Po neúspěšném „anglickém týdnu“ neuspěli naši dorostenci ani na hřišti soupeře, když o osudu zápasu rozhodl závěr 1. poločasu. Celé utkání se jim moc nepovedlo, navíc hráči prohrávali i většinu osobních soubojů. Už ve 3´se objevil po brejku před Novotným domácí útočník, naštěstí branku minul. O dvě minuty později se snažil kontrovat Kovač, ale z hranice pok. území branku přestřelil. Naši hráči vydrželi odolávat tlaku Švermova až do 38´, kdy po uklouznutí Řandy nedokázal Klatovský odkopnout míč a domácí hráč snadno otevřel účet zápasu 1:0. O dvě minuty později po domácím rohu to bylo již po chybě brankáře Novotného i obránců 2:0. Ve 43´ještě zachránilo naše hráče břevno, bohužel na cestu do kabin jim nadělili domácí hráči ještě jednu branku, když střela z hranice pok. území prošla Novotnému pod tělem 3:0.

Ve 49´ dal zelenobílým naději Kovač, když pohotově dorazil do branky míč, který vypadl domácímu brankáři z rukou 3:1. Poté domácí hráči několik příležitostí nevyužili.O osudu zápasu definitivně rozhodli až v 77´, kdy domácí útočník obešel Řandu i Novotného a poslal míč do prázdné branky 4:1. V 82´mohl upravit výsledek střídající Černovský, jeho prudkou střelu brankář Švermova dokázal vyrazit. Konečnou podobu dostal výsledek v 88´, kdy domácí hráč překonal Novotného střelou z hranice „šestnáctky“ 5:1.

I naši dorostenci se budou snažit ukončit neúspěšnou sérii v sobotním předzápase na Jánské, kdy přivítají Velvary.

TJ BANÍK ŠVERMOV – AFK LODĚNICE 5 : 1 (3 : 0)          hráno 26.4.2015 v 10:15 hod.