Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V neděli odpoledne zavál los I.B třídy loděnické fotbalisty poprvé na Příbramsko, na hřiště rezervy divizních Sedlčan. Přestože měli hosté většinu utkání pod kontrolou, tak se nedokázali prosadit střelecky a domů se vracejí s prázdnou.

Osud zápasu hodně ovlivnil začátek, kdy už ve 3´ nedokázal Herejt využít nedorozumění domácí obrany a zblízka místo přesné střely jen nastřelil na brankové čáře stojícího obránce. Trest přišel brzy, když o dvě minuty později Sedlčany rozehrály PVK na hranici pok. území. Majer letící míč neodhlavičkoval a za ním stojící Havel jej na „dlouhou nohu“ posunul mimo dosah Sklenáře 1:0. Zelenobílí se snažili o vyrovnání, ale do šance se nedostali, naopak domácí hráči mohli znovu udeřit v 15´, kdy po rohovém kopu se prosadil M. Chlasták a Sklenář musel jeho hlavičku vytahovat u pravé tyče. O pět minut později po dalším rohovém kopu loděničtí obránci zablokovali dvakrát na poslední chvíli domácí střely. Ve 26´ Sedlčany udeřily podruhé, když střelu z PVK Sklenář ke zděšení hostí neudržel a dobíhající P. Chlasták mu jej pohodlně poslal za záda 2:0. Až ve 34´ se hosté konečně prosadili po individuální akci Mráze, který vnikl mezi obránce do pok. území a technickou střelou poslal míč nad vybíhajícím brankářem do sítě 2:1. Ve 39´mohli loděničtí hráči vyrovnat po úniku Křížka, který zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Šmída, kterému se ale střelecký pokus vůbec nepovedl.

O poločasové přestávce změnil trenér Béžo rozestavení hráčů a první šance patřila zelenobílým. Novák zatáhl míč po levé straně, předložil míč na hranici pok. území nabíhajícímu Mrázovi, bohužel ale loděnický střelec tentokrát míč dobře netrefil. V 66´unikl opět po levé straně Křížek a jeho prudká střela z 22m jen těsně minula cíl. V 71´zatáhl míč po pravé straně F. Pospíšil a poslal na zadní tyč míč na nabíhajícího Nováka, který hlavou nepřekonal obránce stojícího u tyče, který srazil míč na roh. V 73´ se vydařil brejk domácím hráčům, ale střídající Čermák jej zakončil jen lehkou střelou do náručí Sklenáře. Hra hostí byla čím dál více křečovitá, do šance se už nedostali a definitivní rozhodnutí nastalo v 85´, kdy rozhodčí utkání posoudila zákrok Mišky, který ve skluzu vypíchl míč, jako nedovolený a nejlepší hráč Sedlčan Pudil nařízený PK bezpečně proměnil 3:1. V samotném závěru mohl z brejku ten samý hráč ještě jednou udeřit, ale Sklenář tentokrát předvedl výborný zákrok. Rozdíl mezi oběma celky byl hlavně ve dvou věcech. V nasazení a bojovnosti, kdy z domácího celku přímo sršela touha konečně vyhrát a také v umění potrestat chyby soupeře. Navíc zelenobílé srážel velký počet nepřesných přihrávek, hlavně ve finální části. Další utkání sehrají zelenobílí v sobotu na Jánské, kdy přivítají neoblíbeného soupeře z Nového Knína, kterému se ale start do nové sezony příliš nepovedl.

TATRAN SEDLČANY B – AFK LODĚNICE 3 : 1 (2 : 1)          hráno 20.9.2015 v 16:30 hod.