Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Bodovou ztrátu z derby se pokoušeli loděničtí fotbalisté napravit na Příbramsku. Vyrovnané utkání rozhodla lepší produktivita domácího celku a střelecké galapředstavení nejlepšího hráče zápasu Jiřího Ivaníka, který čtyřmi zásahy rozhodl o tom, že všechny body zůstaly v Tochovicích.

V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, které moc vyložených brankových příležitostí ani na jedné straně hřiště nepřineslo. První příležitost patřila v 5´zelenobílým, když po pravé straně zatáhl míč M. Mráz, přihrávkou před pok. území našel nabíhajícího F. Pospíšila, který zvolil zakončení volejem, které bylo však nepřesné. V 8´se pokusil zaskočit brankáře Mišku domácí kapitán Černý technickou střelou, ale jeho lob přeletěl i branku. Ve 13´ Prokop obloučkem našel v pok. území rozběhnutého Nováka, ale jeho pokus Molnár zlikvidoval. Ve 27´ zastavil průnik domácího hráče Herejt, před šestnáctkou, jen za cenu ŽK a nařízený PVK poslal Valta do rukavic strážce branky. Ve 35´ se na levé straně uvolnil Zákoucký a jeho prudká, křižná střela z 22m proletěla kousek nad břevnem hostující branky. O chvíli později kopal Valta další PVK, který Miška dokázal robinsonádou vyrazit. Ve 41´poslední příležitost patřila loděnickým hráčům, když Novák po pravé straně zatáhl míč až k rohovému praporku, brankář Molnár čekal centr a jen s obtížemi zastavil míč mířící do branky a překvapený F. Pospíšil nedokázal míč dorazit do branky.

Po přestávce se zdálo, že hostující celek přebírá iniciativu.  Už ve 48´zatáhl míč po levé straně Vyskočil, přetaženým centrem našel nabíhajícího F. Pospíšila, ale ani jeho druhý volej nebyl přesný. V 51´vystrašil domácího brankáře povedenou střelou z dálky Kovač a jeho pokus jen těsně minul cíl. Nejblíže brance byli zelenobílí v 57´, kdy PVK Herejta, skoro od postranní čáry, doletěl až na zadní tyč, kde Novák zblízka trefil hlavou tyč a odražený míč poslal z 10m Prokop nad břevno. V 59´ztratili zelenobílí míč, po chybě v rozehrávce před vlastní šestnáctkou a domácí celek přečíslení využil, když Černý předložil míč na „desítku“ a J. Ivaník překonal střelou k tyči Mišku 1:0. Rychle vyrovnat mohl v 61´po přihrávce Prokopa Novák, ale ten z několika kroků nedokázal „v tutovce“ prostřelit Molnára, který dokázal jeho střelu vyrazit na roh. Z následného rohu Novák navíc trefil přímo břevno. V 62´utkání ovlivnilo počasí a kvůli silné bouřce a vichru muselo být asi na 10 minut přerušeno.  Po návratu na trávník pak přišly dvě minuty, kdy Tochovice rozhodly o osudu zápasu. V 65´ nezvládli hostující hráči ofsajd systém na polovině hřiště, brankář Miška na dlouhý míč nevyběhl a J. Ivaník po přihrávce Partiky mu poslal míč  podruhé za záda 2:0. O dvě minuty mu ten samý hráč poslal odražený míč z hranice pok. území pod břevno a bylo to 3:0. Za tohoto stavu poslal trenér Bežó Herejta na hrot. V 73´ještě Herejt branku střelou z „desítky“ těsně minul, aby o dvě minuty později konečně po zemi překonal Molnára 3:1. V závěrečné čtvrthodině se už moc nebránilo a z řady šancí se ještě dvakrát měnil účet zápasu. Nejdříve v 80´vyhrál J. Ivaník sprinterský souboj s Kovačem, prostřelil pozdě vybíhajícího Mišku a zakončil svoje střelecké představení 4:1. V 84´ dostal Herejt míč mezi stopery a technickou střelou překonal domácího brankáře 4:2. Další příležitosti už oba celky nevyužily.

Jako už pokolikáté rozhodlo o osudu utkání střelecké selhání loděnických hráčů, a proto si nedokázali vylepšit svoje chudé bodové konto. Příští utkání v sobotu na Jánské už bude klíčové, kdy zelenobílí přivítají rezervu Sedlčan. Navíc rezerva Příbrami začala bodovat.

TJ TOCHOVICE – AFK LODĚNICE       4 : 2  (0 : 0)          hráno 16.4.2016 v 17:00 hod.

Sestavy

Tochovice          Molnár

Janát  –  P. Ivaník / 52´ Havrlík /  –  Lantora  –  Vítek / 80´ Teska /

Brychta / 68´ Mourek /  –  Partika  –  Valta  –  Zákoucký

Černý / 76´ Jezbera /  –  J. Ivaník

Loděnice           Miška st.

Paleček  –  Kovač  –  Herejt  –  Miška ml.

F. Pospíšil  –  J. Pospíšil  –  Prokop / 68´ Petráček /  –  Vyskočil

Novák  –  M. Mráz

Branky: J. Ivaník 4 – Herejt 2

Statistika: střely na branku 8:5, mimo 7:6, rohy 6:2, ofsajdy 4:1, ŽK 1:3

Rozhodčí: Meščan  –  Dragoun  –  Melnar  / MB – PZ /

Ostatní výsledky 17. kola:

Komárov        –  Dobříč                     1 : 3   Hlavatý – Kadlec, Jelínek, Svatek

Sedlčany B     –  Dal. Dušníky           0 : 1   Žáček

Příbram B       –  Sedlec-Prčice          1 : 0 (PK)

Petrovice        –  Cerhovice               2 : 1  Mašata, Mandlík – Franěk

Nový Knín      –  Žebrák                     4 : 2  Slezák 2, Pouček, Rákosník – Dochtor, Lorenc