Za ideálního fotbalového počasí čekalo loděnické fotbalisty v sobotním dopoledni, první okresní derby na pěkném trávníku ambiciózního nováčka Komárova. K vidění bylo bojovné utkání, ve kterém nakonec uspěl zkušenější celek.

Moc nechybělo, aby se zelenobílí dočkali nejrychlejšího gólu v soutěži. Hned po rozehrání zatáhl Mráz míč po levé straně, zpětnou přihrávkou mezi „desítku“ a hranici pok. území na nabíhajícího Herejta, ale jeho křižnou přízemní střelu na zadní tyč dokázal Grunt nadvakrát zlikvidovat. Poté na dvacet minut převzali iniciativu domácí hráči, jejich tlak jim však brankové příležitosti nepřinesl. Hosté se připomněli až okolo 22´, kdy nejdříve však u dlouhého pasu za obranu byl Grunt dříve než nabíhající Šmíd. Vzápětí zatáhl míč po levé straně Herejt a na jeho centr chybělo Novákovi před domácí brankou několik cm. Ve 28´se už pomalu tradičně proměnilo autové vhazování v nevýhodu loděnických fotbalistů, ale po brejku skončila tečovaná střela Pergla v náručí Sklenáře. Ve 36´se diváci dočkali první branky. Křížek, hrající první zápas na pozici stopera, předvedl dlouhý únik po levé straně až k pok. území, přesnou přihrávkou v něm našel Nováka a zkušený střelec přesnou střelou překonal Grunta 0:1. Radost zelenobílých však netrvala ani dvě minuty. Nepřesný odkop vrátil domácí hráč před šestnáctku, hostující obránci nezachytili náběh Petráše, který obešel i Sklenáře a zavěsil do prázdné branky 1:1. Do kabin se proto odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve 49´ si na centr z pravé strany nabíhal Hausner, ale Sklenář byl rychlejší a míč před ním sebral. Hned z protiútoku však promarnil po pasu Mráze „tutovku“ Herejt, když byl dlouho sám před brankářem, ale vytěžil z celé situace jen roh. Herejt si však spravil chuť v 53´, kdy rozhodl o osudu utkání. Zelenobílí předvedli rychlý protiútok s několika hráči, na jeho konci na hranici pok. území připravil Šmíd míč pro Herejta a jeho přízemní střela mířila přesně k tyči 1:2. Vzápětí se mohla opakovat situace z 1. poločasu, kdy domácí celek rychle vyrovnal. Tentokrát Pergl přešel přes dva protihráče, přihrávkou našel Hausnera, který však branku netrefil. V 61´předvedl krásné sólo přes skoro celé hřiště a několik protihráčů Mráz, dostal se až před domácího brankáře, ale na přesnější koncovku už neměl sílu a vybíhajícího Grunta jen nastřelil. V 75´připravil Novák další „gólovku“ pro Herejta, který opět neprostřelil strážce domácí branky. O minutu později přišel další důležitý moment utkání, kdy za zákrok před hranicí pok. území uviděl F. Pospíšil 2.ŽK a následně tedy ČK. Komárov vycítil šanci na zvrat, poslal na hřiště tři čerstvé hráče a začal se tlačit před branku hostí. V 81´však mohli loděničtí hráči přidat pojistku po dalším úniku Mráze, ale přihrávku před branku na volného Nováka překazil vracející se obránce. Tlak přinesl šance na vyrovnání i domácím hráčům. V 85´dostal míč mezi obránce do pok. území Pergl, ale Sklenář dobře vyběhl a domácí hráč

jej nedokázal prostřelit. Poslední šance pro Komárov přišla v 88´, kdy míč po střele Pužíka skončil na břevně a následný závar zelenobílí ubránili. Víc už v tomto zápase Komárovu nedovolili, a proto se všechny tři body stěhují do Loděnice.

Prodloužit úspěšnou sérii deseti utkání bez prohry se pokusí loděničtí fotbalisté v sobotu na Jánské, kdy přivítají Tochovice. Čeká je těžké utkání, neboť jejich soupeř v tomto kole deklasoval Daleké Dušníky. Naopak Komárov čeká v sobotu nováčkovský duel na Dobříči.

FK KOMÁROV – AFK LODĚNICE 1 : 2 (1 : 1)          hráno 5.9.2015 v 10:15 hod.

ČK: F. Pospíšil

Statistika: střely na branku 3:5, mimo 5:5, rohy 3:9, ofsajdy 5:4, ŽK 1:3, ČK 0:1.

Rozhodčí: Balík – Kudrjavcev – Kaucký / BN / Delegát: Jahelka / PZ /