáhl a Laštovička dorazil míč do prázdné branky 1:2. V 81´ nabídla zelenobílým vyrovnaní chyba hostující obrany, Mráz přihrávkou podél branky našel volného Nováka, který snadno dorazil míč do prázdné branky. A protože už se výsledek do konce utkání nezměnil, tak o postupu do 2. kola musel rozhodnout penaltový rozstřel.

Oproti sobotnímu utkání mířili střelci přesně a prvních deset střel skončilo v síti. Až 11 pokus Vyskočila, kterému se nepovedla oprava za neproměněný sobotní pokus, skončil v rukavicích brankáře a následně sám brankář Krystyník rozhodl střelou pod břevno o postupu Kosoře.

AFK LODĚNICE – FK KOSOŘ     2 : 2  (0 : 1)   PK 5:6          hráno 30.8.2017 v 17:30 hod.

Sestavy

Loděnice:          Miška

Paleček  –  Kovač  –  Herejt  –  Vyskočil

Pospíšil – Šolc  –  Žižka  –  Suchý / 51´ Petráček /

Novák  –  Novotný / 40´ Mráz /

Kosoř:                Krystyník

Kačaba  –  Vladyka  –  Nápravník  – Skřivánek

Hrubý  –  Růžička  –  Bouška  –  Janoušek

Boháč  –  Laštovička

Branky: Kovač, Novák – Hrubý, Laštovička

PK: Novák, Pospíšil, Petráček, Mráz a Herejt (B), Vyskočil (N) – Boháč, Hrubý, Růžička, Vladyka, Bouška a Krystyník (B)

Statistika: střely na branku 10:5, mimo 3:9, rohy 5:8, ofsajdy 4:6,

Rozhodčí: Polák  –  Čechmánek  –  Malý / Praha /

panerai repliky hodinek